EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Rusové zveřejnili informace o novém bojovém letounu generace 4++ MiG-35

 23. 09. 2019      kategorie: Vojenská technika      18 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Ruská společnost RSK MiG oficiálně zveřejnila informace o hlavních taktických a technických vlastnostech svého víceúčelového bojového letounu generace 4++ MiG-35.

MiG-35.Russianplanes.Alecsei.FU
Foto: MiG-35 | Alecsei / Russianplanes

MiG-35 je zatím nejnovější letecký komplex, který patří do rodiny letadel MiG. Letouny MiG-35 (jednomístný) a MiG-35D (dvojmístný) byly vyvinuty a postaveny za pomoci rozsáhlého využití technologií 5. generace.

Dosud vyrobené předvýrobní vzorky letadel řady MiG-35 vznikly na příkaz ministerstva obrany Ruské federace a jsou testovány v zájmu ruského vojenského letectva. MiG-35 je určen k ničení vzdušných cílů ve dne i v noci, za příznivých i zhoršených povětrnostních podmínek, jakož i k útokům na stacionární i mobilní povrchové cíle. 

mig_35_01
Foto: MiG-35 | MiG

Hlavními výhodami letounu MiG-35 má být:

- avionika nové generace - radar s aktivní fázovanou anténou, optický lokátor a přilbový indikační a označovací systém
- čtyřnásobné zálohování veškerých řídících kanálů
- snížená viditelnost pro radary protivníka
- moderní informační a kontrolní panel kabiny s vysokou úrovní automatizace
- použití široké palety typů řízených i neřízených střel, jakož i nejnovějších řízených pum
- nové motory se zvýšeným tahem
- možnost tankování za letu a působení v roli tankeru
- maximální unifikace letounů jednomístného a dvojmístného provedení 
- vysoká mobilita systému pozemní obsluhy
- úplný profesionální výcvikový systém pro letový i technický personál

mig35_04
Foto: MiG-35 | MiG

Nejnovější palubní vybavení v kombinaci s vysoce přesnými zbraněmi umožňuje letounu MiG-35 řešit celou řadu úkolů, včetně:

- vybojování letecké nadvlády v konfrontaci s letouny čtvrté i páté generace
- údery přesnými zbraněmi na pozemní a další povrchové cíle ve dne nebo v noci za všech povětrnostních podmínek bez vstupu do zóny protivzdušné obrany
- provádění průzkumu pomocí optoelektronického a radarového vybavení
- plnění funkcí leteckého kontrolního střediska pro letecké skupiny

Klíčové výkonové charakteristiky MiG-35:

Posádka - 1 nebo 2 osoby
Maximální vzletová hmotnost - 24500 kg
Maximální vnější zatížení - 6500 kg
Maximální rychlost - 2100 km/h
Praktický dostup - 16000 m
Maximální provozní přetížení - 9g
Maximální dolet - 3000 km

ovenience nedovoluje, a z toho můžou pramenit některé problémy.

Video: MiG-35 v akci / YouTube

Složení zbraní:

Na devíti vnějších závěsných bodech může být umístěna široká škála zbraní: řízené střely vzduch-vzduch krátkého, středního a dlouhého dosahu, střely vzduch-povrch určené k ničení povrchových cílů, neřízené střely, řízené letecké bomby, klasické neřízení bomby a jednorázové pumové kontejnery ráže od 100 do 500 kg. Podvěsnou výzbroj doplňuje v letounu instalovaný automatický kanón ráže 30 mm.

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

czert

03. 02. 2020

k migu 35- to je takove "eeero" ze si ho rusove kupuji v uzasnych poctech cca 1 kus za 2 roky. coz da predstavu o jeho schopnostech a pomeru cena/vykon.

cyklista

05. 10. 2019

A ještě milá záložko. Naše pasivní lokátory samozřejmě odraz signálu nebo nějaký jiný zdroj vysílání elektromagnetických vln potřebují, protože jejich detekce je založena právě na zjišťování poruch v elektromagnetickém poli.

cyklista

05. 10. 2019

Milý omny, můžeš ta sestřelená letadla jmenovat? Protože zatím bylo sestřeleno pouze jedno stealth a to už dost dávno. Rusáci vidí na svých radarech kulové. Viz Izrael, který si nad Sýrií dělá, co chce a syrská PVO zatím sestřeluje výhradně vlastní letadla.

cyklista

05. 10. 2019

Milá záložko, bylo by skvělé, kdyby tvoje příspěvky obsahovaly i něco víc než jen nesmysly a urážky. Kdyby v provozu Very bylo 7500 zaměstnanců, tak pasivních lokátorů vyrobí tolik, že je dneska používáme místo telegrafních sloupů. Bohužel Tesla Pardubice vyráběla hlavně naprosto nekonkurenceschopné radiomagnetofony a podle toho taky dopadla.

Záložka

26. 09. 2019

Cyklisto! Narozdíl od tvých načtených blábolů já uvádím info z dlouholeté praxe. O těch mašinách nevíš zhola nic. Nepotřebuju "kecat" jako ty.

Omny

25. 09. 2019

Bobych - hnupe, ty tvá neviditelná letadla byla už několikrát sestřelena a rusové je na svých radarech zcela běžně vidí.
Robert - kdybys nebyl hnup a dal sis tu práci a porovnal bys Mig-29 a Mig-35 tak bys tenhle blábol nemohl vypustit z pusy, sorry o))
Cyklista - ty jsi takový hňup, že už si ani neuvědomuješ jak si protiřetíš....přečti si po sobě co jsi napsal a pak jsi řekni "jsem to ale hňub"...

cyklista

25. 09. 2019

Mila zalozko, kdybys nekecal. To zarizeni neni ani unikatni, ani tak skvele. Zvlastni je, ze Ukrajina podobne zarizeni vyvazi do celeho sveta, naposledy je koupil Izrael.

Záložka

25. 09. 2019

Pro Bobych-je vidět jak jsi omámený propagandou. Už dávno před 25 lety jsme měli ve výzbroji českou mašinu na odhalování a sledování cílů, která nepotřebovala odraz signálu jako klasický lokátor. Tak i ani Američani, žádné neviditelné letadlo nemají. Proto musela být za Havla rozprášena Tesla v Pardubících ( výrobce Tamary, jejího předchůdce Ramony a Kopáče z 50.let) to vše bez náhrady, 7 500 zaměstnanců. Zároveň byl zablokován její vývoz. Jinak miliardy $ vynaložených do vývoje systému ,,STEALTH,, by byly k ničemu. Hold Češi lezoucí do zatku novému bratrovi to odklepli, možná za tučný honorář, co dodat .....

zdenkys

23. 09. 2019

ještě se vrátím k těm neviditelným letadlům z USA. Prosím Vás viděl je někdo ?

Díky za výživnou diskuzi ......

zdenkys

23. 09. 2019

:grin: nám stačí, když jsme dolétli z Prahy do Pardubic :grin:

Bobych

23. 09. 2019

USA maji 25 let neviditelná letadla ve výzbroji a Rusko s velkou pompou představuje další stíhačku zachytitelnou radarem. To je vypovídající o urovni jejich techniky. Nemít atomovou bombu, nejsou nic.

Robert

23. 09. 2019

Sorry ale můžeš dělat co chceš pořád je to Mig 29

8pKXJu

23. 09. 2019

​Zajímavá teorie, ignoranti nepochopí.

cyklista

23. 09. 2019

No tak hlavně všechny parametry jsou uvedeny "má být". Takových ruských plánů jsme zažili už hafo, viz armata nebo su57. Takže si jako obvykle několik desítek let počkáme, co z toho vyleze a pak teprve budeme hodnotit.

Negr

23. 09. 2019

Honza Větrník: konečně zajímavý názor na diskusi..

Zvoník

23. 09. 2019

Tak si to vyhrab sám, když je to ve Tvém vlastním sklepě, Venoušku Štrosáku!

Badysak

23. 09. 2019

Honzo dobře ty:)

Monarchista

23. 09. 2019

Hola Franto nastup a ten ruský stroj svými ústy znič. Sice tomu nerozumíš, ale je zde hodně lidí, kteří Tě pochválí za snahu. Zmar ho

Přidat komentář