EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ruští veteráni z 2. světové války

 09. 09. 2013      kategorie: Zahraniční armády v akci      3 komentáře

Na můj vkus to Rusové s tou kvantitou vyznamenání trochu přehánějí, nicméně to absolutně nic neubírá na faktu, že si tito vojáci za 2. světové války vytrpěli opravdové peklo!


Video: Ruští druhováleční veteráni / YouTube

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY

Komentáře

St.seržant

13. 10. 2013

Drahý autore,
Mezi těma "vyznamenaní" jsou také odznaky, kteří nemusí byt přiděleny jako vyznamenaní za vojensky čin, nebo událost :
- odznaky přislušností k té či oné jednotce, útvarů,
- odznak " GARDA" , ( "GVARDIJA", titul který dostaly jednotky, útvary jako vyznamenaní )
- odznaky přiděleny po válce. Medaile za výročí ukončení války, za výročí různých vojenských událostí. A vzhledem k věku veteránu, a velkou pozorností k veteránům v období Sovětského Svazů - podobných vyznamenaní veteráni mají opravdu hodně.
- odznak " Veterán Velké Vlastenecké Valky" .

Hodně podobných vyznamenaní měl i můj děd, a byl na hrdý

Michal

10. 09. 2013

ANDRE81: Je to můj názor a za tím si prostě stojím. Nevím o jiných armádách (tedy samozřejmě kromě armád mající za vzor Rusko resp. býv. Sovětský svaz), že by udělovali takové množství medailí a řádů. Dle mého názoru to pak degraduje vyznamenání jako takové, když jich má člověk plná prsa. Přeci jen se různé heroické činy a zásluhy dají reprezentovat jen několika medailemi nebo řády.

andre81

10. 09. 2013

Drahý autore, ti lidi tím peklem prošli, vrátili se z něj a všechny ty hrůzy které zažili, budou mít v sobě až do smrti a nezbaví je jich ani kdyby měli medaile přes celý záda, takže můj názor je, že tyhle poznámky absolutně nejsou na místě. Protože brzy budeš psát o současných vojácích, hasičích a policistech, o které se společnost a stát neumí postarat, aby se po ukončení svých závazků vůči státu mohli znova normálně začlenit do společnosti...

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací