EXCALIBUR
CZUB

Naše 'tygří' letka se vrátila ze cvičení Tiger Meet 2018

 23. 05. 2018      kategorie: Události      0 bez komentáře

V pondělí 21.5. 2018 se v dopoledních hodinách po týdnu vrátila „tygří" letka z cvičení Nato Tiger Meet 2018 v polské Poznani. Celého cvičení se účastnilo téměř dva tisíce vojáků z dvanácti států NATO – Polska, Belgie, Česká republiky, Francie, Řecka, Španělska, Nizozemí, Německa, Turecka, Maďarska, Velké Británie a Itálie.

tiger_meet_01

Každoročně pořádaná cvičení Tiger Meet se od jiných cvičení liší tím, že se jich účastní pouze letouny a vrtulníky, jejichž letky mají ve znacích kočkovitou šelmu, symbolizující příslušnost k Tygří asociaci (NATO Tigers). Proto je zcela obvyklé, že se účastníci navzájem z předchozích let znají a letové úkoly tak mohou plnit od prvního dne.

Psali jsme: Frogman.cz padl, zrodil se FROGTAC

tiger_meet_02

„Velkým přínosem cvičení je samozřejmě jeho rozsah a délka. My jsme se po týdnu z důvodu plnění dalších úkolů museli vrátit. Přesto to byl týden, kdy jsme byli plně vytíženi. Během dne jsme prováděli dvě mise ráno - společné vzdušné operace COMAO a odpoledne mise Shadow Wave méně komplexní cvičení s menším počtem letadel.

tiger_meet_03

Psali jsme: Veterán založil pivovar, na každé plechovce je příběh padlého vojáka

Mohli jsme si zde vyzkoušet efektivitu vlastní taktiky vzdušného boje nebo plánování komplexních misí. Velkým přínosem je pro nás sladění operačních postupů a společný výcvik s ostatními zahraničními vojsky. Během cvičení jsme zároveň zabezpečovali dva letecké dny v Poznani a Inowrocławi.

tiger_meet_04

Po celou dobu jsme neměli žádnou závadu na technice a vše, co jsme měli odlétat, jsme také odlétali, za což patří dík zejména technickému personálu ", uvedl zástupce velitele 221. letky major Jan Vanický.

tiger_meet_05

 Autor: ačr

ARMY24

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací