EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Lze zasáhnout odstřelovací puškou cíl, ke kterému by jste šli pěšky téměř hodinu chůze?

 21. 07. 2016      kategorie: Události      1 komentář

Partička střelců z Hill Country Rifles pravidelně natáčí videa se střelbou na rekordně dlouhé vzdálenosti. Jejich hlavní střelec Jim Spinella používá pušku HCR 375 CheyTac a rozhodl se, že se pokusí pokořit další rekord a zasáhnout cíl ve vzdálenosti 4210 yardů, což je 3850 metrů.

full-12072015-c65f62-HCR-4210yards

Téměř 4km je vzdálenost, kterou ujde člověk za necelou hodinku volnější chůze. Střelba vedena na terč o velikosti 91 centimetrů za pomoci celého týmu, kteří se přípravách o rekord i samotné střelbě podíleli.

Psali jsme: V pevnosti připomenou 69. výročí konce 2. světové války v Evropě

Jak to celé dopadlo se můžete podívat v následujícím videu.

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

09. 03. 2019

To Francouzi laserovým zaměřovačem znovu oživili ruský LUNOChod, který "ožil" na Měsíci. Lunochod 2 odstartoval na palubě sondy Luna 21 dne 8. ledna 1973. Měl větší hmotnost (840 kg), než jeho bratříček a televizní kamery (navíc posazené mnohem výše) vysílaly snímek každé 3,2 sekundy. Najezdil rekordních 37 kilometrů, ale odmlčel se po pěti měsících pobytu na lunárním povrchu. Sovětská média opět pěla chválu, ale něco evidentně nebylo v pořádku. Objevily se tak spekulace, že se robot vinou chyby operátora převrátil při nějakém manévru „na záda“. Pravda ale byla jiná: Lunochod­2 vjel do malého kráteru (hloubka cca pět metrů). Při jízdě u jeho kraje svým víkem „škrábl“ o stěnu, čímž se jeho sluneční baterie silně zaprášily.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací