EXCALIBUR
CZUB

Naši borci jsou nyní na mezinárodním cvičení Khaan Quest 2016

 24. 05. 2016      kategorie: Armáda ČR v akci      0 bez komentáře

Zahajovacím ceremoniálem za přítomnosti mongolského prezidenta Cachjagína ELBEGDORDŽe bylo odstartováno mezinárodní cvičení Khaan Quest 2016. AČR na cvičení zastupuje 50-ti členný kontingent, který je složen z příslušníků 102.pzpr, 53.pPzEB Opava a 72. mpr z Přáslavic.

khaan_01
Foto: Naši reprezentanti / autor: npor. Ondřej DANĚK

Všechny vojáky přivítala v Mongolsku velvyslankyně ČR paní Ivana GROLLOVÁ. Vyjádřila své přesvědčení, že budou vzornými reprezentanty ČR, tak jako předchozí kontingenty a popřála vojákům štěstí při plnění všech nadcházejících úkolů. Cvičení bude trvat do 4. června a v jeho průběhu budou procvičeny základní dovednosti využívané při plnění úkolů v operacích na udržení míru (peacekeeping operations, PKO) pod hlavičkou OSN.

Psali jsme: 601.Skupina speciálních sil Prostějov - Výcvik a nasazení

Vojáci prostějovského 102.pzpr jsou účastníky tohoto cvičení již po třetí. Jejich výcvik je však na rozdíl od ostatních účastníků KQ 2016 zaměřen na způsoby přežití ve stepních podmínkách.

khaan_00
Foto: Naši borci při společném nástupu / autor: npor. Ondřej DANĚK

Spolu s příslušníky amerického námořnictva a mongolské armády se budou průzkumníci učit, jak v pro ně neznámém terénu najít například vodu a využít přítomnou faunu a floru k tomu, aby byli schopni přežít v případě odloučení od své jednotky.

Psali jsme: 601. skss - naši speciálové

ARMY24

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací