EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Nový seriál The Mighty Eighth z produkce Spielberg/Hanks

 25. 03. 2017      kategorie: Události      1 komentář

Po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi úspěšném Pacifiku se chystá třetí výpravný válečný seriál z produkce HBO, postavený na autentických výpovědích veteránů. Ten by měl uzavřít Spielbergovu a Hanksovu válečnou seriálovou trilogii. A kde se bude válčit tentokrát?

Vysoko v oblacích. Spielberg a Hanks totiž koupili práva na knížku Donalda L. Millera „Masters of the Air" s výmluvným podtitulem „America´s Bomber Boys Who Fought The Air War Against Nazi Germany". Ta vypráví především o slavné letecké jednotce Eighth Air Force, známé i jako Mighty Eighth. Ta vznikla právě za účelem bombardování nacistických cílů ve Francii a Německu a dodnes je klíčovou složkou válečného letectví Spojených států.

molesw-hellsangels
Foto: Posádka (včetně pozemního personálu)  letounu Boeing B-17F-25-BO Fortress "Hell's Angels" (41-24577) patřící pod 358. bombardovací letku. Jedná se o 1. B-17ku, která absolvovala 25 bojových misí. Stalo se tak 13. května 1943. Poté co letoun dokončil 48 misí, vrátil se zpět do Ameriky (20. ledna 1944), kde se již účastnil jen veřejných přehlídek.

Psali jsme: Američané svrhli na Afghánistán nejsilnější nenukleární bombu GBU-43/B přezdívanou „matka všech bomb“

Samozřejmě, tenkrát to bylo mnohem drsnější než dnes, nacisti se urputně bránili ze země i vzduchu a amerických letadel se z náletů často vracela ani ne polovina.

Průměrný věk posádky bombardérů byl 24 let a průměrný počet přežití posádky byl spočítán na 11 bojových misí.

Seriál bude také vyprávět o přeživších členech posádky ze sestřelených strojů, kteří se museli protloukat týlem nepřítele a často končili v zajateckých táborech. Hlavním scenáristou by měl být Graham Yost, který se podílel na předchozích seriálech.

Psali jsme: Borec bez nohou absolvoval obtížný překážkový závod Spartan Race

Seriál by měl mít 10 dílů a jeho rozpočet je nyní 500 miliónů dolarů. Předpokládá se, že by se seriál měl objevit na obrazovkách někdy v roce 2019.


Video: The Mighty Eighth Official Teaser / YouTube

 Autor: Cervenak

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Churchill

07. 01. 2018

Nebyla první Memphi's Belle?

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací