EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Projekty branné přípravy, do nichž jste srdečně zváni

 22. 11. 2013      kategorie: Události      1 komentář

Zhruba před rokem touto dobou byla na Ministerstvu obrany dokončována koncepce Příprava občanů k obraně státu. Současně byl spouštěn i pilotní projekt Military Community Meeting (MCM), který v souladu s touto koncepcí cílí na dospělé příznivce vojenství.

Pilotní rok MCM

Zatímco koncepci čekalo schvalování vládou a postupné uvádění do života, MCM už zkoušel nabídnout military komunitě konkrétní programy. Proběhlo několik besed s profesionálními vojáky (zvláště vracejícími se z nasazení v Afghánistánu) a vrcholem byla přítomnost armády na airsoftové akci Protector. Kromě střeleckého workshopu a přednášky se několik příslušníků CIMIC-PSYOPS stalo i mentory pro hráče chodící na patroly.

mo02
Foto: AČR na akci Protector

Psali jsme: NÁSTROJ VÁLKY - zrod projektu

Tento týden se opětovně rozeběhly výukové semináře. Jako první přišla na řadu taktická výstroj jednotlivce, která přilákala do hlavního města i několik příslušníků Aktivní zálohy až z Děčína. Dvacítka zájemců (kromě zmíněných vojáků v záloze v hojné míře členové reenactingových klubů a airsoftových týmů) byla s prvním programem nadmíru spokojená.

mo01
Foto: Beseda MCM s 5. OMLT

V nejbližší době lze navštívit:

27.11. 2013: Bojové nože I., přednáší mjr. Roman Hippík

Psali jsme: KRAV MAGA Seminář pro Policii ČR Zdarma a seminář pro veřejnost

4.12. 2013:  IED, přednáší prap. Pavel Stehlík

11.12. 2013: Prvorepublikové opevnění, přednáší bunkrolog Radek Jandl (přihlášky a další informace o programech na militarycommunitymeeting@email.cz)

Vztah Přípravy občanů k obraně státu s Military Community Meeting

Příprava občanů k obraně státu je v současné chvíli zaměřena především na žáky základních škol, protože se podařilo vybraná témata zanést do rámcových vzdělávacích programů. Postupně bude projekt cílit i na studenty středních škol, dále na pověřené úředníky státní správy i samosprávy a v neposlední řadě i na dospělé civilisty, kteří mají sami zájem ve volném čase vstřebávat určité znalosti zapadající do branné přípravy.

mo00
Foto: Voják před dětmi

U MCM je hlavním problémem jistá omezenost vypisovaných programů na hlavní město nebo konání v rámci velkých (zejména airsoftových) akcí. Na druhé straně vybírá atraktivní témata a hosty, protože reaguje na poptávku cílové skupiny – nejen hráčů airsoftu, ale také vojáků v Aktivní záloze a členů klubů vojenské historie.

mo03
Foto: Výchova a příprava dětí

V roce 2014 má Ministerstvo obrany realizovat až padesát celodenních „branných" dnů v rámci Přípravy občanů k obraně státu pro zhruba dvě stě základních škol ve všech krajích ČR (navazuje na zkušenosti s předchozím dvouletým projektem Týdny s armádou). A právě zde se nabízí největší šance na rozšíření osvědčených témat MCM do celé republiky. Plánování v těchto dnech finišuje, a proto jsou vítány jakékoli náměty zejména od mimopražských military týmů, klubů, spolků... Právě jim se chce ministerstvo více věnovat.

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Delta

20. 02. 2019

Proč houkají sirény každou 1. středu v měsíci, tak to by mne zajímalo k čemu to vlastně slouží.
" Co na to Češi ? "

Přidat komentář

POPUP
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací