EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Pomozte nám pomoci!

 20. 12. 2013      kategorie: Události      1 komentář

Jen málokdo může říci, že zažil vznik Československa, byl prvorepublikovým důstojníkem, bojoval za naši samostatnost a svobodu v odboji, byl svědkem okupace, politicky perzekuován komunistickým režimem, rehabilitován, obdržel Cenu Paměti národa a nesmazatelným písmem se zapsal nejen do paměti současných vojáků, ale i široké veřejnosti. Touto osobností není nikdo jiný než armádní generál Tomáš SEDLÁČEK. V roce 2012 nás bohužel navždy opustil ve věku 94 let.

general
Foto: Armádní generál Tomáš SEDLÁČEK a vítězný návrh jeho bysty

Okamžitě vznikla otázka,: „Jak tomuto významnému muži vyjádřit důstojným způsobem poctu?" Na popud příslušníků Čestné stráže vznikl projekt pod záštitou náčelníka Generální štábu AČR generálporučíka Ing. Petra PAVLA. Za pomoci Akademie výtvarných umění byl vytvořen návrh, který se stal předlohou budoucí busty (vítězný návrh je na obrázku níže). Pro realizaci výroby, umístění a následné údržby bysty generála SEDLÁČKA byl vytvořen transparentní účet na který může kdokoliv dobrovolně přispět jakýmkoliv obnosem.

Psali jsme: Další ročník soutěže MEDCUP 2016

Spolu s organizátory projektu prosíme všechny, kterým není lhostejný odkaz pana generála, stejně jako budování tradic a zanechání odkazu budoucím generacím, aby přispěli na účet vedený u Fio Banky.

Číslo účtu: 2100476240
Kód banky: 2010
Částka: libovolná

Jako variabilní symbol můžete a nemusíte uvést číslo: 052014, abychom poznali, zda vytvoření tohoto odkazu na našich stránkách mělo nějaký smysl. Účet bude organizátory projektu uzavřen v listopadu 2014. Naše organizace přispěje na projekt v srpnu 2014.

Psali jsme: Dokument o Československé armádě z dob První republiky (1918-1938) - Mobilisace

K realizaci projektu je potřeba shromáždit 750.000,-Kč.

Podívejte se na aktuální stav účtu.

Všem, kteří na projekt přispějí děkujeme, stejně jako za přeposlání odkazu na tuto stránku.

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

17. 02. 2019

Babička nám to povídala takto
Když jsem se narodila, bydleli moji rodiče ve státním bytě, kde platili 70,- Kč měsíční nájem. Žádný fond oprav se neplatil, když se něco pokazilo a nebo byla potřeba větší oprava, národní výbor měl dost prostředků, aby ji zaplatil. Jesle, školku, základní, střední i vysokou školu jsem měla zcela zdarma a protože jsem se dobře učila, měla jsem už na střední škole “prospěchovné”, tedy svých 300,- Kč jen pro sebe. Na vysoké škole to bylo 500,- a za to se dalo pořídit docela dost

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací