EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Takhle se jde příkladem - hlava státu se zúčastní ostrého vojenského cvičení

 12. 07. 2018      kategorie: Události      1 komentář

Z našich luhů a hájů jsme zvyklí na to, že prezident země je vrchním velitelem ozbrojených sil. Tato praktika je obvyklá u většiny demokratických zřízení, byť ve většině případů jde jen o jakousi symboliku vázanou na vrcholnou funkci hlavy státu. V mnohých případech by bylo poněkud nereálné si člověka v této pozici představovat jako někoho, kdo se aktivně podílí na chodu domácích ozbrojených sil a je v jejich fungování více osobně zainteresován. V některých státech to tak však je a jedním z příkladů může být Jordánsko.


Video: YouTube

Jordánský král Abdalláh II. je vskutku zajímavou osobou, která se na první pohled "minula v povolání". Vrchní představitel Jordánského království se může pochlubit bohatou kariérou v ozbrojených složkách. Kromě vystudování Královské vojenské akademie a působení v britské armádě se stal v 90. letech také velitelem jordánských speciálních sil. V této funkci se účastnil mnoha bojových operací a aktivně se angažoval v chodu celé armádní mašinérie jak ze země, tak ze vzduchu jako pilot bojových vrtulníků a velitel vzdušných sil. Po smrti svého otce se však stal poněkud překvapivě jeho nástupcem a kariéra v armádě musela jít do pozadí.

Psali jsme: Británie a Německo prohlubují spolupráci v oblasti ozbrojených sil

gener
Foto: Jordánský král Abdalláh II. je vskutku zajímavou osobou 

Nadšení pro "vše vojenské" se však v jeho osobnosti neztratilo, což dokazuje jeho neopadající zájem o jordánské ozbrojené složky. Kdykoliv je to možné, snaží se účastnit různých cvičení, cvičných střeleb, cvičných seskoků výsadkářských jednotek apod. Tento zájem dokazuje také nejnovější video, na kterém je zachycený jako přímý účastník při vojenském cvičení s ostrou municí.

Video se záznamem si můžete prohlédnout výše. Jordánský král zde funguje po boku vojáků a plní s nimi předepsané operační úkoly. Pro vojáky jako takové musí jít o skvělý zážitek. Abdullah II. je mezi nimi, zejména i díky své minulosti, velice populární a berou ho "jako svého". Výše zmíněné záběry jsou vskutku zajímavé, obzvláště zhodnotíme-li je optikou "západního světa" a jeho čelních představitelů, kteří mají vůči ozbrojeným složkám leckdy až chladný vztah.

Psali jsme: Mistr zbraně SA vz.58

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Oleg

10. 05. 2019

Česko má podobné hrdiny
Musela se uměle vytvořit vrstva bohatých, aby se rozjelo tržní hospodářství. Bez toho to prostě nešlo. To dnes již ví každé malé dítě. Bohužel, ne každý mohl být ten vyvolený. Nešlo přeci udělat, aby byli bohatí všichni. Kdyby se to rozdělilo mezi všechny, což by byl zase jen socialistický model, nevznikli by kapitalisté, protože by zase každý nebyl až tolik bohatý.
Musela se vytvořit třída bohatých, středního stavu a třída chudých. Tak jako v každé demokratické tržní společnosti. Takže to nešlo udělat jinak. Je tudíž nanejvýš logické, že vrstva bohatých se musela rekrutovat nějak. A tak se to vymyslelo tak, že to byli ti šikovní z okruhu známých a přátel tehdejší vlády ODS, ODA a OH. Kdo jiný?
Ano, dá se tomu říci krádež za bílého dne. Ale chtěl bych vidět někoho, kdo by vymyslel jakýkoliv rychlejší a spravedlivější systém, podle kterého by vznikla vrstva bohatých, kteří by v ČR vlastnili majetek. Je téměř jistý předpoklad, že kdyby majetek či peníze dostala nějaká tupá socka se základním vzděláním a nebo vyučená, tak jej spíše prochlastá a prohraje na hracích automatech, nežli investuje a bude dále rozšiřovat.
http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/sokujici-rozhovor-expremiera-jana-straskeho-v-hospodarskych-novinach.html

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací