EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Nové zbraně z ukrajinských dílen

 31. 08. 2021      kategorie: Vojenská technika      57 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Je známým faktem, že Ukrajině po rozpadu Sovětského svazu zůstal poměrně rozsáhlý zbrojní průmysl (asi 17 % zbrojního komplexu SSSR, cca 2000 společností). Ten byl však dosti svázán s podniky, které připadly především Rusku a Bělorusku, takže nějaký další rozvoj byl podmíněn minimálně pokračující spoluprací právě s těmito podniky. Ukrajina se však postupně rozhodla, že její další směrování bude jiné, a že si najde nové „přátele“ a nové „spolupracovníky“. Nebylo to však vůbec jednoduché, protože rozpad Sovětského svazu byl doprovázen rozsáhlou krizí a většina ukrajinských zbrojních firem byla postižena úpadkem. Některé firmy zanikly, některé se transformovaly a přešly na výrobu něčeho zcela jiného a pouze některé (asi čtvrtina původního počtu) stále bojují o své místo na slunci. Je však otázkou, jestli všechny budou schopny vyrábět moderní modely zbraní a vybavení.

Těžištěm plánů ukrajinského zbrojního průmyslu je vývoj zbraňových systémů, kterým se často říká zbraně budoucnosti. Země hodně vsází na drony a robotické technologie. Ukrajinské firmy jsou schopny vyrábět spalovací motory, elektromotory, radary, různé senzory a gyroskopy, takže šance k dosažení úspěchu zde existuje. 

Je velmi důležité pro rozvoj, aby na Ukrajině zůstaly funkční podniky jako je Antonov, Motor Sič, Južnoje nebo Luč. 
Ukrajina, stejně jako řada jiných zemí, se dnes aktivně zajímá o bezpilotní letadla. Konflikt v Náhorním Karabachu jasně ukázal, jak efektivní může být masové nasazení bezpilotních prostředků. Ještě před začátkem tohoto konfliktu uzavřela Ukrajina s Tureckem dohodu o dodávce útočných dronů Bayraktar TB2, které se staly jedním ze symbolů války v Karabachu.

Je známo, že Ukrajina již získala minimálně 6 takových útočných dronů a tři řídicí stanice pro armádu a také jeden komplex pro námořnictvo. Je pravda, že s provozem dronů vyvstala řada obtíží. V Karabachu si UAV vedly dobře za bezoblačného počasí, zatímco na většině Ukrajiny je mnohem méně jasných dní. Proto se ukrajinská armáda nevzdává nadějí na vytvoření vlastních dronů přizpůsobených místním provozním podmínkám.

Jednou z možností může být dron Sokil (Sokol). Tento projekt realizuje kyjevská státní projekční kancelář Luč. Zástupci ukrajinského obranného průmyslu věří, že vytvoření vlastní obdoby tureckého Bayraktaru jim nebude trvat dlouho. Podle nejoptimističtějších předpovědí by mohlo být výsledku dosaženo do tří let. Turecká cesta k Bayraktaru TB2 přitom trvala téměř dvě desetiletí, ale tehdejší podmínky byly jiné.

Vyvíjený průzkumný a úderný dron Sokil-300 může podle plánů disponovat vzletovou hmotností 1225 kg, nosností užitečného zatížení 300 kg, dobou letu 5 hodin, maximální rychlostí 580 km/h a doletem 1300 km. Známé jsou také celkové rozměry stroje: rozpětí křídel 14 metrů, délka trupu 8,57 metru. Dron může létat ve vzdálenosti maximálně 150 km od řídící stanice.

Sokil-300.LučFoto: Dron Luč Sokil-300 | Konstrukční kancelář Luč / CC BY-NC-ND

Je známo, že Sokil-300 obdrží optoelektronickou stanici ukrajinské výroby a také ukrajinské motory. V roli řídící stanice UAV plánují Ukrajinci využít hotové řídicí středisko protilodního raketového systému RK-360 Neptun. Jako nesené zbraně lze použít protitankové řízené střely Luč RK-2P s dosahem 10 kilometrů. Další novinkou ukrajinského obranného průmyslu může být kamikadze dron ST-35 Grim. Ten je dílem společnosti Atlon Avia. 

Zadání na kamikaze dron bylo podepsáno v červnu 2020 a vývoj stroje byl dokončen již v červenci 2021. Testování má probíhat do konce letošního roku. Dron Grim se vzletovou hmotností 9,5 kg nese bojovou hlavici o hmotnosti 3,5 kg. Ta může být různého typu – od průbojné přes tříštivo-trhavou až po zápalnou nebo termobarickou. Dron může zůstat ve vzduchu až 60 minut a létat rychlostí do 120 km/h. Provozní rádius je 30 km. Nováčkem mezi podniky ukrajinského obranného průmyslu je společnost Infokom. Ta se v oblasti vojenské výroby specializuje na vývoj pozemních robotických platforem.

ST-35.Grim.Atlon-Avia.Foto: Kamikadze dron Atlon-Avia ST-35 Grim | Společnost Atlon-Avia / CC BY-NC-ND

Platforma Skorpion této společnosti má elektrický pohon, pásový podvozek a může sloužit jako nosič různých zbraňových stanic s kulomety nebo PTŘS, nebo také čistě průzkumných nebo např. hasících systémů. Základní nabízená bojová verze Skorpionu nese zbraňovou stanici s 7,62mm kulometem a dvojicí RPG. Pro získání situačního povědomí je vybavena čtveřicí kamer a malým radarem.

Skorpion lze naprogramovat na splnění určitého úkolu nebo se mu přidělí různé stupně autonomie. Je možné ho dálkově ovládat na vzdálenost až 2 km pomocí tabletu, chytrého telefonu, chytrých brýlí, nebo také naučených gest nebo hlasových povelů. Tři Skorpiony mohou spolu vytvářet palebný systém použitelný např. pro kruhovou obranu jednotky.

Skorpion.Infokom.Zinnsoldat.CC BY-SAFoto: Platforma Infokom Skorpion | Zinnsoldat / CC BY-SA

V současné době Infokom pracuje na celé řadě dalších malých robotů schopných nést užitečné zatížení do hmotnosti až 150 kg. Tato zařízení lze použít k přepravě munice, různého vojenského vybavení, proviantu nebo transportu raněných osob.

Zdroj: army-technology.comjanes.comukrgate.com

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

Czert

07. 09. 2021

Omny
Zr o ruske technice nic nevim?
Kdy ze to zacal vyvoj mi17 a kdy byl prototyp?
A vezmi si, ze. Je to jen trochu predelany mi8.
A ten vznikl kdy?

A pokud to chces rozebirat, klidne muzes napsat bobu vzniku mi6/26 a jinych vrtulnicich co dodnes v rusku litaj.
Ano i ten tvuj obdovovany ka52 uz vzletl v prototypu v dobe sssr, jen tvrvalo rusum 25 let nez ho uvedli do seriovky.

A kdy vznikl blackhawk?
A pak valor?

To mas ty dve generace, kdy rusove stale nic.

Omny

06. 09. 2021

Czert
o jaké 2.generaci US vrtulníků mluvíš hurvínku? a rusové nic o)) už ti to říkám po xté ty nemác vůbec šajna o ruské technice, jakou mají natož jaké má paramatry tak bud potichu mamlasi

OBOR

02. 09. 2021

ROBO.......spravne, pouzil jsem fakta o kterych ty nemas ani poneti, proto ti prijdou lziva...ale nevadi hlupaku jakoty je ply net ;)

Czert

02. 09. 2021

Robo
Tak to se neshodnem, marxismus ve sve zrudne firme - pod nalepkou woke a sjw - je na zapade velmi silny a popularni.

Najdi si pribeh giny carano jejiz kariera byla prakticky znicena jen proto, ze si dovolila prirovnat v 2020 situaci republikanu/konzervativcu k situaci zidu za nacku.
A pritom mela ve svem prispevku naprostou pravdu.
Mrkni se jak se merkla naparovala u odhaleni marxovy busty jako by ji sama odlila a marx byl svetec.
Kazdy kdo pise nazory co odporuji levicastvi,
wokenismu, je hned znicen cancel culture, dokonala kopirka komunisticke cenzury a niceni ideologickych nepratel
Mrkni se na aoc - alexia occasio cortez - clenka parlamentu usa a jeji vyjadreni o reedukacnich taborech pro konzervativce, protoze nevyznavaji wokenismus, copak ti to pripomina?
Pak si najdi crt, critical race theory, vec kterou dwmokrati pozaduji aby se ucila uz na zakladce, coz je rasismus nejvetsiho zrna.
Neveris? Vezmi si crt a nahrad slovo beloch slovem zid, a slovo cernoch slovem nemec.
A pak me schvalne rekni jediny rozdil oproti mk.
Paknsi vezmi jak politici zneuzivaji lockdowny ke svym agendam...
Najdi si cile velkeho resetu....

Ne zapad se nam ridi k silne totalite, mixu nacismu a komunismu, a uzitecni idioti - wokenati - tomu jeste tleskaji.

ROBO

02. 09. 2021

Czert
O to, jestli evropa pomalu hnedne nebo rudne, by sly vest diskuze, ale skutecne nejde poprit ze socialusmus s diktatorskymy prvky je cim dal tim vic popularni v cele zapadni evrope, severni americe a austalii/nz- cili tzv zapadu.
-----------------------------------
No možná nějaký prvky by se našly . Ale furt to není ani zdaleka a předaleka zcela otevřený zrůdný fašismus a krutá bezohledná diktarura jako v Rusku , takže máme stále víc více důvodů si chválit .

ROBO

02. 09. 2021

Míra
http://m.placata-zeme.cz/
Např. zde si můžeš počíst . A garantuju ti že nenajdeš způsob jak tyhle dementy vyargumentovat .

A na stejný úrovni jsou popírači Stalinovi genocidy na Ukrajinském národu formou státem řízeného hladomoru .
I když plochozemci šíří své myšlenky z přesvědčení .
Popírači úmyslných Ruských zvěrstev na Ukrajině to dělají vědomě lživě , jenom díky Goeblesovské propagandě .

Czert

02. 09. 2021

Mira
O to, jestli evropa pomalu hnedne nebo rudne, by sly vest diskuze, ale skutecne nejde poprit ze socialusmus s diktatorskymy prvky je cim dal tim vic popularni v cele zapadni evrope, severni americe a austalii/nz- cili tzv zapadu.

Czert

02. 09. 2021

Karlik
"Co kdybys malinko zapojil líné mozkové závity Slovane? Není to zas až tak těžké. :slight_smile:Zadej si do Google: Flat Earth Society"

Ty ses fakt tupej slovan, skutecne nemam zajem se prohrabavat hudebni kapelou nebo clanky v novinach jestli maji nebo nemaji pravdu.

Proto sem pozadal o primi odkaz, ale to je tvuj hladky mozek prilis slozite.

A ten tvuj odkaz na tvou milovanou wiki? V nicem neodpovedel na to, co sem chtel.
Co tam mas dalsiho?

Míra

02. 09. 2021

Jak překrucováním historie hnědne Evropa https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/jak-prekrucovanim-historie-hnedne-evropa.A191221_021224_pozice-tema_lube

Geopolitické manévry v kurníku https://taras2.wordpress.com/2020/05/10/geopoliticke-manevry-v-kurniku/#more-3145

Pro zaslepené fanatiky s mozkem vymytým protiruskou propagandou je trolem každý, kdo se nechová jak ovce a nevěří každým lžím, mýtům a dezinformacím šířenými koupenými zkorumpovanými médii.

Odtajněné dokumenty vykreslují hlubší spojení mezi CIA a americkými médii – odraz Operace Drozd http://www.nwoo.org/2017/03/08/odtajnene-dokumenty-vykresluji-hlubsi-spojeni-mezi-cia-a-americkymi-medii-odraz-operace-drozd/

Czert

01. 09. 2021

Robo
Prosim dej sem ty odkazy na server co dokazi ze zeme je placata, a klidne pridej i ten holokaust, at posoudim jak umi dobre manipulovat.

Czert

01. 09. 2021

Miro
Nehaz sem odkazy na zvedavce, je to neonacisticky platek co omlouva zlociny nacku a i komousu na zaklade manipulaci a vyslovenych lzi.

hb74

01. 09. 2021

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rusove-si-nemohou-koupit-nektere-potraviny-i-obleceni.A210830_105526_eko-zahranicni_vebe?zdroj=vybava_idnes

opakování je matka moudrosti a proto posílám malý článek na osvěžení paměti.
HB

bombero

01. 09. 2021

míra- koukám, že sem pořád valíte ty ruský bludy a lži. a já myslel, že jste skončil, ale asi jste byl v jiné bunce
https://www.forum24.cz/rozvedka-vyhmatla-v-kyjeve-hnizdo-ruskych-trollu-meli-15-tisic-falesnych-uctu/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=xqHE4ddeHjJ-202109010845&dop_id=13249467

ROBO

01. 09. 2021

Míra
Jeden prolhanej , neseriózní a netransparentní proruskej server nahradíš rovnou dalšíma dvěma . Tim si tomu dal fakt korunu .
Pochop že tyhle servery maji zviklat pouze par mentálně retardovanejch jedinců co se nechají snadno zmanipulovat kdejakou vypatlanou konspirací . Tady to moc nepochodí .

Ja bych ti moh dodat hromadu serverů co zcela věrohodně popírají holokaust a nebo zcela nerozbytně ti dokáží že země placatá . Garantuji ti že takový splašky nevyvrátíš . Ale radši ne . Už takhle máš v hlavě pěknej guláš.

Míra

01. 09. 2021

Ještě nějaké informace o "úmyslně" vyvolaném hladomoru:
https://www.czechfreepress.cz/josef-vit/hladomor-na-ukrajine-a-bolsevizmus.html
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/10/6641-epizoda-10-kdo-zorganizoval-hladomor-v-sssr-v-letech-1932-1933.htm

Czert

01. 09. 2021

Obor
Wooooow, tak to byt tem rusum ten socialismus a beztridni spolecnost moc nefungivala kdyby vsude ve vysocich a ridicich funkcich byly jen a jen ortodoxni rusove, ze jo.

Czert

01. 09. 2021

Martin
Lol, tak prave tenhle clanek je o zbranich co ukrosi muzou vyrabet, takze ses vedle.

A jinak sem rad ze se mnou souhlasis, ze vyjma zbrani rusove nic neumi.

ROBO

01. 09. 2021

OBOR
ROBO ..... můžeš mě citovat kde popírám hladomor na UA,
--------------------------
No hladomor nepopírá nikdo , ty jenom jsi použil fakta které mají zavádějícím - lživým způsobem zpochybnit úmysl Stalina ho vyvolat na Ukrajině cíleně a úmyslně .


Míra
Pár nezaujatých informací:
https://www.skrytapravda.
------------------------
Skrytápravda a nezaujatý :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:
Ne to fakt nemyslíš vážně . Nech si příště tyhle proruský srač.......ky na nějakou vaší stranickou schůzi . Tam se můžete nad těma dementovinama uspokojovat .

Jinak Stalinovo cílený hladomor nikdo čtvrt století nezpochybňoval . To je až teď nová Putlerovo propaganda , páč se mu to nehodí do jeho nového zvraceneho výkladu dějin Ruska . A zdejší jeho patolízalové a poskoci to vehementně papouškujou . Čímž se primitivně staví na roveň takovejch exotů jako popíračů holokaustu , zastánců ploché země a jinejch pošahanců .

OBOR

01. 09. 2021

ROBO alterego Kadlika...... můžeš mě citovat kde popírám hladomor na UA, budu ti vděčen. Za tvojí nevědomost a povrchní znalosti nemohu.... :wink:

OBOR

01. 09. 2021

.....asi si chtěl napsta základku špindíro slovane Kadlíu.... supet takže znáš jen dva....kdybys jich znal víc tak bys věděl, že je jim celá UA u zadního otvoru..

Míra

01. 09. 2021

Další mýtus poslušně šířený neonacisty o uměle vyvolaném hladomoru. Podle těchto primitivů asi Stalin poručil větru, dešti a zapříčinil tak sucho a neúrodu.

Pár nezaujatých informací:
https://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2471-kdo-ve-skutecnosti-ve-30-letech-zpusobil-v-sssr-hladomor

ROBO

01. 09. 2021

OBOR
Uvědomuješ si že vy popírači Ruskem řízeného hladomoru na Ukrajině a tim i nmoho milionů obětí které tak museli zemřít nepředstavitelně strašnou smrtí , jste na ůplně stejný ůrovni jako popírači holokaustu .
Já vim vám fšounům je to beztak fuk

hb74

01. 09. 2021

obor - neboj ve wiki také umím číst. Fakt je ten, že Stalinova vědomí by nebylo vůbec nic. Kaganovič to organizoval, ale na pokyn Stalina

Pak jistě víš, že uvedený počin SSSR označilo mnoho států jako genocidu! Hb

OBOR

01. 09. 2021

Slovane špindiro Kadlíku tobě doporučuji se zeznámit alespoň s 5 ukrajincemi aby sis mohl udělat objektyvní názor na dění u nich doma, který ti evidentně chybý v té tvé bublině....

OBOR

01. 09. 2021

hb74 víš co je nevtipnější, že za celý ten hladomor na AU a nej tam třeba i v západním Rusku nebo v Kazachstánu o kterém se z nejákého duvodu vůbec nemluví a pochybuji, že o něm víš i ty, vymyslel a řídíl nějáky ukrajinec Lazar Mojsejevič Kaganovič :wink:

Jiří

01. 09. 2021

Zrovinka dnes vyšel na deníku článek o Ukrajině - mementum
www.denik.cz/ze_sveta/masakr-v-ostrohu.html

hb74

01. 09. 2021

to se Rusákům nebude líbit. Ale hlavní silou, které pomohla vytvořit Ukrajinu, byli oni!!

prosba na karla o překlad
Zdejší ruská klaka má trauma. je správně? Zdejší ruská kolika má trauma nebo Zdejší ruská klika má trauma? obě vyrianty mi dávají smysl :-)

ROBO

01. 09. 2021

Jiří
Naštěstí Karlíku takových jako ty je u nás jako šafránu
------------------------------------------------------------------
Naštěstí přesně pravej opak je pravdou . Vás pár vyžilejch vymírajících prokremelskejch postbolševiků se zmůže už jen na šíření lží , nenávisti a dementních konspirací tady na netu - vymoženosti západní kultury .
My normální jsme klidně schopný žít kdekoli na tom vámi pomlouvaném západě . Ale vy vlastizrádný pokrytecký Putlerovo patolízalové by jste do toho vámi velebenýho nejeli ani chcípnout , protože víte nejlíp jaký to tam sou srač....ky - ekonomický , politický a hlavně morální . Tak si pěkně užívejte blahobytu , kterej máte jenom díky západu a radši zalezte a styďte se .

astor

01. 09. 2021

Je velmi zajímavý, přinejmenším psychologicky, ten faktor, že k emigrací do cizí země vyzývá ta samá skupina, která před minulými volbami vyhrožovala, že se vystěhuje, když nebudou volby po jejich gustu. Bohužel, své sliby - tradičně - ti různí čeští neSlované nesplnili a tak jen zase silácky vypouští dým a smrad při svých ekvilibristických produkcich.:grinning::grinning::grinning:

hb74

01. 09. 2021

Jiří, zbytečně ses vyhodil ze skupiny hlupáků. Celá tahle banda ruskejch trolů by si zasloužila žít v Rusku.

Martin23

01. 09. 2021

​Czert
Armyweb je o zbraních, článek je o zbraních, já mluvím o zbraních.
Ukrajina nic nevyrábí a nic nevyváží.
To je vše.

Jiří

01. 09. 2021

Naštěstí Karlíku takových jako ty je u nás jako šafránu, takže nám ukrajinizace společnosti nehrozí.
Možná nikdy nebudeme na ekonomické špici světa, ale také nám nehrozí, že si u nás hlupáci své frustrace budou vybíjet vražděním a vyháněním na nějaké skupiny našich občanů.
Ano, můžeš oponovat sudeťáky.
Ale ti válku chtěli, a vraždili a vyháněli, takže vlastně se jim dostalo jen to, po čem se svým vůdcem toužili. Takže nyní už nám takových hlupáků zůstalo jen poskrovnu.

Czert

01. 09. 2021

Karlik
Ze zrovna ty mas co rikat o zemanovi, ty velky obdivovatel usa.
Zeman aspon neusnul pri rozhovoru, tak jak to udelal joe b u rozhovoru s pm izraele.

Czert

01. 09. 2021

Tady nevim jestli se mam smat nebo brecet, myslim o te selektivni historii, s tou maji rusove vice nez hodne zkusenosti.
Staci vzpomenout kradez krymu ukrajine s tim jak to rusove zduvodnovali rusove tim, ze to byly puvodne oni kdo ho dobyl a ne predchudci ukrajiny.

Czert

01. 09. 2021

Martin
Ano, rusove vyvazeji zbrane, a to je tak vse, suroviny jako africke staty a zbrane, jinak nic. Zadne auta, telefony, televize, lednicky, zhola nic.
Navic vse co vyvazeji je vyvinuto v sssr, po tom zhola nic.
Amici uzbudou zavadet 2 generaci vrtulniku od padu sssr, a rusove?

Jiří

01. 09. 2021

Karlíku, jestli máš problém s našimi volbami, tak je to čistě tvůj osobní problém.
My normální občané naše výsledky voleb repektujeme.

Jiří

01. 09. 2021

Problémem Ukrajinců je nadlimitní koncentrace hlupáků v populaci, co (zásadně selektivně) historií omlouvají dnešní zvěrstva páchaná převážně na ruskojazyčném obyvatelstvu.
Němci je za 2 sv. války hubili jak potkany, a těm se dnes klanějí až k zemi a dokonce na jejich počest hajlují.
Prostě hlupáci.

hb74

01. 09. 2021

ono by stačilo, kdyby se Russko (SSSR) přestalo starat o Ukrajinu.
třeba hladomor 1932-33 určitě hodně přispěl k utužení bratrských svazků mezi těmito státy.

Jiří

01. 09. 2021

Ukrajina. Ztracená země, ztracený národ.
Lžou světu i sami sobě jak mají velkou minulost a skvělou budoucnost.
Bublina, která dříve nebo později splaskne.

hb74

01. 09. 2021

nic mě nebaví tolik, jako pištění russáckých trolů, jak je v Rusku skvěle. A při tom piští z tepla ČR. Nic Vám nebrání budovat Putinovu říši blahobytu, HB

Míra

01. 09. 2021

Jasně nácku ROBO, přesně tak to je jak sis vymyslel.

Martin23

01. 09. 2021

To se dalo čekat.
Ti co zde plivou z výrobního hlediska na Rusko (druhý největší vývozce zbraní a třetí výrobce), se dnes rozplývají nad Ukrajinou a třema nesmyslnýma fotkama. Ukrajina je naprosto v prdeli.

Czert

01. 09. 2021

Mxm
Ano, pro antonov a ostatni se bude tezke prosadit kdekoliv, jenze ruku na srdce, kam se prosadili v civilu rusove, s jejich vetsimi zdroji, mimo uzemi ruska?
Prakticky nikam.
Takze asi tak.
Byt anntonov ma jistou nadeji u nakladnich letadel, alebez silneho investora je to beznadejne.

ROBO

01. 09. 2021

MXM
Ovšem nenašel se tam nikdo jako Putin kdo by zklidnil oligarchy a mafiány.
-----------------------------------------------
Jo???? A jak je Putler asi tak zklidnil ??? Od dob Jelcina se tam v tý jejich mafiánský kleptokracii moc nezměnilo . Spíš naopak . To že nyní líbají oligarchové zadek Putlerovi místo Jelcinovi nepoukazuje na žádný zklidnění , ale spíše na prohloubení .


A dokud se z Kyjeva příliš nezačali obouvat do Ruska
-------------------------------------------------------------
Dal by se tenhle výmysl nějak doložit ?? Asi ne co , vždyť je to výmysl .


, proto mohli (Rusové) snadno odrazit evropské sankce díky této přípravě na opětovnou soběstačnost.
------------------------------------------------------------------------
Sankce je gigantickej problém který uvrhuje už tak dost zaostalelý Rusko do stále hlubší zaostalosti a těžce krvácí . Takový sankce by neustáli ani vyspělý západní země vč. USA . Žádný stát namůže zvládnout výrobu všech segmentů různorodé techniky a v podstatě na všem jednotl. státy výhodně kooprují .
A to že se Rusové opět naučili pěstovat to obilí , tak to jim blahopřeji k úspěšnému vstupu do 20. století . Jo a ty sankce na dovoz potravin uvalil na ruský národ Putler a ne západ . Celé to vedlo ke třem zákonitým věcem .
1 Soběstačnost Ruska
2 Zdražení potravin
3 Prudké snížení kvality potravin . (Putlerovo bezdůvodná likvidace konkurence , ve prospěch jeho oligarchů a patolízalů )
Ale Kremlskýmu diktátorovi to může bejt fuk . Ten se jistě ošidit nenechá a Rus snese všechno .

kkk

31. 08. 2021

Kamikadze dron Atlon-Avia ST-35 Grim hodně připomíná ten ruský, myslím od kalašnikova
z videí ze sýrie:sunglasses:

MXM

31. 08. 2021

UKr si za to mohou sami, byla to nejvyspělejší část SSSR. Ovšem nenašel se tam nikdo jako Putin kdo by zklidnil oligarchy a mafiány. Podle toho to dopadlo. Dalším činitelem byla extrémní provázanost ruské,běloruské a ukrajinské ekonomiky. A dokud se z Kyjeva příliš nezačali obouvat do Ruska tak měli levné suroviny i stále stoupající poplatky za tranzit. A z druhé strany měli i odběr motorů a dalších zařízení v RF. Oboustranně výhodné, ale pro UKr výhodnější, protože ještě tučné poplatky z tranzitu ropy i plynu.
Už je to minimálně pět let co jsem četl zajímavou studii na téma železniční a obilné infrastruktury v Rusku a Ukrajině - v RF se modernizovalo a dělala nová sila, tudíž se zrno nekazilo jako ve starých sovětských kde i přes údržbu pronikala vlhkost, proto mohli snadno odrazit evropské sankce díky této přípravě na opětovnou soběstačnost. Podobně to vypadalo ve vojenském sektoru. Ta země potřebuje obří investice protože skoro všechno už je vyžilé. A ty jim nikdo za sliby nedá. Z nedávných informací je Antonov prakticky u ledu, nikdo o jejich výrobu nestojí. Dřív byla tradičním odběratelem Moskva. A prosadit se na rozvojových afrických a asijských trzích ku zavedené konkurenci bude extrémně těžké.
Toto ve článku je určitý náznak oživení ale je otázkou jestli po pár prototypech neskončí kvůli nenalezení jiného zákazníka než chudé UA...

Czert

31. 08. 2021

Hodne stesti ukrosum

ROBO

31. 08. 2021

Míra
Stále dokola po vzoru Goebelse opakovaná lež jak Rusko okupuje Krym.
---------------------

To je stejná pitomost jako tvrdit :
Stále dokola po vzoru Goebelse opakovaná lež jak Nemecko v roce 1941 napadlo Sovětský svaz .

Ne , to není pravda
Pravda je že SSSR v roce 1941 byl napaden tehdy spřáteleným spojencem nacistickým Německem .
A Ukrajina byla v roce 2014 napadena a okupována fašistickým Ruskem , co se do poslední chvíle tvářilo také jako přítel .

ROBO

31. 08. 2021

spok

nejdřív se vrhli na výrobu zbraní
--------------------------------------
No ono když musí Ukrajina čelit permanentní fašistický agresi z Ruska , tak ani moc na výběr nemá než mohutně zbrojit .
Ale o to tej zrůdě z Kremlu jde . Jinak by už i Ukrajina byla dávno před tim mafiánsko - diktátorským a kleptokratickým Ruskem .

Ornyl

31. 08. 2021

A opět to staré známé bolševické "Zloděj křičí, chyťte zloděje! Takže vy rudí smraďoši, v kterém státě je nejvyšší počet fašistů vzhledem k počtu obyvatel? V Rusku....

Ornyl

31. 08. 2021

Rudí komici tady zase perlí a zpochybňují technické schopnosti UKrajinců...Kdo dělal na naváděcí systémy do ruských mezikontinentálních raket? Rusové ne, hádejte kdo...

Míra

31. 08. 2021

Stále dokola po vzoru Goebelse opakovaná lež jak Rusko okupuje Krym.
Proč by se Krymčané měli řídit tím, co si přeje banda sociopatů a psychopatů v bílé chatrči, kterým pro upevnění své moci a dosažení svých zájmů není cizí žádné svinstvo??

Držet palce neonacistům, kteří díky podpoře Západu se chopili moci, můžou zase leda tak jejich fanoušci - neonacisti.
Svůj k svému.

Ornyl

31. 08. 2021

Výborně UKrajinci, jen houšť a větší kapky, ať se ruští bolševici třeba poserou...

Rodogastis

31. 08. 2021

ROBO, vy jste komik, tedy doufám, protože pokud to co jste napsal myslíte vážně je mi vás líto.

Spok

31. 08. 2021

Jak se dalo čekat, nejdřív se vrhli na výrobu zbraní a to, že lidi nemají co žrát je vedlejší. Asi těch hladomorů měli málo.

astor

31. 08. 2021

Legrační čtení. :thumbsdown:
Ukrajina:thumbsdown:
Kde by ukronáckové vzali lidi, když všechny práceschopní občané této země jsou za prací ve světě a nebo slouží v nacionalistických praporech? Jinak pěkná hračka, ale Západ si jen těžko bude pěstovat konkurenci.

ROBO

31. 08. 2021

No přejme to Ukrajině . Je před nima ještě dlouhá cesta , ale našlápnuto mají sympaticky .
Holt čtvrt století devastace Ruskem skrze prokremelský poskoky - premiéry -se musela někde podepsat .
To už ale naštěstí nehrozí a hodně dlouho ani hrozit nebude . Pokud někdy vůbec . Ukrajinu Putler diletantsky ztratil definitivně - samozřejmě krom Krymu , ten je ztracenej . Ale cena co za tuhle sprostou okupaci Rusko zaplatilo , platí a hlavně ještě zaplatí je milionkrát vyšší než ten fašistickej zisk .

https://youtu.be/7_08YqwJ3O0...

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací