EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Portugalské komando zasahuje ve Středoafrické republice proti teroristům

 08. 09. 2020      kategorie: Události      1 komentář

Před několika dny se na YouTube objevil velice zajímavý záznam, který zachycuje útok portugalského komanda výsadkářů proti údajným teroristům. Video bylo natočeno někde ve Středoafrické republice. 

Video: Záznam útoku portugalského komanda proti údajným teroristům / YouTube

Záznam z počátku připomíná sekvenci z některého modernějšího dílu počítačové hry Call of Duty, neboť zachycuje průzkumné přelety dronů a bezpilotních letounů nad skromným tábořištěm teroristů. V jednom momentě je dokonce možné detailně přečíst mimiku člověka, který bude za několik málo okamžiků pravděpodobně zlikvidován. 

Psali jsme: Současní odstřelovači jsou schopni úspěšně zasáhnout cíle na vzdálenost 2000 metrů

Po důkladném prozkoumání terénu je na místo určení poslána jednotka vojáků, kteří jsou na místě vysazeny z obrněných transportérů. Ti, za pomoci pozemní a vzdušné podpory nepřátelský tábor vyčistí a vše následně zdokumentují. Na webu se nenachází příliš mnoho dalších informací o tom, o jakou operaci šlo ani další různé detaily. Záběry z pole jsou však poměrně působivé a oproti tomu, na co jsme běžně zvyklí z videí z Iráku či Afghánistánu, jde o zásadní obměnu operačního prostředí.

port_TIT
Foto: Před několika dny se na YouTube objevil velice zajímavý záznam, který zachycuje útok portugalského komanda výsadkářů proti údajným teroristům. | funker530.com

Pouště a skalnatou scenérii nahrazuje extrémně vysoká tráva, bohaté křoviny a husté lesní porosty. Na videu je jasně vidět, jak velkou výhodu obrazový materiál z dronů poskytuje, zejména je-li převáděn v reálném čase velícím prvkům, které mají celou operaci na starosti. 

Psali jsme: Nedobytný Afghánistán aneb epický film 9. rota

 Autor: Dominik Zuna

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

red

08. 09. 2020

Šlo o akci jednotky rychlé reakce (QRF) mise MINUSMA z července 2020 v regionu Bocaranga.
https://www.defesa.gov.pt/pt/comunicacao/noticias_fa/Paginas/Militares-Portugueses-envolvidos-em-acao-de-combate-na-RCA.aspx

QRF je tvořena portugalským kontingentem v síle roty, převážně z Brigády rychlé reakce (střídavě pluku Comandos a Výsadkového pluku).
V současnosti je v Středoafrické republice nasazen 7. kontingent (7ª Força Nacional Destacada), převážně z 2. praporu výsadkového pluku, brzy má být vystřídán 8ª FND (Commandos)
https://warriors.pt/galerias/aprontamento-2o-batalhao-paraquedistas-para-missao-na-republica-centro-africana/
https://warriors.pt/galerias/comandos-treinam-cqb-na-preparacao-da-8a-fnd-para-a-rca/

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací