EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Připravuje se jedno z největších cvičení NATO za poslední desetiletí, navzdory nesouhlasu Moskvy

 09. 09. 2018      kategorie: Události      22 komentářů

Na severu Evropy se schyluje k jednomu z největších cvičení NATO za posledních několik desetiletí. Akce ponese název Trident Juncture a zúčastní se jí téměř 40 tisíc vojáků z mnoha členských zemí a několik desítek lodí. Tento fakt logicky znervózňuje Rusko, které na nadcházející manévry reaguje poměrně popuzeně. 

operacenato

Vše začalo před několika týdny, kdy ke švédskému pobřeží dorazila skupina necelých 80 amerických mariňáků, kteří zde se svými švédskými protějšky trénují přepady a další aktivity v členitém švédském pobřeží. Jedná se o jakýsi předvoj toho, co se chystá na následující měsíce v sousedním Norsku, které obrovské manévry NATO hostí
Podívejte se na uvítací video Trident Juncture 2018 níže:

Psali jsme: Americká armáda si vybrala nové samopaly – Český Škorpion výběrové řízení nevyhrál

Ruským úřadům se nelíbí, že se něco podobného v tomto rozsahu děje těsně u jejich hranic. Plánované cvičení berou jako přímou hrozbu a tvrdí, že je cvičení zaměřeno především proti Rusku. Zejména vzhledem k podmínkám, které by při něm měly panovat – tedy extrémně nízké teploty, členitý terén apod. Situaci nepřidává ani fakt, že se cvičení NATO zúčastní také ostatní skandinávské státy. To Rusku vadí zejména v případě Finska a Švédska, kteří přímými členy NATO nejsou. 

Současné „mini-cvičení“ amerických a švédských vojáků vyústí v zahájení obrovských manévrů. Cvičení Trident Juncture je naplánováno na přelom října a listopadu. Celkem se jej zúčastní necelých 40 tisíc vojáků, 130 letadel a 70 lodí z armád více než 30 členských států. Průběh cvičení se bude odehrávat v centrálních a východních částech Norska, a to jak na pevnině, tak na moři. Scénář cvičení simuluje zahraniční pomoc norským ozbrojeným složkám v případě vojenského ohrožení. Výše se můžete podívat na video, na kterém je zachycen přesun některé techniky do prostorů cvičení.

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Oleg

13. 04. 2019

Konečně už bude ta válka s tím Ruskem
jak se Putina NA.ERE

Delta

10. 03. 2019

Rusko se cvičením posere strachy Výsadkáři z řad ODS a ČSSD jsou chlapíci.
Jejich tempo je vražedné, jejich revírem jsou ekonomické zájmy v ČR.
http://www.youtube.com/watch?v=CA-Gwkqtw1Q

zdenek2

10. 09. 2018

Janíku , zas tak daleko ne a bezpečně už vůbec . Ale je pravda , že si to asi myslej .

Horacius01

09. 09. 2018

bububu na sebe dělají obě strany, to už je taková hra pro lidi. Rusové pro případ natočí rakety a půjdou si dát šlofíka

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací