EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Policie v Amsterdamu bude během září náhodně prohledávat občany na ulici, účelem je hledání zbraní

 10. 09. 2021      kategorie: Zahraniční policie      13 komentářů
Přidat na Seznam.cz

O tomto nezvyklém kroku rozhodla starostka Amsterdamu, když zavedla náhodné prohledávání občanů. Smyslem neobvyklého opatření je hledání zbraní. Policii v této akci mají pomáhat také civilní pozorovatelé.

Politie_Nederland_nieuw_uniform
Foto: Policie v Amsterdamu bude během září náhodně prohledávat občany na ulici, účelem je hledání zbraní | Politie Nederland / CC BY-SA 4.0

Policejní akce, při které jsou náhodně vybraní občané v Amsterdamu prohledáváni, začala 1. září a poběží až do konce měsíce. Smyslem těchto prohlídek je nalezení zbraní. Patrně je tím myšleno těch nelegálních zbraní, jelikož v Nizozemsku není možné nosit zbraň pro osobní ochranu. Tato policejní akce je reakcí na množící se trestné činy spáchaných palnou zbraní. 

S tímto nápadem přišla Femke Halsemaová, starostka Amsterdamu. Její vize se ovšem neshledala s pochopením u městské rady. I přesto si starostka svůj nápad nakonec prosadila. Aby toho nebylo málo, do celé situace se vložila nezisková organizace Amnesty International, která tvrdila, že policisté mohou své cíle vybírat pouze podle barvy pleti, a nikoliv podle podezření. Na základě toho bylo prosazeno, že pozorovatelé z řad civilistů budou pomáhat určovat prohledávané osoby. 

To se ovšem nelíbí samotným policistům. Nemají příliš radost z toho, že civilisté jim mají diktovat a kontrolovat, kdo bude prohledán. Jan Struijs, šéf Asociace nizozemských policistů, se nechal slyšet, že tento „civilní dohled“ způsobí pouze to, že lidé nebudou policistům důvěřovat. 

Struijs také sdělil, že do ulic budou nasazeni jejich vlastní profesionální pozorovatelé. Celá situace tedy bude vypadat tak, že policisté budou kontrolováni civilními pozorovateli, kteří budou pozorováni profesionálními, policejními pozorovateli. Podle Struijse totiž policie civilním pozorovatelům nedůvěřuje. 

Policejní prohlídky budou prováděny v 5 částech Amsterdamu, kde je podle policie mezi civilisty nejvíce zbraní. Policistům bude v této práci „pomáhat“ 45 zvolených civilistů. Z osobních prohlídek budou vynechány děti mladší 12 let, senioři starší 65 let a celé rodiny. Kromě chodců na ulici bude policie kontrolovat i náhodně vybraná vozidla. Každý, kdo bude vyzván, se prohlídce musí podrobit. 

Zdroj: theguardian.com

CENOVÉ BOMBY 600)

Komentáře

MXM

11. 09. 2021

Karel3: sic vím že jsi jen ubohý provokatér tak ti odpovím, vůbec nejsem starý ani komunista, jen je mi blízká myšlenka sociální spravedlnosti. To co ale zkouší tito rudí starostové a mariánkoví politici je jen další verze trockismu - tedy permanentní teror. A přitom jim to většina lidí kupodivu baští že to je za "lepší sluníčkový svět". Evidentně včetně tebe.
Rusko je nyní kupodivu kapitalističtější než třeba Francie Německo a Benelux. Jeden z mála států ZE, Dánsko zkouší donutit migranty k práci když odmítne vydat dávky bez práce. Kupodivu v Rusku takové problémy nemají, kdo nepracuje ať nejí je jejich pravicové heslo.

Czert

11. 09. 2021

Karlik
""Politická" vrchnost si dovolí pouze tolik, co jim dovolí voliči a občané.V ČR například voličům nevadí, že se z peněz daňových poplatníků, dotují firmy premiéra ČR...Jedinou chabou omluvou může být skutečnost, že voliči premiéra daně neplatí, protože je samé platí "stát" opět z daní a proto jim to může být jedno. "

Karliku a kdo si myslis ze voli ty levicaky na zapade?
Uplne ti sami nemakcenka. A ze se marxistum na zapade dari.

Czert

11. 09. 2021

Tak dokonaly priklad toho ze marxismus nefunguje.
Seberte zakonadbalym obcanum zbrane - tak jak je cilem kazdeho levicaka - tak zbrane budou mit jen zlocinci a ti budou z toho profitovat.

A ze civilove budou narizovat jen prohkedavani belochu a nikoho jineho, protoze to by byl dle marxistu rasismus, je snad jasne.

Je to jasna pitomost, ale to marxisty v politice nezajima.
Neni to tak davno, kdy v america byl spachan utok arabacem, jak ochranka tak i civilove rikali ze se chova pidezrele, ale ochranka a policie odmitly cokoliv udelat aby nebyly obvineny z rasismu.
Jo, skele nam to ti marxiste v usa vedou.

karel3

11. 09. 2021

MXM
"...ideologicky kovaní ale rozumu mdlého, hlavně prosazovat ultralevičáctví..."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty si tady hraješ na pravičáka?
Už jsem se hodně dlouho tak nenasmál. :joy:
Starobní bolševická líheň zkostnatěla a žije v bludu, že je to pravičáctví. :joy:
Všichní volíte zaopatřovací ústav=krmelec=stát a potom byste chtěli pravicové svobody ?
Co nosíš v hlavě, třešňovou zmrzlinu ? :joy:

MXM

10. 09. 2021

Karel3: a co myslíš že budou tato novodobá varianta "pomocné stráže" - ideologicky kovaní ale rozumu mdlého, hlavně prosazovat ultralevičáctví tedy za kontrolu statného černocha či araba body pro policistu dolů ....

Jura

10. 09. 2021

svoboda v praxi.

Chevy

10. 09. 2021

proboha,tohle uz neni normalni. myslite,ze budou kontrolovat ty araby a cernochy? to by byl prece rasismu,ne? budou otravovat bile statne a plesate muze,to jsou prece ti,pomatenym zapadem nazyvani pravicoví extremiste. ale věřte levičáci,tohle jsou uz posledni kapky,co zvladame.

Roman Mysík

10. 09. 2021

Vzhledem k tomu, že jakýkoliv zásah proti nebílému migrantu bude rasistický a povede k protipolicejním demonstracím, vypálení pěší zóny a svržení pár soch, je takováto akce odsouzena ke kontrole bílých, starších, heterosexuálních mužů, kteří ovšem pod svými saky nosí kulomety jen velmi vzácně! :-D

Martin Vaněk

10. 09. 2021

No neke...? Ale předpokládám, že v rámci korektnosti budou prohledávat jen starce, bělochy a děti do 7 let... .-D

karel3

10. 09. 2021

Liberal shark
"To je nejodpornější demokratura jakou si lze představit. Něco takového tu bylo naposled za Hitlera."
------------------------------------------------------------------------------------
"Politická" vrchnost si dovolí pouze tolik, co jim dovolí voliči a občané.
V ČR například voličům nevadí, že se z peněz daňových poplatníků, dotují firmy premiéra ČR...
Jedinou chabou omluvou může být skutečnost, že voliči premiéra daně neplatí, protože je samé platí "stát" opět z daní a proto jim to může být jedno. :slight_smile:

karel3

10. 09. 2021

Jiří
"Policistům bude v této práci „pomáhat“ 45 zvolených civilistů."
U nás se tomu říkávalo pomocná stráž Veřejné bezpečnosti (PS VB)."
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Tzv. "Pomocnou stráž" VB za bolševika nikdo nevolil.
Rekrutovali se z nejprimitivnějších členů Komunistické strany Československa a byli na nejnižším stupínku měřitelné inteligence. Nezřídka i největší alkoholici v okolí. :slight_smile:

Jiří

10. 09. 2021

"Policistům bude v této práci „pomáhat“ 45 zvolených civilistů."
U nás se tomu říkávalo pomocná stráž Veřejné bezpečnosti (PS VB).

Liberal shark

10. 09. 2021

To je nejodpornější demokratura jakou si lze představit. Něco takového tu bylo naposled za Hitlera.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací