EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Mexický kovboj holýma rukama zastavil ozbrojeného pachatele při přepadení obchodu

 13. 11. 2021      kategorie: Události      7 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Během loupežného přepadení v Mexiku došlo k velmi rychlému zvratu. Tamější kovboj sundal své brýle, počkal na chvilku nepozornosti a pohotově odzbrojil pachatele, kterého následně za pomocí personálu zpacifikoval a zadržel až do příjezdu policie. 

Loupežné přepadení v prodejně se smíšeným zbožím se odehrálo na jaře roku 2018. Ozbrojený pachatel vstoupil do prodejny, maskovaný pouhou kapucí. Okamžitě po vstupu vytáhl revolver a zamířil na pokladní. Po několika vteřinách zamířil zbraní na muže, který stál u kasy a čekal na zaplacení. Tímto mužem byl místní farmář, vzhledem připomínající typického kovboje.

shutterstock_1916728751Foto: Ačkoliv u sebe kovbojové už nenosí colty, odvážný duch v nich žije dál | Shutterstock

Kovbojové se dříve vyznačovali tím, že u pasu nosili „kolťáky“ a laso. Tyto doby jsou pryč, ale pojem kovboj žije dál. Dnes se jedná většinou o farmáře, kteří mají statek a starají se o dobytek. Srdcem jsou to ovšem stále kovbojové a odvahu v sobě nezapřou, což dokázal i muž nakupující v místním obchodě.

Kovboj poté, co na něho pachatel zamířil svou zbraň, jen v klidu sundal své sluneční brýle. To ozbrojence patrně rozčílilo, neboť kovboj neprojevoval ani kapku strachu. Následně pachatel zaznamenal ženu, která stála několik metrů za ním. A zde ozbrojený muž udělal zásadní chybu, když se otáčil k muži v klobouku zády. Kovboj neváhal ani vteřinu, pachatele napadl a během krátké chvíle se mu jej podařilo odzbrojit. Ležící zbraň pak jeden ze zaměstnanců pohotově sebral, aby tato nemohla být lupičem použita, zatímco se kovboj pral s pachatelem.

Pachateli se však po čase podařilo z kovbojovo obětí vymanit tím, že se vysvlékl z mikiny a dal se na útěk. U vchodu ho ovšem dost nevybíravým způsobem zastavil druhý zaměstnanec prodejny. Pachatel byl následně zadržen až do příjezdu policie, která si ho nakonec převzala.

V Mexiku je takřka nemožné získat povolení pro skryté i neskryté nošení zbraně. Legálně lze zbraň vlastnit a držet jen ve svém obydlí. Omezené jsou i druhy a ráže zbraní, které lze vlastnit. Ve zkratce lze říct, že je možné vlastnit pouze revolvery, kromě ráže .357 Magnum. Například v ČR nejrozšířenější samonabíjecí pistoli v ráži 9mm v Mexiku není možné držet ani vlastnit.

Video: Mexický kovboj zastavil ozbrojeného lupiče / YouTube

Zdroj: washingtonpost.com

Komentáře

Czert

17. 11. 2021

Ondra
Ono je to logicke, zlodejimaji tezsi zivot kdyz je muze kdokoli v sebeobrane odstrelit.
Neni nahoda ze v texasu je nejvic zbrani na 1 cloveka a taky je tam nejnizsi nasilna kriminalita na svete.

Czert

17. 11. 2021

Tak to, ze v mexiku je prakticky absolutni zakaz zbrani je logicke, mistnim kartelum by se nelibilo kdyby se jim mphli branit civilove.

Alex

17. 11. 2021

Pane ONDRA víte to bude asi právě ten důvod, ozbrojená společnost je slušná společnost, je li státem prověřený občan ze zdravotního hlediska a hlediska beztrestnosti, splňí li zkoušku znalosti legislativi a praktickou zkoušku z manipulace a střelby, je plnohodnotným článkem vnitrostátní bezpečnosti. Stačí si o tom něco zjistit.,například na stránkách ministerstva vnitra, či přímo ve sbýrce zákonů.. Rozhodně tu nemůže chodit ozbrojený kde kdo a všude jak se snaží tvrdit hlupáci, jež zákon o zbraních a střelivu, či zákon o nutné obraně a krajní nouzi neviděli ani omylem. Přeji hezký, bezpečný den.

Ondra

14. 11. 2021

Je velice zajímavé, že v ČR může mít člověk legálně větší arzenál, může se procházet i s velkým mečem, nebo bojovou sekerou - hoci na náměstí a kriminalita je o hodně nižší než v mnoha jiných zmeí světa.

belluška

14. 11. 2021

konečně lidé začínají dělat co mají , blahopřeji

Jaromír Dlouhý

13. 11. 2021

Tohle člověka vždy potěší. Snad mu tu pistolku narvali do análu, a ještě napříč:middle_finger:

nevim

13. 11. 2021

bravo kovbojovi i zaměstnancům,doufám že ten debílek dostal ještě pořádnou nakládačku než přijela policie. :grin::hugging:

Přidat komentář