CZUB - ESHOP

Skvělý úspěch CZ Shooting Teamu na mistrovství Evropy 2023 v IPSC střelbě

03. 10. 2023      kategorie: Události      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Střelci v barvách České zbrojovky a.s. v Řecku ovládli všechny hlavní divize sportovní střelby podle pravidel IPSC a odvážejí si šest zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili ze závodů jednotlivců, šest titulů mistra Evropy a osm vítězství v celosvětovém srovnání (prezidentská medaile IPSC).

CZ Shooting TeamFoto: CZ Shooting Team | CZUB

Ve dnech 24. až 30. září 2023 proběhlo v řeckém městě Korint pod názvem 2023 European Handgun Championship otevřené mistrovství Evropy v praktické střelbě podle pravidel IPSC. V mimořádně tvrdé konkurenci nejlepších střelců z celého světa zazářili členové CZ Shooting Teamu, mezinárodního továrního družstva České zbrojovky a.s., se zbraněmi značky CZ.

Letošní mistrovství Evropy se uskutečnilo na střelnici v řeckém městě Korint, kde bylo pro celkem 1 319 střelců ze 63 států připraveno 24 nelehkých střeleckých situací. Členové CZ Shooting Teamu však všechny nástrahy zvládli skvěle a dosáhli vynikajících umístění.

Divizi OPEN opanoval Robin Šebo, který si díky čistému závodu vystřílel zlato a získal tak titul mistra Evropy. Na třetím místě v evropském hodnocení se umístil Miroslav Havlíček. V kategorii Lady vybojovala stříbrnou medaili Martina Šerá.
Tito střelci používali pistole CZ 75 TS CZECHMATE.

Awards Ceremony_Robin SeboFoto: Divizi OPEN opanoval Robin Šebo, který si díky čistému závodu vystřílel zlato a získal tak titul mistra Evropy. | CZUB

Další zlatou medaili pro CZ Shooting Team přinesl v divizi PRODUCTION OPTICS Martin Kameníček, jenž tím obhájil svůj titul mistra Evropy z roku 2019. Vítězství dosáhl s pistolí CZ SHADOW 2 OR.

Divizi PRODUCTION excelentním výkonem ovládl Francouz Eric Grauffel, který se tak stal již desetinásobným mistrem Evropy. Na třetím místě v celkovém hodnocení se umístil argentinský střelec a zároveň člen CZ Shooting Teamu German Romitelli. Pěkných výsledků dosáhli taktéž Portugalec Miguel Ramos na páté příčce a Argentinec Gaston Quindi Vallerga na šestém místě.

Eric Grauffel, FRAFoto: Eric Grauffel | CZUB

Tím však výčet úspěchů CZ Shooting Teamu v divizi PRODUCTION zdaleka nekončí. Zlatou medaili a titul mistra Evropy připsal na jeho konto i Srb Ljubiša Momčilovič v kategorii Senior, stejně jako nejnovější členka týmu, Italka Camilla Almici, v kategorii Lady. V kategorii Junior dosáhl na první místo Argentinec Juan Pablo Duran, další člen továrního týmu České zbrojovky a.s., jemuž byla za jeho skvělý výkon udělena prezidentská medaile. (Prezidentské medaile IPSC jsou udělovány nejlepším střelcům v celosvětovém hodnocení.)

Camilla Almici, ITAFoto: Camilla Almici | CZUB

Zajímavostí je, že evropského šampionátu se zúčastnil také mladý začínající francouzský střelec Robin Grauffel, syn fenomenálního Erica Grauffela. V kategorii Super Junior divize PRODUCTION vybojoval zlatou medaili a svůj první titul mistra Evropy. K těmto vynikajícím umístěním v divizi PRODUCTION všem zmíněným střelcům dopomohly pistole CZ SHADOW 2 ORANGE.

Velmi úspěšní byli členové CZ Shooting Teamu rovněž v divizi STANDARD. Celkovým vítězem ohodnoceným prezidentskou medailí se fantastickým výkonem stal Filipínec Kahlil Adrian Viray, který dalšího závodníka v pořadí překonal o neuvěřitelných 177 bodů! V evropském žebříčku stříbrnou pozici obsadil Josef Rakušan, jenž v celkovém hodnocení skončil čtvrtý a kterého následovali Zdeněk Liehne na šestém místě a sedmý Petr Znamenáček.
Všichni tito závodníci odstříleli šampionát s pistolemi CZ TS 2 ORANGE.

Kahlil Adrian Viray, PHIFoto: Kahlil Adrian Viray | CZUB

Celá česká výprava se prezentovala rekordní účastí takřka 50 střelců napříč všemi věkovými kategoriemi. Čeští střelci si celkově ze všech závodů jednotlivců a družstev letošního mistrovství Evropy střelby podle pravidel IPSC odvezli 25 medailí (8 zlatých, 4 prezidentské, 7 stříbrných a 6 bronzových). V celkovém hodnocení podle počtu získaných medailí česká reprezentace skončila těsně za italskou a Česká republika se tak stala druhou nejúspěšnější zemí tohoto šampionátu.

CZ Shooting Team

CZ Shooting Team spojuje nejlepší střelce světa se zbraněmi České zbrojovky a.s. s cílem dosahovat vynikajících sportovních výsledků. Střelba dle pravidel IPSC je dynamickou sportovní disciplínou, kde se snoubí rychlost s přesností. Soutěží se v několika divizích, z nichž dnes nejvýznamnějšími jsou OPEN, PRODUCTION, PRODUCTION OPTICS a STANDARD. V průběhu závodu musí střelec absolvovat náročné střelecké situace, při nichž střílí z různých poloh či za pohybu na statické i pohyblivé terče. Konkrétní řešení není předem stanoveno, záleží na individuálním rozhodnutí a podstatný je pouze bodově vyjádřený výsledek, zohledňující rychlost a přesnost střelby.