EXCALIBUR
CZUB - KONFIG
CZUB - ESHOP

Rekonstrukční zásahová jednotka Speciální operativní Skupina

 19. 02. 2015      kategorie: Airsoftové týmy      1 komentář
Přidat na Seznam.cz

RZJ-SOS neboli Rekonstrukční zásahová jednotka Speciální operativní Skupina je jednotka, jejíž členové vybavením a činností napodobují policejní zásahové jednotky. V žádném případě však nevystupujeme nikde na veřejných prostorech, kde by mohlo dojít s námi k záměně se skutečnou policií, výjimkou jsou prezentace našeho týmu, avšak i tam upozorňujeme na fakt, že nejsme policisté. Působíme po celém Moravskoslezském kraji především pak v okruhu Frýdek-Místek – Třinec.


Video: Prezentační video RZJ-SOS / YouTube

Naše historie sahá až do roku 2010, ve kterém 2 členové se rozhodli napodobovat tuto práci a tak si založili tento tým. Postupem dalších let se k nim přidávali další a další členové a letošním rokem čítáme 11 aktivních členů.

Jednotka trénuje převážně taktické postupy v budovách, tzv. CQB, což zahrnuje kromě samotného vstupu do budovy a postupy v ní, také například slaňování z objektů, pacifikace osob a mnoho dalšího. Dále se jednotka svými tréninky zaměřuje na problematiku dopravních prostředků. Nejen zadržení pachatelů v osobních vozech, ale i situace s rukojmími v autobuse a další.

asteamPolicie_01
Foto: Rekonstrukční zásahová jednotka Speciální operativní Skupina

Naše jednotka také spolupracuje a snaží se navazovat další kontakty i s jinými jednotkami podobného charakteru a to nejen z České republiky, ale také například z Polska, kde je tato činnost velice rozšířena.

Nábor nových členů začíná samotným kontaktováním týmu a následně probíhá tzv. pohovor, při kterém si zájemce důkladně oklepneme a zjistíme, zda je dostatečně schopný plnit naše podmínky. Dále pak zájemce prochází fyzickými testy, u kterých si vyzkoušíme jeho fyzickou zdatnost.

asteamPolicie_02
Foto: Rekonstrukční zásahová jednotka Speciální operativní Skupina

Poté se zájemce stává součástí zacvičovacího týmu a učí se jednotlivé taktiky, při kterém dochází k otestování si zájemce po psychické stránce. Během celého náboru je na zájemce vyvíjen určitý psychický nátlak. Ovšem nejedná se o psychický teror, chceme, aby byla nějaká možnost se k nám dostat a ne všechny zájemce odradit.

Aktuální informace naleznete na našem FB profilu.

 Autor: Marek Broda

Komentáře

Martinius

21. 02. 2015, 09:55

Těmhle těm skupinám velmi fandím. Tohle je příklad, že mladí lidé nejsou jen maminčini mamánci. Takto se nám za vlastní prostředky vlastně iniciativně cvičí naši branci, kteří mají ze zákona povinnost v případě mobilizace nastoupit k obraně vlasti. V tomto by je měl stát alespoň morálně podporovat.
Jenom někdy žasnu, kde někteří chodí na ty názvy. :) Ale nic ve zlém. Profesionalita a v podstatě i vážnost takového to koníčku se tím někdy celkem zesměšňuje. Ovšem jinak palec nahoru a jako člověk, který se touto prací živí i klobouk dolů. Airsoftu a těmto aktivitám velmi fandím a těmto stránkám děkuji za tuto rubriku.