EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Program vozidel PIRANHA 5 pro Rumunsko

 09. 04. 2019      kategorie: Vojenská technika      1 komentář

Společnost General Dynamics European Land Systems (GDELS) dosáhla důležitého milníku v programu PIRANHA 5 pro rumunskou armádu, když úspěšně dokončila testy ostrých střeleb za přítomnosti zástupců rumunské autority pro zadávání zakázek. Test proběhl 28. března 2019 na střelnici vojenského prostoru u norského města Rena.

PIRANHA-5-Romania
Foto: Bojové vozidlo PIRANHA 5 | GDELS

Během zkoušek plně vybavené vozidlo PIRANHA 5 provedlo řadu statických a dynamických střeleckých testů za použití kanónu ráže 30 mm, aby byly ověřeny jeho schopnosti. Testy ukázaly, že výkony vozidla předčily požadavky zákazníka, a věžový komplet ELBIT UT30MK2 tak prokázal způsobilost pro program nových kolových obrněných vozidel s podvozkem 8x8 pro rumunskou armádu.

Psali jsme: Hlavní bojový tank České armády T-72M4 CZ se bude opět modernizovat

V lednu 2018 společnost GDELS podepsala smlouvu s rumunskými ozbrojenými silami na dodávku až 227 obrněných vozidel PIRANHA 5 v šesti různých konfiguracích v souladu s plány rumunské armády modernizovat svou flotilu kolových obrněných vozidel. Nejnovější vozidla PIRANHA 5 se budou vyrábět v Rumunsku v rámci programu strategické spolupráce a přenosu technologií mezi GDELS – Mowag a rumunskou společností Uzina Mecanică București (UMB).

V uplynulém roce byla ukončena první fáze renovace výrobních kapacit UMB, a to v rámci zmiňované spolupráce rumunské firmy a společnosti GDELS a za jejich přispění. Zaměstnanci UMB navíc absolvovali školení ve švýcarských výrobních závodech GDELS – Mowaq a získali kvalifikaci nutnou pro sériovou výrobu vozidel PIRANHA 5. Firma UMB i její zaměstnanci jsou tak připraveni zahájit sériovou výrobu vozidel v Rumunsku.

„Rumunská armáda je jedním z nejvýznamnějších uživatelů vozidel PIRANHA v Evropě. Od roku 2006 je zákazníkem společnosti GDELS a provozuje několik variant vozidel PIRANHA, která využívá pro různé mise doma i během nasazení v zahraničí. Naše spolupráce s UMB bude stabilním přínosem pro rumunskou ekonomiku a jsme hrdí na to, že můžeme podporovat UMB při sériové výrobě vozidel a zároveň prokázat, že GDELS je efektivním a spolehlivým partnerem rumunské armády,“ řekl Oliver Dürr, viceprezident Wheeled Vehicles GDELS a generální ředitel GDELS – Mowag.

Psali jsme: Boxter – vozidlo se svým záchodem

„Jsme rádi, že úspěšným dokončením střeleckých testů vozidla PIRANHA 5 a modernizací výrobních prostor partnerské firmy UMB určených pro sériovou výrobu vozidel jsme dosáhli dvou významných milníků v tomto důležitém programu pro tak významného zákazníka,“ dodal Dürr.

 Autor: Tisková zpráva

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Delta

09. 04. 2019

Pohoří s neskutečnou silnicí přes hřebeny hor zvládnou vozidla zcela hravě
Pohoří FAGARAŠ v Rumunsku patří mezi nejnavštěvovanější rumunská pohoří. Díky své výšce, a zejména štítům, se vzhledově od ostatních liší. Řekněme si na rovinu, kdo by nechtěl vylézt na nejvyšší vrchol Rumunska (Moldoveana 2544 m). Svou délkou je Fagaraš také velmi přijatelný. Standardní chůzí a za dobrého počasí trvá přechod 6 dní, ale zažil jsem i takové, kteří to zvládli za tři. Při pozvolnějším tempu nebo v případě bouřek je dobré počítat s 8 dny.
https://www.youtube.com/watch?v=GbqzbiPHmXM

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací