EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Rudolf Pernický - velitel výsadkové skupiny britských Commandos TUNGSTEN

 15. 10. 2013      kategorie: Události      0 bez komentáře

Parašutista Rudolf Pernický, velitel výsadkové skupiny britských Commandos TUNGSTEN, byl s Leopoldem Musilem vysazen 21. prosince 1944 v protektorátu Čechy a Morava před devětašedesáti lety. Jejich cílem bylo podpořit domácí odboj. Výsadek bohužel proběhl cca 100 km od původně plánovaného místa, takže oba výsadkáři se museli dostat na určené místo pěšky ve vysokém sněhu a bez jakéhokoliv kontaktu s okolím. Přesně na toto datum se plánuje odhalení pomníku na jeho počest.

Rudolf Pernický byl po válce, ostatně jako většina jeho kolegů, ve vykonstruovaném procesu odsouzen na 20 let těžkého žaláře.

rudolf00
Foto: Rudolf Pernický v roce 1947 a 1996

Psali jsme: Vzpomínka na plk. Joy Turner – Kadečkovou a nebeské jezdce

 

Výstava "Generálmajor Rudolf Pernický"

13.10. byla na radnici v pražském Suchdole zahájena vernisáž s dosud nezveřejněnými fotografiemi ze života Rudolfa Pernického. Vernisáž bude trvat do konce tohoto roku, vyvrcholí ale 21. prosince, kdy dojde k odhalení pomníku na Brandejsově náměstí.

rudolf02
Foto: Součástí speciálních kursů ve Skotsku byla i sebeobrana, pro níž se vžil "mírumilovný" odborný termín "silent-Killing" (tiché zabíjení).

Zdroj: Aktualne.cz

Psali jsme: Nahý muž se předváděl před dětmi - reakce na sebe nenechala dlouho čekat

 Autor: Monika Kocová

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací