EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Nejvhodnější zbraň pro POSTAPO svět: Revolver Medusa 47 dokáže vystřelit až 117 druhů nábojů

 31. 01. 2020      kategorie: Survival      0 bez komentáře

Medusa Model 47, svého času vyráběný firmou Phillips & Rodgers Inc. v USA, je vskutku unikátní revolver, v němž je možné používat celou řadu odlišných nábojů. Dle vyjádření výrobce z něj lze vystřelit 25 různých druhů náboje, ale nadšenci jich napočítali dokonce neuvěřitelných 117. Revolver je totiž schopen vystřelit prakticky libovolný náboj, jehož střela má průměr zhruba 9mm; od klasického pistolového 9mm Luger přes klasickou revolverovou "osmatřicítku" až po .357 Magnum.

1950024_orig
Foto: Reklamní prospekt na revolver Meduza M47 | ar15

Dokonce je možné do otočného válce revolveru, jenž má kapacitu klasických šest ran, namixovat různé typy nábojů a revolver je všechny vystřelí bez jakéhokoli problému. Válec je koneckonců to, co činí revolver unikátním a umožňuje používat takto širokou paletu okrajového i bezokrajového střeliva. Většina revolverů je totiž konstruována na střelivo s tzv. okrajovými nábojnicemi, u nichž okraj zabraňuje propadnutí náboje skrz válec směrem dopředu, zatímco v pistoli by naopak okraj překážel, pročež se v nich používají nábojnice bezokrajové.

Psali jsme: Kdo z Čechů se dostal na nejtvrdší kurz Krav Maga na světě

Válec Medusy, uzpůsobený na klasické náboje s okrajem, je však navíc vybaven západkami s pružinami, které v případě vložení bezokrajového náboje zapadnou do drážky pro vyhazovač na jeho nábojnici a zafixují jej na místě. Při zatlačení na vyhazovač se západky zasunou, což umožňuje vyhození prázdných nábojnic nebo vybití zbraně. 

Revolver je dále vybaven atypickou hlavní s devíti drážkami a tzv. Hunzikerovým bicím mechanismem, využívající volně plovoucí úderník. To znamená, že kohout se nedotýká přímo úderníku, avšak energii mu předává přes přenosovou tyč. Ta funguje de facto jako další pojistka, neumožňující odpálení náboje pokud není stisknuta spoušť. Revolver se vyznačuje i vysokou kvalitou výroby.

uWwCec3
Foto: Unikátní válec, který umožňuje používat takto širokou paletu okrajového i bezokrajového střeliva | imgur.com

Psali jsme: Jak mohu být výkonný, když do sebe dostávám nesmysly

Rám je zhotoven z oceli typu 8620, hlaveň z chrommolybdenové oceli typu 4150 a bubínek z vanadové oceli 4330, ze které se vyrábějí mj. hlavně 20mm rotačních kanonů Vulcan. Celý povrch je potažen teflonem.
Medusa má nastavitelná mířidla s červenými optickými vlákny a byla nabízena s hlavněmi v délkách 2,5, 3, 4, 5 a 6 palců. Výroba byla bohužel ukončena po pouhých cca pěti stovkách vyrobených kusů a licence byla prodána firmě Gary Reeder Custom Guns, která následně nabízela multirážovou verzi svého revolveru Scorpion, avšak rovněž pouze velmi krátce.

Sehnat dnes jeden z těchto revolverů je tak bohužel prakticky utopie, k prodeji se objevují velmi zřídka, zpravidla pouze v USA a cena běžně přesahuje už tak astronomických 5000 dolarů.

Video: Revolver Medusa Model 47 v akci / YouTube

 Autor: Griffon

CENOVÉ BOMBY (421)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací