EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Příslušník SAS si "odskočil" z nákupu a v akci na vlastní pěst eliminoval 5 teroristů

 28. 01. 2019      kategorie: Události      4 komentáře

Doslova jako v akčním filmu! Tak si počínal příslušník elitní speciální jednotky SAS, který se dozvěděl o probíhajícím teroristickém útoku v hotelu Dusit D2 v Nairobi. Dle dostupných informací byl příslušník SAS na nákupu, když uslyšel výstřely, na nic nečekal a vyrazil do akce.

SAS in action
Foto: SAS běží vždy směrem odkud vychází zvuk střelby 

Náhodou měl svojí výstroj v autě, takže neváhal, oblékl si neprůstřelnou vestu, nabil zbraně a vyrazil do hotelu, kde v kooperaci s keňskou policií a armádou zorganizovat záchrannou operaci.

Psali jsme: Čeští vojáci v Afghánistánu dostanou balíčky od lidí, kteří si váží jejich práce

Co se vlastně stalo?

15. ledna 2019 se pětice ozbrojených členů somálské islamistické organizace al-Shabaab rozhodla zaútočit na luxusní hotel v centru Nairobi. Nejprve nechali před hotelem explodovat nálož v autě a poté se odpálil jeden z teroristů ve vestibulu hotelu. Zbytek útočníků následně vběhl do hotelu, kde začali střílet do hostů z útočných pušek AK-47. Celkem jich usmrtili 21 (19 Afričanů, jednoho Brita a jednoho Američana) a následně se zabarikádovali v 7. patře budovy.

osvobození
Foto: Nejen že se mu podařilo teroristy eliminovat, významnou měrou se také podílel na záchraně civilních osob z objektu

Začalo 20hodinové obléhání, při kterém bylo z hotelu evakuováno přes 700 osob. Dalších cca 50 však stále zůstávalo uvnitř. V té chvíli nastoupil na scénu příslušník britských speciálních jednotek SAS, který v Nairobi trénoval své keňské kolegy. Vybaven balistickou vestou, modifikovanou kanadskou puškou, záložní pistolí Glock 9mm a nožem sám naběhl do hotelu a teroristy zlikvidoval.

Psali jsme: 75. výročí mobilizace čs. branné moci připomenou pevnostní muzea

Video: Kamerový záznam z hotelu Dusit D2 / YouTube

Na závěr se níže můžete podívat i na fotogalerii z místa po ukončení bojových operací.

Zdroj: wikipedie, google, navratdoreality

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

02. 03. 2019

První puška za roh střílela Turky před sto lety. Sověti ji měli na Číňany

První pušku střílející za roh vymyslel přímo v zákopech seržant Beech. Stalo se tak téměř před sto lety a stačila mu k tomu dvě zrcátka a pár kusů dřeva. Nejnovější systémy využívají kamery a LCD displeje, princip je však stále stejný.

Hi-tech „periskop“ z Izraele

Nová technika umožnila nové přístupy k řešení stálého problému s vystavováním se palbě nepřátel, jejichž úcta k vlastnímu životu je mizivá a k nepřátelskému ještě nižší. Značné zkušenosti s takovými jedinci mají Izraelci, kteří od vzniku svého státu musí čelit neustálým útokům přesily některých sousedů. Ve spolupráci s Američany vyvinuli systém Corner shot.
Během druhé světové války Němci znovu objevili Beechův vynález pušky s periskopem a vyrobili podobné zařízení pro karabiny Mauser K98, nebo samonabíjecí pušky Walther G41. První kusy dostali v roce 1943 odstřelovači na východní frontě. Jejich úkolem byla likvidace “cenných cílů“, především sovětských důstojníků při boji v horách a ve městech.

Wannys

28. 01. 2019

Who dares, wins.
:clap:

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací