EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Setkání s piloty ke Dnům NATO - speciální host Michael Durant

 17. 09. 2015      kategorie: Události      2 komentáře

Již tradičně se v ostravském DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM můžete setkat s piloty v rámci doprovodného programu XV. ročníku Dnů NATO v Ostravě. Besedy budou probíhat v pátek 18. září od 14.00.

Bude možné podiskutovat s osádkami letadel a dalšími účastníky o jejich povolání či zážitcích. V letošním roce můžeme návštěvníkům besed nabídnout opravdovou lahůdku.

Dorazí totiž Michael Durant, bývalý americký pilot, který jako jediný přežil sestřelení amerického vrtulníku Black Hawk. Znalcům kultovního filmu Černý jestřáb sestřelen nemusíme představovat. Také zájemci o autogram zúčastněných pilotů nebudou ochuzeni.

Psali jsme: Náš veterán Jirka "Regi" Schams na návštěvě středočeské zásahovky

nato_piloti_02
Foto: Michael Durant

Účast dále přislíbila americká posádka bombardéru B52, americká posádka konvertoplánu Osprey a také zástupkyně jordánské elitní jednotky speciálních sil tvořené pouze ženami.


Video: Black Hawk Down: Michael Durant crash / YouTube
 

Psali jsme: Veterán z Vietnamu byl nečekaně obdarován

Tlumočení bude zajištěno a je možné si zarezervovat místo buď emailem na rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky na 607 082 029.

nato_piloti_01
Foto: Pozvánka na besedu

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Emil

26. 05. 2019

Lepší by bylo setkání s únosci letadel, jejich adrenalín
Unesená čtyřka
1. letadlo patřilo americkým aerolinkám Trans World Airlines, směřovalo z Tel Avivu přes Atény a Frankfurt nad Mohanem do New Yorku. Uneseno bylo mezi Frankfurtem a New Yorkem, bylo v něm 144 cestujících a jedenáctičlenný palubní tým.
2. letadlo vlastnila americká společnost Pan Am, směřovalo z Bruselu se zastávkou v Amsterodamu do New Yorku. Unesli je dva teroristé, kteří v Amsterodamu nebyli vpuštěni na palubu letu El Al s Khalidovou a jejím společníkem a let Pan Am si vybrali jako alternativní cíl. V letounu bylo 136 pasažérů a 17 členů posádky.
3. letadlo patřilo britským státním aerolinkám BOAC, mělo směřovat z Mumbaje přes Bahrajn a Bejrút do Londýna, uneseno bylo na bahrajnské zastávce. Rukojmími se stalo 105 cestujících a 9 zaměstnanců aerolinek.
4. letadlo neslo značku Swissair a mělo z Curychu namířeno do New Yorku. Na palubě mělo 151 lidí, z toho desetičlenný palubní tým

Delta

23. 03. 2019

PŘÁL BYCH SI " DNY NATO V ARIZONĚ "

Arizonu miluju, Česko navštívím

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací