EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Pocta vojákům bojujícím ve 2. světové válce

 23. 09. 2013      kategorie: Vojenská historie      4 komentáře

Toto video by mělo alespoň trochu přiblížit hrůzy, které museli vojáci během 2. světové války vytrpět na východní frontě!


Video: Pocta vojákům bojujícím ve 2. světové válce / YouTube

 

Psali jsme: Proč Stalin souhlasil s americkou základnou na půdě SSSR?

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Delta

29. 03. 2019

Stalinovy varhany
umožnili odchodna západ
https://www.youtube.com/watch?v=ArSZmPz6dAo

delta

25. 03. 2019

Bitva o Řecko (také známá jako operace Marita, německy: Unternehmen Marita) byl společný název pro invazi Osy do Řecka v dubnu 1941. Tato operace Osy byla součástí většího balkánského tažení ve druhé světové válce.
V době německé invaze bylo Řecko ve válce s fašistickou Itálií, po italské invazi z 28. října 1940. K Řekům se připojili Spojenci a původní italský útok porazili a znovu v březnu 1941. Když 6. dubna operace Marita začala, část řecké armády byla na hranicích s Albánií, protektorátem fašistické Itálie, ze které se italští vojáci snažili vstoupit do Řecka. Německá vojska napadla Řecko přes Bulharsko. Řecko již dostalo pomoc od britského impéria v očekávání německého útoku, ale tato pomoc byla malá. Řecká armáda se ocitla proti přesile italských a německých jednotek. Síly britského impéria byly nuceny ustoupit s konečným cílem evakuace.

vlckova1

27. 09. 2018

Na vychodni fronte nemeli co delat,nikdo je tam nezval,jeste se jim mame klanet ,ze jim vlastne rusove ublizily,kterej vul takto uvazuje,dostali tam jeste malo.

St.seržant

27. 12. 2013

P.S. U.D.O. tu samou písničku spiva i v ruštině

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací