EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Muž hodil do ohně protiletadlový náboj z 2. světové války, katastrofa na sebe nenechala dlouho čekat

 12. 09. 2020      kategorie: Události      8 komentářů

Občas se někomu poštěstí, že při procházce lesem najde nějaký předmět z druhé světové války. Většinou se jedná o munici, která může být velmi nestabilní. Muž z Českokrumlovska našel protiletadlový náboj, který si odnesl na svou chalupu. A aby toho nebylo málo, následně ho hodil do ohně.

obr_01
Foto: Muž nalezl protiletadlovou munici, kterou následně hodil do ohně | Policie ČR

Neznámý muž našel během procházky druhoválečný německý náboj typu DG 20 mm, Sprgr (FLAK). Podobný náboj používal například německý protiletadlový kanon Flakvierling 38. Tento typ náboje obsahuje ve střele malou část trhaviny, proto se jedná o velmi nebezpečný nález, který by měl být neprodleně nahlášen na policii.

Psali jsme: Veterán na invalidním vozíku dojal svou manželku. Vstal, aby si s ní mohl zatančit na jejich svatbě

Bundesarchiv_Bild_183-J08339,_Ausbildung_an_der_Vierlings-Flak
Foto: Podobný náboj používal například německý 2cm protiletadlový kanon Flakvierling 38 | Wikimedia Commons

Podobný případ nálezu druhoválečné munice se stal již letos v červnu na Strakonicku, kde mladá školačka nalezla dělostřelecký granát. Svůj objev donesla ukázat rodičům domů. Minulý týden však zašel muž středního věku ještě dál a svůj nález nejenže donesl na svou chatu, ale následně jej hodil do ohně. Katastrofa na sebe nenechala dlouho čekat.

obr_02
Foto: Protiletadlový náboj ráže 23mm | freepik.com / CC BY-NC-ND 

Psali jsme: "Prasata" v Afghánistánu aneb co dělali piloti A-10 Warthog na misi ISAF

Incident se stal v sobotu 5. září kolem sedmé hodiny večer. Protiletadlový granát kvůli působení vysokých teplot explodoval. Muž, který munici nalezl, stál nedaleko a následná exploze mu způsobila vážná zranění. Co nálezce motivovalo hodit munici do ohně není zcela jasné. S největší pravděpodobností v incidentu sehrál svou roli alkohol.

V současné době probíhá policejní vyšetřování. Muž bude pravděpodobně obviněn z nedovoleného ozbrojování. Za tento čin mu hrozí až dva roky odnětí svobody.

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Bodie Pilot

06. 02. 2021

co to za vola, nedovolené ozbrojování, hlavně že pomáhá a chrání.

Berndthardt

14. 09. 2020

omfg, to ale pak vyšetřovatele obvinit z nebezpečné tuposti !

Jan Valenta

14. 09. 2020

Je to odporné takovéhoto člověka vůbec trestat,natož trestně stíhat. Přes ....packy... dostal už dost.:weary:

Martin

13. 09. 2020

Pán měl tu smůlu, že do ohně hodil střelu 2 cm Sprgr. L/Spur m. Zerl. Což je třístivá střela se stopovkou a autodestrukcí. Oheň zažehl stopovku a cca po 3 vteřinách dochází k autodestrukci střely nebo kombinovaná nápichová rozbuška nevydržela žár a flegmatizovaný pentrit vykonal po 75. letech svou práci. Pánovi přeji brzké uzdravení

ficus

13. 09. 2020

Hloupost je jeho hlavní vlastností. Málem se eliminoval. Jestli to někdo natočil, Darwinovo ocenění ho nemine.

Štěpán

12. 09. 2020

Taky jsme jako kluci našli něco podobnýho.Byla to jenom kulka 20mm,nevím jestli to proti letecký nebo letecký(tenkrát jsme o tom neměli ani páru).Co jsme s tím udělali,samozřejmě do ohně.Ale napřed jsme vykopali díru,tam jsme udělali oheň a okolo ohně jsme dali železné plechy.Po výbuchu se ty plechy rozletěly na všechny strany a ty plechy byli jak cedník.

Jozef

12. 09. 2020

Nedovolené ozbrojování. :))))))))
To čo za idiota ho to takto chce obviniť? Keby že zo všeobecného ohrozenia, ešte pochopím.

elenion

12. 09. 2020

osel

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací