EXCALIBUR
CZUB
CZUB

TIP na film: Valčík s Bašírem - úžasně zpracovaný válečný animák

 30. 09. 2018      kategorie: Army zábava      1 komentář

Nikdy by mě nenapadlo, že bych vám dával doporučení na ,,animák", avšak kamarádův tip na tento film spolu s velmi vysokým hodnocením 84 % mě přesvědčily o opaku.

Valčík s Bašírem je izraelský animovaný dokumentární film z roku 2008 sepsaný a zrežírovaný Ari Folmanem. Film popisuje Folmanovy zážitky z první libanonské války z roku 1982, které se zúčastnil jako tehdy devatenáctiletý voják izraelských obranných sil. Během této války také došlo k masakrům v uprchlických táborech Sabra a Šatíla.

libanon_film_02

Psali jsme: Jak dnes vypadají herci z legendárního filmu Terminátor 2

V roce 1982 je Ari Folman devatenáctiletý voják pěchoty Izraelských obranných sil. V roce 2006 se setká se svým přítelem, který s ním sloužil v armádě, a ten mu poví o svých nočních můrách spojených se zážitky z první libanonské války. Folman je překvapen, že si z tohoto období podobné věci nepamatuje. Později té samé noci má vizi z noci, kdy proběhl masakr v uprchlických táborech Sabra a Šatíla, o které není schopen mluvit. V jeho vzpomínkách se on a jeho kamarádi vojáci v noci koupou na plážích Bejrútu osvětleného světlicemi.

libanon_film_01

Folman se sejde s jiným přítelem z armády, který mu poradí, aby své zážitky probral s lidmi, kteří v Bejrútu sloužili ve stejném období, a aby tak porozuměl co se tam stalo a znovuprožil své vzpomínky. Film sleduje Folmanovy konverzace s přáteli a psychologem a novinářem Ronem Ben-Jišajem, který byl v Bejrútu ve stejné období jako on.

Psali jsme: Mercedes má inteligentní vozy :)

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací