EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Naši chlapi na mezinárodním cvičení Khaan Quest 2015

 07. 07. 2015      kategorie: Armáda ČR      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Slavnostním ceremoniálem dne 20. června 2015 ve výcvikovém prostoru „Five Hills" na území Mongolska za účasti kontingentu AČR bylo zahájeno mezinárodní cvičení Khaan Quest 2015. Zahájení cvičení proběhlo za přítomnosti nejvyšších představitelů politické a vojenské elity Mongolska, za účasti vojenských přidělenců účastnících se národů a více než 900 příslušníků cvičících jednotek.

khan_00
Foto: Naši chlapi na mezinárodním cvičení Khaan Quest 2015

Vlastnímu zahájení cvičení předcházela důkladná příprava a náročná přeprava účastníků, která byla rozdělena do dvou skupin. První skupina složená z řídícího štábu jednotky, funkcionářů zařazených na pozice v rámci mezinárodního velitelství a instruktorů pro praktický výcvik a přípravu jednotek přistála v Ulánbátaru 14. června. Druhá skupina, přepravená vojenským speciálem dne
18. června byla tvořena příslušníky cvičících jednotek.

khan_01
Foto: Účastníci cvičení Khaan Quest 2015 včetně našich chlapů

Cvičení Khaan Quest 2015 v Mongolsku je jednou z největších vojenských událostí v regionu. Jednotka o síle 49 vojáků, pod velením podplukovníka Ing. Pavla Hriníka, postavená na bázi 53. pluku průzkumu a elektronického boje, respektive prostějovského 102. průzkumného praporu a dále příslušníků VeV-VA Vyškov absolvuje cvičení se zaměřením na plnění úkolů při operacích pod hlavičkou Spojených národů. Část jednotky projde výcvikem v přežití v extrémních podmínkách mongolské přírody, kdy bude vyjma jednotky armády Spojených států a Mongolska jediným zahraničním zástupcem z více jak dvaceti dalších účastnících se států. Cvičení bylo oficiálně ukončeno dne 1. července slavnostním aktem.

khan_02
Foto: Naši chlapi umějí nejen dobře bojovat, ale také například skvěle tančit

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář