EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Rusům při cvičení spadli dva obrněnci z nebes

 03. 10. 2019      kategorie: Události      4 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Nepříjemná situace se odehrála během cvičení ruských výsadkových jednotek. Během cvičných shozů materiálu ve dvou případech selhal padák a na zem se tak volným pádem zřítily dva obojživelné transportéry. Celý incident se podařilo zachytit na video, které najdete pod článkem. 

obrnenci_01
Foto: Během cvičných shozů materiálu ve dvou případech selhal padák a na zem se tak volným pádem zřítily dva obojživelné transportéry. | BMPT BLOG

Během výsadkového cvičení „Center-2019“, kterého se účastnily vojáci 217. výsadkového pluku slavné 98. obranné výsadkové divize došlo k selhání dvou padáků. Z nákladních letounů Il-76MD byl cvičně shazován různý materiál, od těžké techniky přes zásoby až po vojáky jako takové. V případě dvou obrněných transportérů BMD-2 však nedošlo k otevření padáku, a oba stroje se volným pádem zřítily k zemi. Naštěstí se při incidentu nikdo nezranil.

obrnenci_02
Foto: Zničený obrněný transportér BMD-2 | BMPT BLOG

Podle oficiálního prohlášení ruského ministerstva obrany došlo k poškození dvou obrněnců. Z dostupných fotografií je však jasně patrné, že tyto dva stroje už nikdy nikam nepojedou. Pád z několikasetmetrové výšky byl likvidační, jak se můžete na přiložených obrázcích přesvědčit sami. 

obrnenci_03
Foto: Z vojenské techniky toho opravdu moc nezbylo | BMPT BLOG

Obrovského cvičného výsadku se zúčastnilo 70 letounů, ze kterých postupně seskákala celá divize s veškerým bojovým materiálem. V Rusku jde o jedno z největších vojenských cvičení tohoto druhu, vzhledem k rozsahu zapojené techniky a personálu.

Video: Rusům při cvičení spadli dva obrněnci z nebes / YouTube

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (388)

Komentáře

czert

03. 02. 2020

Lidi, mate to spatne. oni cvivili bombardovani pomoci vyrazene techniky misto bomb.

Hardy

04. 10. 2019

Neživotní obrněnci spadly.

Petr

03. 10. 2019

Emann33 mam pocit, ze pri vysetrovani priciny se zjistili, ze ten clovicekco to balil to udelal schvalne

Cateye

03. 10. 2019

Tak hlavně že se nikomu nic nestalo, protože jsem viděl video výsadku, kdy vojáci seděli přímo ve vozidle.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací