EXCALIBUR
CZUB
CZUB

SogDefence CONTEST – Je to jenom hra nebo na to máš?

 18. 03. 2014      kategorie: Události      1 komentář

Téměř každý chlap si v klukovském věku hrál na vojáky, ti dříve narození si jistě vzpomenou, jak pobíhali kolem paneláku s plastovými pistolemi a křičeli bác, bác. Kdo byl mrtev, napočítal do deseti a hrál dál. Ti co se narodili později již měli možnost po sobě střílet plastovými kuličkami. Někoho to chytlo natolik, že se začal profesionálně věnovat kariéře vojáka z povolání nebo policisty, jiní z těchto her vyrostli a někdo se začal věnovat airsoftu.

soutez_01
Foto: Pohodlí pouště si užívají členové jednotky SOG, kteří soutěž SogDefence CONTEST pořádají

Airsoft zažívá poslední dobou velký boom, není to záliba pouze mládeže, ale čím dál častěji se airsoftem zabývají i „ctihodní" otcové od rodin, během víkendu zahazují své pracovní pozice a z manažerů nebo vysokoškolských profesorů se stávají příslušníky policie nebo armády, kteří se zakopávají v lese nebo schovávají v ruinách budov a číhají na nepřítele. Jedni si zakoupí zbraň, maskáče a hurá do lesa, vyčistit si hlavu , " vyblbnout" se s kamarády a odpoutat se od každodenních starostí. Druzí se snaží věrně napodobit nějakou speciální jednotku, a to nejen vybavením a zbraněmi, ale i taktikou, kterou daný vzor používá.

Psali jsme: Vojáci z Pardubic podpořili nemocného Vojtíška a vybrali 50.000 Kč

soutez_03
Foto: Výcvik CQB

Je ale nejmodernější vybavení a zbraně to, co dělá příslušníky speciálních jednotek výjimečnými? Ne není. To co dělá tyto muže výjimečnými, nejsou zbraně, které používají nebo to co mají na sobě. Je to ocelová vůle, výborná fyzická kondice, odolnost proti nepohodlí a hlavně odhodlání splnit úkol za každou cenu.

soutez_04
Foto: O nutnosti ocelové vůle, výborné fyzické kondici a odolnosti proti nepohodlí ví členové SOG své...

Psali jsme: PO STOPÁCH HRDINŮ: 750 km pro veterány

Pro ty, kteří si chtějí prověřit své taktické dovednosti, ale také svou fyzickou kondici a vůli, připravila společnost SogDefence s.r.o. soutěž. SOGDEFENCE CONTEST. Nejedná se o žádný SogDefence „Spartan Race", jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů, které budou soutěžit v šesti disciplínách. Veškeré soutěžní disciplíny jsou zvoleny tak, aby prověřily hlavně taktické dovednosti a vědomosti v oborech CQB , SUT, Medical Care a střelbě, tedy oborech, které jsou stěžejní pro každého příslušníka SF. Obtížnost úkolů je zvolena tak, aby je každý tým se základními znalostmi dané problematiky mohl úspěšně splnit. Soutěž je tříkolová, v každém kole se bude soutěžit ve dvou disciplínách, přičemž do celkového hodnocení se budou počítat čtyři nejlepší výsledky. Jestli se někdo nebude cítit dostatečně silný v nějakém oboru, ale v dalších si bude věřit, může se zúčastnit pouze čtyř.

Nechceme nikoho fyzicky zničit, na druhou stranu chceme ukázat, že i „hra na vojáky" může být víc, něž si obléknout maskáče a dělat fotky před bunkrem. Více informací na www.sogdefence.com nebo sogdefence@gmail.com

CENOVÉ BOMBY (1351)

Komentáře

Eman33

07. 05. 2019

Když čtu nebo poslouchám diskuse o současné společnosti a problémech, které nás trápí, jímá mne smutek. Ne kvůli problémům samotným, ty jsou od toho, abychom je řešili, ale jsem skoro zoufalý z toho, jak hanebně se pracuje s fakty a logikou. Aby se dal nějaký problém řešit, musíme ho především přesně definovat. Někteří lidé si vůbec neuvědomují, jak důležitou funkci má přesný význam slov. A ti, kteří si to uvědomují, pracují často s významem slov naprosto demagogicky, neboť dobře vědí, jak snadno se dá obecné mínění zmanipulovat.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací