EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ruští veteráni z 2. světové války

 09. 09. 2013      kategorie: Zahraniční armády      4 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Na můj vkus to Rusové s tou kvantitou vyznamenání trochu přehánějí, nicméně to absolutně nic neubírá na faktu, že si tito vojáci za 2. světové války vytrpěli opravdové peklo!


Video: Ruští druhováleční veteráni / YouTube

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

Lenka

17. 06. 2019

Ten článek je smutný a hloupý zároveň. Jednak je to stará carská tradice a zde si lidé připomínají své mládí, své činy ve válce i služby vlasti. Komu to vadí? Podívejte se na naše současné důstojníky, je to podobné a v míru nechutné neb mají většinou jen rezortní dekorace, tedy hračky. Nikde nebyly a guano prožili. To bude asi ten zásadní problém

St.seržant

13. 10. 2013

Drahý autore,
Mezi těma "vyznamenaní" jsou také odznaky, kteří nemusí byt přiděleny jako vyznamenaní za vojensky čin, nebo událost :
- odznaky přislušností k té či oné jednotce, útvarů,
- odznak " GARDA" , ( "GVARDIJA", titul který dostaly jednotky, útvary jako vyznamenaní )
- odznaky přiděleny po válce. Medaile za výročí ukončení války, za výročí různých vojenských událostí. A vzhledem k věku veteránu, a velkou pozorností k veteránům v období Sovětského Svazů - podobných vyznamenaní veteráni mají opravdu hodně.
- odznak " Veterán Velké Vlastenecké Valky" .

Hodně podobných vyznamenaní měl i můj děd, a byl na hrdý

Michal

10. 09. 2013

ANDRE81: Je to můj názor a za tím si prostě stojím. Nevím o jiných armádách (tedy samozřejmě kromě armád mající za vzor Rusko resp. býv. Sovětský svaz), že by udělovali takové množství medailí a řádů. Dle mého názoru to pak degraduje vyznamenání jako takové, když jich má člověk plná prsa. Přeci jen se různé heroické činy a zásluhy dají reprezentovat jen několika medailemi nebo řády.

andre81

10. 09. 2013

Drahý autore, ti lidi tím peklem prošli, vrátili se z něj a všechny ty hrůzy které zažili, budou mít v sobě až do smrti a nezbaví je jich ani kdyby měli medaile přes celý záda, takže můj názor je, že tyhle poznámky absolutně nejsou na místě. Protože brzy budeš psát o současných vojácích, hasičích a policistech, o které se společnost a stát neumí postarat, aby se po ukončení svých závazků vůči státu mohli znova normálně začlenit do společnosti...

Přidat komentář