EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Strakonický voják zachránil život ženě po vážné dopravní nehodě

 21. 01. 2016      kategorie: Armáda ČR v akci      0 bez komentáře

Poručík Petr Michek, příslušník 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic, se stal svědkem dopravní nehody, při které byla těžce zraněna mladá žena. Svým pohotovým jednáním přispěl k záchraně jejího života.

Událost se odehrála v pondělí 19. října 2015 kolem půl desáté dopoledne. Poručík Petr Michek byl na cestě k vojenskému útvaru do Strakonic, protože ještě tentýž den v noci odjížděl se svými kolegy do Vrbětic na Zlínsku střežit areál zdejšího muničního skladu. Několik kilometrů před obcí Člunek na Jindřichohradecku si všimnul hustého dýmu, který stoupal z příkopu. Zastavil a běžel se podívat, co jej způsobilo. Uviděl havarovaný osobní automobil, převrácený na střechu, a v něm zaklíněnou řidičku.

strak
Foto: Poručík Petr Michek

Psali jsme: LAMPART 17 – první cvičení aktivních záloh v zahraničí, díl I.

„Moje první myšlenka byla, že už jsme zde pozdě. Žena se nehýbala, krvácela. Měla těžce poraněnou paži, která visela jen na vlásku měkké tkáně," popsal poručík Michek. Společně s mužem, který řídil auto před ním a také na místě zastavil, vozidlo otevřeli a snažili se ženu vytáhnout. „Bylo to obtížné. Nedostatek prostoru, mokrá zemina, která nám klouzala pod nohama, z automobilu navíc vytékal benzín. Měli jsme obavy, aby vozidlo nezačalo hořet," dodal mladý voják.

Během vyprošťování se žena začala probírat a komunikovat se svými zachránci. To už ale zastavovali další řidiči, kteří spěchali na pomoc. Mezi nimi i jedna zdravotní sestra. Zraněnou řidičku společně uložili do stabilizované polohy a starali se o ni až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Hrozivě vypadající nehoda tak měla šťastný konec. Mladou ženu se podařilo zachránit, i když léčba vážného poranění paže, plic a zlomeniny kyčelní kosti si vyžádá ještě spoustu času.

Poručík Petr Michek o svém činu pomlčel. „To by udělal každý. Navíc jsem nebyl jediný, kdo se snažil pomoct. Byli tam i další lidé," skromně řekl. Celá věc vyšla najevo až tento týden, kdy se na strakonický útvar obrátila policejní tisková mluvčí z Jindřichova Hradce. Ve své zprávě mimo jiné uvádí: „Žena dopravní nehodu přežila i díky profesionálnímu a obětavému přístupu vojáka z 25. protiletadlového raketového pluku Petra Michka, který ihned přispěchal na pomoc havarované řidičce a spolu poskytnutím rychlé první pomoci zcela zásadním způsobem přispěl k záchraně lidského života."

Psali jsme: Czech JTAC - Lords of Thunder!

Zdroj: Tydenikpolicie.cz

CENOVÉ BOMBY (1011)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací