EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Policisté v New Jersey 'zmlátili' mladistvou dívku, která popíjela na pláži alkohol. Proč se to vlastně stalo?

 02. 06. 2018      kategorie: Zahraniční policie v akci      0 bez komentáře

Tento týden internetem proběhlo další  virální video ze zásahu amerických policistů. Zásah byl veřejností ihned označen jako ,,policejní brutalita", neboť prvotní zdroje ukazovaly jen tu část videa, které neobsahovalo začátek čili příčinu celého policejního zásahu. Společně se tedy podívejme, co se vlastně stalo a proč.

Policisté v New Jersey ,,brutálně" zasáhli proti mladé ženě (20 let), která na pláži popíjela alkohol, přestože jeho konzumace ve Spojených státech povolena až od jednadvaceti let. Na incident upozornila uživatelka Twitteru, která celou událost natočila a sdílela.

Co přesně zásahu předcházelo, není jasné. Video začíná až ve chvíli, kdy se tři strážníci z policejní stanice Wildwood snaží dvacetiletou Emily Weinmanovou znehybnět. (citace z iDnes)

Psali jsme: Policejní práce, extrémně nebezpečné povolání

Dívku údajně policisté povalili na zem, načež ona je v obraně začala kopat. Na videu je vidět, jak ji jeden ze strážníků několikrát pěstí udeřil do hlavy a druhý jí chytil kotníky, než se jim podařilo přitisknout mladou ženu k zemi a znemožnit jí další pohyb.

kvičí
Foto: Ano, dodržování zákonů je obrovskou křivdou...

Přestože celý zásah vypadá hodně drsně,  z vlastní zkušenosti vím, že ,,nic není tak horké, jak se uvaří". Reakce policie na sebe nedala dlouho čekat a světlo světa spatřilo i video od strážců zákona, které celý zákrok monitoruje mnohem detailněji. 

Psali jsme: Nejhorší ruská věznice Černý delfín - konečná stanice těch největších individuí

Udělejte mi laskavost. Zhluboka se nadechněte a vydechněte sem," vyzývá na začátku videa jeden z policistů dvacetiletou Emily. Důvodem výzvy bylo reálné podezření, že dotyčná pila alkohol.

Emily sice uposlechla, nicméně policista zřejmě nebyl s prvotním výsledkem měření spokojen a vyzval dívku, aby test opakovala. (tato formulace je zavádějící, test byl opakován z důvodu jeho špatného prvotního provedení - poznámka redakce AW) Dívka tedy znovu foukla do přístroje. Z videa není zřejmé, zda tester přítomnost alkoholu naměřil, lze to však předpokládat, neboť policisté dívku následně obvinili z nezákonného užívání alkoholu.

Weinmanová začala být podrážděná a opakovaně odmítala odpovědět na policistovy otázky, což způsobilo, že se policisté rozhodli dívku spoutat. V tu chvíli začala Emily ustupovat a video ukazuje, jak žena křičí: „Nebudete mě spoutávat!" O pár vteřin později již policisté zasáhnou a je vidět, jak se ji nějakou chvíli neúspěšně snaží znehybnět. Po zásahu policistů je zřetelně vidět, jak spoutaná Weinmanová na strážníka plive (citace z iDnes).

A výsledek? Weinmanová byla později obviněna z nezákonného držení alkoholu na pláži a z kladení odporu při zatýkání.


Video: Zásah policistů v New Jersey / YouTube

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (421)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací