EXCALIBUR
KERBEROS

Šestiletý, postižený chlapec si na jeden den zkusil, jaké je to být členem jednoty NAVY SEAL

 11. 05. 2016      kategorie: Události      0 komentářů

Mason Rudder z Missouri má už ve svých šesti letech jasno. Chtěl by se stát příslušníkem elitní jednotky NAVY SEAL, ve které sloužil jeho strýc. Být vojákem je rodinná tradice a i jeho dědeček sloužil u letectva.

Bohužel, i přes jeho nadšení a časté hry na ,,vojáky" za domem se mu jeho sen nikdy splnit nemůže. Trpí tvz. Escobarovým syndromem, což je genetická porucha, která má výrazně omezuje pohybové schopnosti malého Masona.

S vědomím toho, že sen jejich syna se nikdy nemůže splnit, rozhodli se rodiče George a Suzanne Rudderovi, připravit mu jeden z nejlepších narozeninových dárků, jaký může dítě dostat. Taktické cvičení ve výcvikovém centru ve Farmingtonu, kde si mohl malý Mason zatrénovat s bývalými příslušníky NAVY SEAL. Ti pro něj připravili střeleckou situaci, která napodobovala úder na příslušníky Talibanu. Navíc se střílelo ostrou municí a používaly skutečné trhaviny.

Mise, kterou mu borci od NAVY SEALS vymysleli, nebyla jednoduchá. Musel odpálit nálož, která vyrazí dveře do budovy a pomoci svému týmu ,,vyčistit" několik místností. Masonův tým si vedl velice dobře a vůdce Talibanu se v poslední místnosti podařilo zlikvidovat.

Ogden, jako bývalý SEAL pevně doufá, že na tenhle zážitek malý MASON nikdy nezapomene. ,,Vysvětlil jsem mu, že je mnoho způsobů jak sloužit své vlasti. V uniformě, ale i bez ní. Je mnoho způsobů. Mason má srdce bojovníka a já věřím, že s tímhle přístupem to dotáhne daleko". Svůj odznak trojzubce si rozhodně zaslouží.

 autor: Hanz

Test

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

SLIDEBANNER pravý