EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Při cvičných střelbách se na střelnici vznítil zbytkový střelný prach

 05. 12. 2018      kategorie: Události      2 komentáře

Příslušníci brazilské vojenské police zažili během kondičních střeleb z brokovnic doslova peklo, když se vznítila podlaha střelnice. Požár způsobila jedna z jisker, která při výstřelu propadla dřevěnou podlahou do prostor, kde byl nános zbytkového střelného prachu.

ohen
Foto: Požár během chvíle zachvátil celý prostor střelnice | printscreen z YouTube

Během několika vteřin se oheň rozšířil do celého prostoru střelnice. Příčinou této události byl léta nashromážděný zbytkový střelný prach, který se kupil pod podlahou střelnice. Stačila pak jedna jiskra, která si k němu našla cestu a tragédie byla dokonána.

Psali jsme: Společnost GDELS zahájila výrobu obrněných vozidel Piranha 5 v Rumunsku

K tomuto incidentu nebyly doposud zveřejněny větší podrobnosti, nicméně údajně by neměl být nikdo z účastníků zraněn.

Takovýto případ není ojedinělý a podobný se stal i u nás v únoru tohoto roku, kdy byl zaznamenán požár sklepních prostor administrativní budovy v Kotlářské ulici v Brně, ve které se nachází cvičná střelnice. Příčinou bylo právě vznícení zbytkového střelného prachu v souvislosti se stavebními pracemi, které v prostoru střelnice probíhaly.

Takovýmto nehodám se zřejmě nedá 100% předejít, nicméně určitě by mělo pomoci časté čištění střeleckých stanovišť od zbytkového střelného prachu, vystřílených nábojnic a zajištění dobrého odvětrávání prostor vnitřních střelnic.

Psali jsme: 7. 1. 2015 - den kdy nás opustil válečný hrdina Jirka REGI Schams

 

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Jan002

11. 12. 2018

Leon, uz to nehul. Nevis co pises. Ani vtipne to neni.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací