EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Mladá dívka na procházce našla dělostřelecký granát, který přinesla ukázat domů

 26. 06. 2020      kategorie: Události      1 komentář
Přidat na Seznam.cz

Školačka na Strakonicku nedávno nalezla v lese několik dělostřeleckých granátů. Svůj nález donesla ukázat rodičům domů. Otec okamžitě zavolal policii, která oblast uzavřela. Pyrotechnik následně na místě nalezl další dělostřelecké granáty.

obr_01
Foto: Dívka si přinesla domu suvenýr v podobě dělostřeleckého granátu | Policie ČR

Ve čtvrtek 11.6. nalezla mladá dívka při procházce lesem několik dělostřeleckých granátů. Jeden z nich vzala a odnesla domů. Jednalo se o druhoválečný německý granát, byl tedy velmi starý, nestabilní a nebezpečný. Mladá dívka si tedy velmi zahrávala se štěstím. Navíc se dívka vcelku pronesla, jelikož jeden dělostřelecký granát má hmotnost kolem 6 kilogramů. Munice byla nalezena v lese u Nebřehovic, nedaleko Strakonic.

Otec dívky kolem druhé hodiny odpoledne zavolal na policii a nález nahlásil. Přivolaný pyrotechnik z Českých Budějovic munici zajistil. Policie se následně vydala na místo nálezu, aby oblast uzavřela. Na místě bylo nalezeno několik dalších granátů a zbytky munice. Jednalo se totiž o trhací jámu, kde na konci války měla být munice zlikvidována. Pyrotechnici nebezpečnou munici na místě zajistili a převezli k bezpečné likvidaci. 

Policie také apeluje na rodiče, aby o podobných nálezech dostatečně poučili své děti. Manipulace s nevybuchlou municí může být velmi nebezpečná. Navíc tento nález není v jižních Čechách ojedinělý. Další podobný úlovek se povedl na Písecku neznámému hledači kovů, který minulý týden našel několik sovětských dělostřeleckých granátů. 

obr_02
Foto: Hledač kovů nalezl sovětské dělostřelecké granáty, které následně vyskládal na pařez a odešel | Policie ČR

Hledač nevybuchlou munici vykopal, vyskládal na pařez a odešel. Neobvyklý nález objevil náhodný kolemjdoucí, který okamžitě přivolal policii. Policie následně zajistila 21 kusů dělostřeleckých granátů ráže 82 mm. V místě nálezu se často pohybuje těžká dřevařská technika. 

Policie také radí, že při podobném nálezu by s municí neměl nikdo manipulovat, nálezce by měl okamžitě přivolat policii a zajistit, aby se do oblasti nálezu nikdo další nedostal, dokud nepřijede policejní hlídka. 

CENOVÉ BOMBY (267)

Komentáře

Lynx

26. 06. 2020

Podle fotek jsou to minometné granáty, nikoli dělostřelecké...

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací