EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Speciální síly ČSLA 1971 přežití v létě

 01. 01. 2017      kategorie: Vojenská historie      3 komentáře

Velice zajímavý dokument z dob dávno minulých. Tento čtyřdílný ,,seriál" se věnuje přežití vojáků v letním období. Prosím, omluvte sníženou kvalitu obrazu i zvuku, ale pevně věříme, že i tak si tento dokumentární snímek užijete.

Sebezáchova v týlu nepřítele (výcvikový film ČSLA, 1971)

Psali jsme: Jak jsem našel německý poklad

Psali jsme: Naše pohraniční opevnění z let 1935-38 - Tvrz Bouda

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Delta

09. 03. 2019

Američan v české hospodě za normalizace za Gustáva Husáka 1971
Za normalizace v Československu vejde dopoledne v pracovní den Američan do zakouřené hospody plné lidí v usmolených montérkách. Na zdi visí obraz Husáka a tak, jak jde kolem, plivne na něj. Vyskočí jeden smolíček, popadne ho za klopy a povídá: "Odkud seš?" "Z USA", zní hrdá odpověď. "A může tam u vás dělník poslat mistra do pr.dele?" "Kdepák", zní odpověď "A může si tam u vás dělník v pracovní době zajít na pár piv do hospody?" "To už vůbec ne", zní udivená odpověď.
"Tak nám na něj neplivej" a s láskou utře obraz rukávem.

Delta

26. 02. 2019

SOCIALISMUS 1971

• Všichni měli povinnost pracovat a měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč. • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené,seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes,kdy hodně lidí, a dokonce i dětí, umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi. • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních.

Marty81CZ

02. 01. 2017

Zimní byl super. Už se těším až shlédnu letní. :o)

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací