EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Novinky v programu nového evropského tanku MGCS

 25. 03. 2021      kategorie: Vojenská technika      13 komentářů

V rozhovoru poskytnutém 18. března deníku "La Tribune" řekl generál Thierry Burkhard, náčelník štábu pozemních sil francouzské armády (Armée de terre), několik zajímavých informací o postupu programu MGCS (Mobile Ground Combat System).

Sám generál Burkhard je součástí pracovního týmu, nazvaného Vulcain Task Force, který zastupují za francouzskou stranu celkem dva důstojníci. Práce probíhají ve městě Koblenz a cílem skupiny je přinést společnou vizi MGCS jak samotného tanku (nástupce Leclercu a Leopardu 2), tak i celého systému, který se bude skládat z mnoha prvků (drony atd.) a více typů vozidel - řekněme jednotná platforma pro různé nástavby. Pokud jde o současnou vizi, dle generála Burkharda jsou nepravdivé zprávy, že Francouzi chtěli prosadit relativně lehký tank, který by bylo možné snadno přepravit vzduchem (včetně letounu Airbus A400M, což by znamenalo snížit hmotnost na méně než 37 tun), zatímco Němci chtěli klasičtější tank s relativně velkou hmotností.

Pablo_Escobar_MuggnfFoto: Pracovní verze kombinující trup německého tanku Leopard 2s s věží francouzského tanku Leclerc. Jedná se o dílčí část společného cíle programu MGCS, která však zatím nereprezentuje finální produkt.  | Blackbirdxd / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Psali jsme: V Rusku byla zahájena stavba prvního prototypu strategického bombardéru PAK

Němci a Francouzi by se podle Burkharda měli shodnout v těžkém segmentu (tedy tank). Rozdíly však mají nastat v segmentu středních vozidel (30–50 tun) a lehkých vozidel (do 30 tun), přičemž Burkhard odkazuje na rozdíly ohledně konceptu nasazení. Podle něj Němci prosazují kooperaci s dosavadními bojovými vozidly (patrně myšleno SPz Puma), zatímco Francouzi mají zájem používat svá vozidla primárně v Africe. Navzdory určitým rozdílům generál věří, že se Berlín a Paříž v této otázce nakonec dohodnou. Generál Burkhard nechtěl mluvit pouze o své vizi nového tanku, místo toho poukázal na důležitost technické a technologické revoluce. Dle něj bude klíčovým prvkem robotizace celého bojiště a rostoucí význam umělé inteligence. Již v roce 2030 mají na bojišti hrát důležitou roli bezpilotní pozemní vozidla (UGV).

Zvyšování technických schopností nových vozidel rovněž nemá vést k dalšímu snižování jejich počtu. Generál poukázal na fakt, že během operací v Sahelu jasně ukázalo, že i ta nejmodernější technika může utrpět škody v důsledku různých poruch, nehod apod. Nemluvě o nasazení techniky pouze v nedostatečném počtu. Bude tedy nutné udržet rovnováhu mezi cenou nových vozidel a jejich adekvátním počtem. Rovněž má být kladen důraz na nízkou poruchovost a schopnost fungovat i v případě poškození (pravděpodobně lehkého).

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

karel3

27. 03. 2021

czerik
"a vis co ty tvoje testy dokazuji ? ze cloveka nedela dna, ale kultura."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To máš svatou pravdu Slovane.
V Rakousku, Německu a Švýcarsku nevidíš kolem silnic a přilehlých polích tolik odpadků jako v ČR a čím dál na Východ, kde jste méně naředění se to zhoršuje. :laughing:
Ono stačí přejet každou hranici od Sasíků až po Dolní Rakousy do čistého kraje.
Oni mimo jiné mají na rozdíl od ČR své stíhačky a ne pronajaté, jako ČR.....
Nemají za premiéra a prezidenta ex-nacisty, jako ČR ex-komunisty....
Tomu se říká kultura.

"hele, precti si celou vetu, to na co reaguju a pak to pochopis, pokud ne, rekni mamce a tatkovy, at ti to vysvetli a pokud ne, tak ja ti k tmu nakreslim obrazky."
------------------------------------------------------------------------------------------------
Hele, když už si tady hraješ na velikého vlastence, tak bys alespoň mohl používat český jazyk místo slovanské svahilštiny. Na pravopis moc chytrý nejsem, ale "řekni tatínkovi" bych asi s "y" nenapsal. A teď mi můžeš nakreslit ten svůj obrázek. :slight_smile:

czerik

26. 03. 2021

kaja
"Co je to za nesmyslný shluk písmen "ukrove stastnejsi ve 14" ?To je nějaká ruská novoslovanština?"

hele, precti si celou vetu, to na co reaguju a pak to pochopis, pokud ne, rekni mamce a tatkovy, at ti to vysvetli a pokud ne, tak ja ti k tmu nakreslim obrazky.

karel3

26. 03. 2021

"chapu ze duchodci maji jine priority nez vsichni ostatni, ale ptej se sam sebe - co myslis, byly ukrove stastnejsi ve 14..."
-------------------------------------------------------------------
Co je to za nesmyslný shluk písmen "ukrove stastnejsi ve 14" ?
To je nějaká ruská novoslovanština?

karel3

26. 03. 2021

Martin23 - "Mě jen napadlo, že si západ dělá z Armaty srandu -
ale tu již Rusové fyzicky mají, zkouší ji a jen peníze je zatím limitují ji zavádět do služby,"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prokremelské lhaní výrobě nepomůže.
Armaty T-14 měly být ve službě už v roce 2017. O T-15 se raději ani nepíše.
Výrobu Armat brzdí ruská životní styl. Lhaní, podvody, korupce, neexistující výrobní linka, která by dávno stála, kdyby peníze nerozkradli,..., tedy ruská klasika. :slight_smile:

"Rusko upustilo od sériové výroby Putinovy ​​zázračné bezpilotní zbraně" ??? :slight_smile:
https://www.opentown.org/news/295718/

czert

26. 03. 2021

jarda reidl
"Zase jedna zbytečná hromada železa za velké peníze. Kolik takových monster již skončilo bez užitku ve šrotu?"

chapu ze duchodci maji jine priority nez vsichni ostatni, ale ptej se sam sebe - co myslis, byly ukrove stastnejsi ve 14 ze meli desitky ci stovky tehle monster funkcnich, ci vytahlych ze srotu, nebo by byly statsnejsi kdyby nemeli zadne a vetsi duchody ?

alexa123

26. 03. 2021

Neviem si fyzicky predstaviť tank do hmotnosti 50-60-70 ton, ktorý má kanón cca 130mm, technológiu aktívnej obrany a technológiu dronov.

Martin23

26. 03. 2021

​Marek Micka
Motor umístěný vzadu je zastaralá koncepce? A na to jste přišel jak?
+++
BVP - schopnost přepravovat tým vojáků - když nemáte zadní výstup, je to problém.

++++++++++++++++++
Mě jen napadlo, že si západ dělá z Armaty srandu -
ale tu již Rusové fyzicky mají, zkouší ji a jen peníze je zatím limitují ji zavádět do služby, protože mají techniku, která se dá levněji modernizovat na současný standard -
a přitom se o něco podobného sám snaží, ale zatím spíše ve fázi malůvek.

czert

25. 03. 2021

kaja
a vis co ty tvoje testy dokazuji ? ze cloveka nedela dna, ale kultura.

czerik

25. 03. 2021

kaja
a vic proc sou cesi tak genetickyy ruznorodi ? protoze nemeli svetovladne/evropovadne tendence a vesmes jen branily svoje uzemii.
takze za tu genetickou ruznorodost vdecime germanum, co si prisli do cech naloupit a znasilnit.
proto sou germani geneticky celkem jendotni - delali neustale vyboje ke svym sousedum, takze sousedi ani nemeli cas na to, aby podnikly najezd na germany, protoze ti hned vyuzili naloupene majetky k financovani dalsi loupezive vypravy.

karel3

25. 03. 2021

Pepík
"Blba Karla neřeš, je to zamindrákovanej germánskej nadčlověk."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je to o znalostech.
Těžko může být někdo Slovan, když nemá ani 50% slovanských genů.
Pokud se někdo cítí jako Rus, dobře mu tak! :laughing:
"Ryze slovanské geny mají pouze tři lidé z deseti. Češi mají geneticky blíž k Němcům a Rakušanům, než ke Slovanům. Údaje vycházejí z dat České národní genografické databáze, která otestovala 4500 Čechů. ..."
https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/veda/cesi-puvod-geneticke-testy_1801290900_mos

alexa123

25. 03. 2021

karel3
Keďže toto je z hľadiska praktického v podstate anonymný portal v ktorom asi nikto nemá záujem patrať podľa IP adresy po autorovi príspevkov aký je jeho reálny príspevok pre jeho rodný t.j. Český štát plných debilných a lenivých Slovanov. Mimochodom, do dnešného času si mi neodpovedal na moju konkrétnu otázku, či tvoja manželka resp. priateľka s ktorou poctivo šukaš ma Slovanské resp. Germanské DNA. Na tvojom mieste by ma to fakt zaujímalo pred tým, kým to do nej zasuniem a pustim svoje Germanské semeno (ja som German, kto je viac)

karel3

25. 03. 2021

Rozdíl mezi Evropou a zbytkem světa na čele s USA, nejen v armádní výzbroji je v přístupu.
Zatím co zbytek světa vyrábí podle nejmodernějších technologií a tím tlačí i výzkum a vývoj, Evropa, dnes již bez GB, přešlapuje na místě, teoretizuje, vytváří instituce a úřady, kde technologicky nepolíbení zbytečníčci sní o nedosažitelné virtuální dokonalosti o které si přečetli v technických publikacích nejen z USA. V praktickém životě domácí průmysl nahradil laciný dovoz z Číny. Za pár let, nebude mít už sci-fi počítačové animace kdo vyrobit. Prosebné obličeje s ohnutými zády směrem k Číně a množství tištěných peněz ztrácejících hodnotu se znásobí. Hlavně, aby se měli všichni i líní i hloupí i předčasní důchodci stejně dobře, jako ti co ještě z hlouposti chodí do práce a vytvářejí nějaké hodnoty. :slight_smile:
Je vůbec, slepenec Leopardu 2 a Leclercu nějaký kvalitativní krok kupředu, nebo jenom naklonovaný výraz soudružské spolupráce? :smile:

czert

25. 03. 2021

tak provozni spolehlivost a vyrobeno ve francii k sobe nepasuje.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací