EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Mr. Bean v armádě? Britský humor ve své nejryzejší podobě

 31. 12. 2018      kategorie: Army zábava      1 komentář

Na závěr roku trochu odlehčíme a proč se u té armády taky trochu nepobavit, že? Smích léčí a v podání Rowana Atkinsona je to sázka na jistotu. Málo kdo navíc ví, že jej neproslavila legendární postava Mr. Beana, ale něco trochu jiného.

bean 2

Poprvé se Rowan Atkinson dostal do povědomí lidí svým pořadem The Atkinson Family který se vysílal v rádiu v roce 1979. Do roku 1982 slavil úspěch se svým skečovým pořadem Not the Nine O'Clock News. Hrál hlavní roli v seriálu Černá zmije (1989) který ho proslavil. Zlom jeho kariéry přišel v roce 1990 s vysíláním seriálu Mr. Bean, kde si Atkinson zahrál hlavní roli - Mr. Beana. Vysílal se v 245 zemích a bylo natočeno celkem 15 45minutých epizod. Seriál se vysílal až do roku 1995, některé televize ho reprízují i v současnosti.

Psali jsme: Tip na film: 6 Days - Den, kdy veřejnost poprvé spatřila legendární SAS v přímé akci

Další jeho počiny nás nyní ale nezajímají, my se vrátíme právě k seriálu ,,Černá zmije", konkrétně k poslední 4. sérii, která je zasazena do zákopů 1. světové války.

bean

Čtvrtá série nazvaná "Blackadder Goes Forth - Černázmije pokračuje" se odehrává za 1. světové války. Hlavní postavou je kapitán britské armády Edmund Černázmije (to není chyba - po těch staletích už se to píše dohromady) snažící se dostat pod jakoukoliv záminkou z války. Skvělý plán mu ale vždy překazí generál "Mroží ksicht" Melchett a jeho pobočník, kapitán Darling, který kapitána Černouzmiji nenávidí. Kromě nich jsou zde opět jeho přátelé - pucflek svobodník Baldrick a naivní poručík George.

Psali jsme: Dvě krasavice v akci

Jak by to ale vypadalo, kdyby se Mr. Bean opravdu dostal do války? Nebo alespoň do natáčení válečného filmu? V následujícím  videu se můžete podívat na Mr. Beana, třeba jako příslušníka Wehrmachtu.

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Delta

10. 02. 2019

Mr. Bean by se dost nasmál při zásahu StB v totalitě ve strovnání s SA. Za hluboké totality, kdy vládli komunisté stačil k špiclování Uliční výbor, který i na dotyčného psal posudky. To dnešní technika ještě nedokáže. Nezákonně vás špiclujeme, přiznává britská vláda. Británie má – na rozdíl od Česka – velmi propracovaný systém vládního využití tajných služeb a jejich vytěžování.Zastřešující organizací je Government Communications Headquarters (GCHQ), která vyhodnocuje signály přicházející z různých zpravodajských sítí, tedy například od civilní kontrarozvědky MI5 či její vojenské podoby MI6. Za GCHQ zodpovídá britský ministr zahraničí (i když není přímo součástí jeho úřadu). britská SAS a SBS a vztahy jsou mezi těmito jednotkami i dnes poněkud rodinného charakteru SAS tajemství přežití

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací