EXCALIBUR
CZUB
CZUB

PM-108 Samosvorná sumka / dvojsumka EVO UFG z produkce Fenix Protector s.r.o.

 02. 02. 2018      kategorie: Vojenská výstroj      0 bez komentáře

Rok 2018 začínáme z ostra. První letošní novinky z naší produkce jsou tu! Samosvorná sumka 1 x EVO UFG nebo 2x EVO UFG (Ultra Fast Gear).

Sumka EVO UFG je určena na jeden či dva plastové zásobníky typu EVO. Díky patentované technologii zůstává otvor pro zasunutí zásobníku neměnný, profil vstupu do sumky stále drží obdélníkový tvar. Na rozdíl od jiných systémů je výrazně ulehčena a podstatně zrychlena manipulace při vložení i vyjmutí zásobníku ze sumky. Širší stěny sumky jsou vyztuženy výjimečně odolným materiálem, vyrobeným z vysokomolekulárního polyetylénu.

obrazek_evo_01

Psali jsme: Jak vybrat softshellovou bundu aneb pozor na kompromisy

Samosvornost sumky je zajištěna pomocí kulaté pruženky, s možností regulace napětí samovolného stažení sumky. Skládané dno sumky zajišťuje odvod vlhkosti a vody v případě nepříznivého počasí. V případě nutnosti (slaňování, sestup z vrtulníku, plazení atd.) je opatřena krycí chlopní s patentovaným variabilním průvlečným úchopem SNAP GRIP, kterého si můžete všimnout na fotografiích. Chlopeň je zajištěna na předním díle sumky suchým zipem. V případě potřeby je možno chlopeň zcela odstranit, pomocí speciální spony z materiálu KYDEX.

obrazek_evo_02

Zadní strana sumky je vyrobena z materiálu Hypalon a umožňuje připevnění pomocí popruhu na všechny typy taktických nosičů a balistických vest, či na rychle vyměnitelnou platformu. Popruhy se po provlečení vazbou zajišťují novým systémem „Back-Flip". Přesnost šití sumky, kdy není potřeba výrobek lemovat, se pohybuje v tolerancích 3-4 desetiny milimetru, čímž je zaručena absolutní přesnost výrobku. Údržba se provádí šamponováním.

Psali jsme: MOLLE vs LASER - (R)Evoluce ve výrobě

sumka_evo_04

A nakonec, co vás bude zajímat je hmotnost sumky: 36 g bez chlopně a 47 gs chlopní. Opět je tu výrobek ,který splní to, co od něj je očekáváno i nejnáročnějším uživatelem. Sumky vyrábíme v černé a ve vzoru 95.

Poutko SNAP GRIP ® - variabilní průvlečný úchop – drobnost, která stojí za zmínku

V rámci neustálého zdokonalování našich výrobků jsou pouzdra na zásobníky FENIX PROTECTOR opatřeny oddělitelnou krycí chlopní s patentovaným variabilním poutkem - průvlečným úchopem SNAP GRIP®, který umožňuje velmi rychlé a bezproblémové otevření chlopně pouzder na zásobníky i v rukavicích. Variabilní průvlečný úchop SNAP GRIP® je vyřezán laserem z materiálu HYPALON a umožňuje trojí způsob úchopu poutka krycí chlopně pouzdra:

obrazek_evo_03

První poloha - poutko je ploché, na chlopni nijak nevyčnívá, nepřekáží, přiléhá těsně k povrchu pouzdra.

Druhá poloha vznikne tak, že konec poutka provlékneme trojúhelníkovým otvorem ze spodní strany a povytažením konce zajistíme poutko v trojúhelníkovém otvoru. Poutko zůstane vzpřímené.

Třetí poloha vznikne, když protažené poutko prohneme směrem k pouzdru, díky tvarové stálosti materiálu Hypalon zůstane poutko v ležaté, ale prostorové poloze.

sumka_evo_05

V druhé a třetí poloze tak vznikne protažením poutka prostorový úchop, který lze pohodlně uchopit i v rukavicích, není nutný oční kontakt, poutko SNAP GRIP® je možno uchopit pouze po hmatu. Střídáním první, druhé a třetí polohy poutka SNAP GRIP® na jednotlivých pouzdrech připevněných na vestě je možné docílit snadné hmatové identifikace jednotlivých pouzder.

Přesnost – lehkost – variabilita. To je motto letošního roku.

Výše popsané sumky lze zakoupit přímo u výrobce na www.fenix-protector.com

 Autor: FENIX protector

CENOVÉ BOMBY (1406)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací