EXCALIBUR
CZUB

Náročných sedmdesát dva hodin pro české vojáky na Bagrámu

 08. 02. 2014      kategorie: Armáda ČR v akci      0 bez komentáře

Od 5. do 7. února se na základně Bagrám uskutečnilo slavnostní předání velení regionálního velitelství Východ (RC-E - Regional command EAST). Tato akce si vyžádala zvýšená bezpečnostní opatření, což pro české vojáky, kteří jsou za bezpečnost této základny primárně zodpovědní, představovalo nejnáročnější zkoušku v jejich dosavadním působení.

patrola_01
Foto: Pěší patrola v Afghánistánu

Češi tuto zkoušku zvládli na výbornou. „Na základnu během těchto tří dnů nepřiletěla jediná raketa, což bylo naším hlavním cílem," potvrdil velitel jednotky kapitán Libor Tesař. Úkolem českých vojáků bylo zabezpečit neustálou přítomnost ve dvou oblastech, ze kterých povstalci v minulosti odpalovali na základnu rakety. Navíc bylo nutno vyčlenit jednu četu jako tým rychlé reakce.

Psali jsme: Premiéra nového vrtulníku Enstrom 480 ve službách naší armády v rámci vojenského cvičení leteckých návodčích

patrola_02
Foto: Pravidelné hlášení o průběhu patroly

„Nebyli jsme jediní, kteří se podíleli na ochraně základny," uvedl zástupce velitele roty kapitán Petr V. Do ochrany se zapojily i americké jednotky a na podporu pozemních jednotek působících v okolí základny byly využity všechny dostupné prostředky.

patrola_03
Foto: Prostor, ve kterém čeští vojáci patrolují je velmi různorodý

Psali jsme: Dynamika střeží Hrad, staň se dynamikou Hradu!

Jednalo se o významnou událost, které se zúčastnilo mnoho vysoce postavených představitelů jednotlivých koaličních armád, působících v operaci ISAF. Nechyběli také představitelé několika afghánských provincií, patřících pod regionální velitelství Východ. Po roce stráveném ve funkci velitele RC-E předal generálmajor James McConville velení východní části Afghánistánu svému nástupci generálmajoru Stephenu Townsendovi.

patrola_04
Foto: Kombinovaná patrola

ARMY24

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací