EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Psí veteráni z Afghánistánu, kteří měli být utraceni, se dočkali záchrany

 06. 12. 2017      kategorie: Zahraniční armády v akci      0 bez komentáře

Petice na záchranu britských armádních psů Kevina, Dazze a Drivera zabrala. V pondělí oznámil nový britský ministr obrany Gavin Williamson, že vysloužilci utraceni nebudou. Ministerstvo obrany nyní chce spolupracovat s útulky a najít psím hrdinům prostředí, ve kterém budou moci spokojeně dožít.

pejsci_01a
Foto: Belgický ovčák Kevin se svobodnicí Kelly Wolstencroftovou v Afghánistánu | zdroj: British Army

Rozhodnutí utratit dva psí afghánské veterány ještě společně s jedním policejním psem vyvolalo po celé Británii obrovský odpor. Petici proti zabití čtyřnohých hrdinů nakonec podepsalo na 374 301 lidí.

Psali jsme: Co musí podstoupit adepti do Navy SEAL

„Nařídil jsem, aby psi byli zachráněni. Ujistíme se, že psi budou mít šťastnou budoucnost a uděláme vše, co bude potřeba, abychom se postarali o zvířata, která jsou tak důležitou součástí vojenské rodiny," uvedl Williamson při setkání s Dazzem a Kevinem.

O ty se, stejně jako o policejního psa Drivera, bude starat stát, dokud jim úřady nenaleznou vhodný domov. Rozhodnutí nového šéfa obrany přivítali nadšeně jak psovodi a zakladatel petice, veterán Andy McNab, tak i například ministr zahraničí Sir Alan Duncan.

pejsci_02
Foto: Britští psi utraceni nakonec nebudou | zdroj: British Army

Psali jsme: Norská stíhačka F-16 zachránila umírajícímu pacientovi život!

Psi měli být tento týden utraceni, protože podle armády nesplňovali podmínky pro adopci a mohli by být potenciálně nebezpeční. Zkušení armádní psovodi se marně domáhali svěření psů do své péče, nakonec zabrala až petice (celý článek o založení petice zde).

Zdroj: Novinky.cz

 Autor: Novinky.cz

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací