EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Peter Lemon - americký voják, který zcela sám odrazil dvě vlny Vietkongu

 05. 05. 2019      kategorie: Vojenská historie      14 komentářů

Peter Charles Lemon (narozen 5. května 1950) obdržel nejvyšší vojenské vyznamenání - medaili cti (Medal of Honor) za svůj čin ze dne 1. dubna 1970 ve válce ve Vietnamu, kde sloužil v provincii  Tây Ninh.

Sgt. Lemon za války ve Vietnamu sloužil jako asistent kulometčíka v rámci obrany americké základny Illingworth. Ta byla znenadání napadena těžkou palbou nepřítelem. Překvapený Lemon, který ještě před pár hodinamy se svými kamarády popíjel alkohol a kouřil marihuanu, okamžitě spustil směrem k nepříteli kulometnou palbu dokud se kulomet nepřehřál a neporouchal. Posléze začal střílet i ze své útočné pušky, která také po čase vypověděla službu.

lemon_01
Foto:  Seržant Peter Lemon odrazil zcela sám dvě vlny Vietkongu

Psali jsme: Květnové povstání českého lidu, který v roce 1945 bojoval za vlastní svobodu a sebeurčení

Jakmile puška přestala střílet, Peter sáhl po granátech, aby odrazil stále sílící útok na jeho pozici. Po čase zneškodnil všechny nepřátele v jeho okolí až na jednoho, proti kterému Lemon vyběhl a zneškodnil ho v rámci boje zblízka.

Přestože byl Lemon zasažen několika střepinami, svoji pozici udržel a byl ještě schopen odnosit své vážně raněné kamarády do zázemí.

Když se opět vracel na svoji pozici, byl znovu raněn nepřátelským projektilem. Lemon se přesto doplazil do své původní obranné pozice, ze které vypozoroval, že v celém obranném sektoru hrozí nebezpečí prolomení, proto okamžitě napadl nepřítele dalšími granáty.

Psali jsme: Vykopaný německý bunkr vydal nálezy v naprosto perfektním stavu

Ačkoliv byl opět zasažen, Lemon odrážel vlnu nepřátelského útoku soustředěnou kulometnou palbou, dokud v důsledku svých mnohačetných poranění nezkolaboval.

Poté co se Peter probral z bezvědomí na obvazišti v zázemí, odmítl svoji evakuaci, dokud nebudou odvezeni jeho těžce ranění kamarádi.

lemon_02
Foto: Peter Lemon s medailí cti

Své vyznamenání následně věnoval 3 svým kamarádům (Casey Waller, Nathan Mann a Brent Street), kteří padli ve stejné akci, za kterou Peter medaili obdržel.

Lemon je jediným rodilým Kanaďanem, který obdržel tak vysoké vyznamenání během války ve Vietnamu a zároveň je jejím osmým nejmladším držitelem. 

Klobouk dolů před tímto výjimečným výkonem.

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Hana

07. 06. 2019

Cyklistovi, co nic nezná.

Cyklisto, pokud jsi mladší, tak to nevíš, co ti bolševici všechno dělali a omlouvá Tě to .
Padesátníci, začněte konečně říkat svým dětem a vnukům pravdu.

http://www.novarepublika.cz/2014/08/padesatnici-zacnete-konecne-rikat-svym.html

cyklista

10. 05. 2019

Mílá Hano, tak jsem se na ten odkaz podíval ještě jednou a utvrdil se v tom, že bolševici lžou prostě neustále. Ten záběr je totiž z vojenské nehody v jižním Vietnamu.

cyklista

10. 05. 2019

Milá Hano, ano zvládli jsme to sami, nepotřebovali jsme žádnou cizí pomoc, to je dobře, ne?
A škoda, že jsi nenašla žádné obrázky obětí komunistických atentátníků v jižním Vietnamu, kde ten bolševický teror bohužel sami nezvládali a museli požádat o pomoc USA.

Hana

09. 05. 2019

Milý Cyklisto.
Moc děkuji za Váš vysvětlující komentář , je pravdou, že mnohá vietnamská „popálená Natálka“ měla podobnou smůlu s Napalmem https://www.youtube.com/watch?v=n91NEVBiziM
Proč Amerika za víc jak 40 let neosvobodila Československo od komunistické diktatury a
toho teroru ? Snad se nebála Rusáků ?
Stačilo pár studentů na Národní třídě v Praze a bylo rázem po KSČ a její vedoucí úloze jak nás to ve škole učili .

Jiří Kryštof

09. 05. 2019

Popořadě - komunistický Vietnam napadl, se souhlasem a vojenské pomoci SSSR, severní Vietnam, tedy jsou neoddiskutovaně agresoři.. Severní Vietnam požádal, právem jakéhokoliv suverénního státu, o vojenskou pomoc USA.. Tak, jako pomáhali američané Sovětskému Svazu, jakmile se rozešel se svým původním kamarádem v boji - Wermachtem, tak pomáhali i v boji proti komunistické gorile.. Nezapomínejte, že na straně komunistů létali i piliti SSSR a Číny.. Také tam neměli co dělat..

cyklista

09. 05. 2019

Milá Hano. Nechápu, co má ten příspěvek společného s článkém výše. Normálně se postování mimo téma říká trolling a administrátor to maže.
A že žádná válka není na území USA? Oni ti bolševici, když někoho přepadnou, jsou stateční jen ocaď pocaď. Obsazení Polska, slavnostní vojenská přehlídka Rudé armády a Wehrmachtu v okupovaném Brestu, obsazení Pobaltí, Rumunska, Iránu, okupace Finska, válka v Koreji, válka ve Vietnamu, oni si troufnou jen na slabší a to USA nejsou.

Hana

08. 05. 2019

Milý komunisto cyklisto, je poněkud podivné, že zádná válka není v USA jen daleko od USA, což je velice správné. Přece by si neovlivňovali své životní prostředí, je lépe bojovat a chránit jiné státy a nebát chyba v desetinné čárce, mohli jsme mít polský břidlicový plyn:heart_eyes:
Američané se u zásob břidlicového plynu v Polsku sekli, posunuli desetinnou čárku
Vypuknutí obrovské senzace v negativním slova smyslu se obává bývalý polský premiér a senátor Wlodzimierz Cimoszewicz. Podle něj z gigantických zásob nekonvenčního, tzv. břidlicového plynu na polském území odhadovaných až na 5,3 biliónu metrů krychlových, zřejmě nebude nic. Se svými obavami se svěřil v rozhovoru pro varšavské Radio ZET. http://jdem.cz/2rkq3

cyklista

07. 05. 2019

Milé děti, a teď si predstavte, ze nebyt komunistu a jejich teroru a expanze, nemuseli by americane pomahat s obranou jihu a k zadne valce by nedoslo.

Eman33

07. 05. 2019

Je to podobný příklad terorismu ?Třeba by takto střílel i doma, když to má v krvi ?
Najdi pět rozdílů mezi A (norský střelec) – B ( Mašínové):
A: Norský střelec zavraždil civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítil být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem.
B: Mašínové zavraždili civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítili být ve válce se společnosti, která se vydala špatným směrem.
Odpověď:
1 – V Norsku se tomu říká terorizmus, u nás odboj.
2 – Norské oběti jsou oplakávané, české objeti nikoho nezajímají.
3 – Norský střelec je označován za monstrum, Mašínové za hrdiny.
4 – Norský střelec myslel svůj odboj vážně, Mašínové, sotva se prostříleli na Západ, začali žít pohodový život a svůj boj s komunismem ukončili.
5 – Norský střelec dostane nejtěžší trest, Mašínové vyznamenání od vlády.

Je jen jedna shoda : Norský střelec i Mašínové řekli, že by to udělali znovu.

Mirek

06. 05. 2019

Okupantům časem došla munice. Komunistická strana Vietnamu žije dál.

Vietnam: Základní charakteristika teritoria, ekonomický přehled
Republika s politickým systémem vlády jedné strany.
https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/vietnam-zakladni-charakteristika-teritoria-17971.html

ro te hu

06. 05. 2019

a ponaučení? Nikdy se neser do strejdy Libora, když je nalitej :-)

jerry

06. 05. 2019

Opravdu tento článek myslíte vážně? Tito vojáci vraždili lidi na území cizího státu. Nebránili svoji vlast. Co to tady vlastně blábolíte?

Jirka_26

05. 05. 2019

Osobně se mi nepozdává být hrdý za zabíjení ve válce, kdy nebráním svou vlast. Ano, na jedné straně předvedl neskutečný bojový výkon, na druhé straně zabíjel vojáky, kteří nenapadli jeho vlast. Takže obyčejný žoldák...

Oleg

05. 05. 2019

Sám v létech 1965 - 1973
Většina Američanů spáchali sebevraždu v nadcházejících letech, nebo byli duševně a morálně zničeni svou vojenskou zkušeností.
Válečná agrese proti Vietnamu. Během války bylo zabito 250 000 dětí, 750 000 bylo zraněno a zmrzačeno. Bylo shozeno 14 000 000 tun bomb a min, což se rovná ekvivalentu 700 hirošimských atomových bomb a je třikrát větší než tonáž bomb, použitých v druhé světové válce. Vietnamská válka stála život 58 000 amerických vojáků, většinou branců, zraněných bylo 300 000.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací