EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Operace Izrael - brutální kopec Masada

 16. 12. 2014      kategorie: Survival      2 komentáře

Pokračujeme v prezentaci nejdrsnější reality show v Česku - Operaci Izrael. Operace Izrael zavede diváky do válkou zmítané země na nejtěžší vojenský kurz reálné sebeobrany krav maga na světě. Její účastníci přitom nebudou bojovat o milionovou výhru, ale o holý život. Seriál Operace Izrael vznikl ve spolupráci s International Krav Maga Federation.

Tentokrát se jednalo o opravdové peklo - velmi náročný výstup na horu Masada, který učastníci kurzu absolvovali spolu s nosítky, na kterých byl zraněný spolubojovník, a to vše v ohromném vedru, kdy už je výstup na horu zakázán kvůli vysokému riziku kolabsu.

Psali jsme: Zdravá a rychlá polévka na cesty ze sušeného masa

Video: Den 7: Masada

 Autor: Redakce

CENOVÉ BOMBY

Komentáře

Delta

17. 03. 2019

Při chůzi do kopce pomáhá změnit tok myšlenek
Přijde jeník s krásnou ženou do klenotnictví, společně pro ni vyberou diamant za 1,5 milionu korun. Když dojde na placení, vezme muž šekovou knížku a vyplní šek na celou sumu. Prodavač se na něj s obavami dívá, ten zákazník je mu neznámý, vidí ho poprvé. Muž okamžitě postřehne co prodavači jde hlavou a říká mu: „Vidím, že máte obavy, že ten šek není krytý, viďte…? Dobře, tak uděláme následující: Dnes je pátek, banky mají již zavřeno, ponechejte si ten šek i šperk. V pondělí, až budete moci ten šek nechat proplatit, pošlete ten šperk mojí přítelkyni. OK ?“ Prodavač se uklidní a v pondělí chce nechat šek proplatit, banka jej ale zamítne, že není krytý. Okamžitě volá zákazníkovi a ten mu na to odpoví : „Ten šek klidně zahoďte, už jsem ji vošukal !“

Delta

07. 03. 2019

Je to o charakteru - Nadav Ben Yehuda – izraelský hrdina z Everestu
Mladý Izraelec nedošel 300 metrů na vrchol Everestu, aby zachránil tureckého horolezce.
„Na cestě k vrcholu jsem prošel kolem dvou čerstvých mrtvol. Lidé si uvědomovali, že umírají, ale už neměli síly odplazit se stranou. Zůstávali ležet připoutaní k lanu a ostatní horolezci přes ně přešlapovali.
Jednoho z dalších ležících na cestě jsem poznal, byl to Aydin Irmak z Turecka, seznámili jsme se v táboře. Byl v bezvědomí, neměl rukavice ani kyslík. Dokonce sundal i helmu. Vzdál to a čekal na konec. Ostatní procházeli kolem něj, ale já jsem si uvědomil, že pokud to udělám také, určitě zemře. Věděl jsem, že se musím pokusit ho zachránit.“ Nadav Ben Yehuda zahájil devítihodinový sestup. Tureckého horolezce táhl na sobě. Ten byl naštěstí celou dobu v bezvědomí. Proč naštěstí? Protože ve chvílích, kdy se mu vracelo vědomí, křičel bolestí a to sestup pouze znesnadňovalo.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací