EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Hiró Onoda: Důstojník japonské císařské armády, který kapituloval až v roce 1974

 09. 08. 2021      kategorie: Události      18 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Hiró Onoda byl zpravodajský důstojník japonské císařské armády z období 2. světové války, který se skrýval ve filipínské džungli a kapituloval až v roce 1974. Je tak druhým nejdéle se skrývajícím japonským vojákem (o půl roku déle se skrýval vojín Teruo Nakamura, který však byl japonským koloniálním vojákem – tchajwanským domorodcem, proto mu japonská ani západní média nevěnovala tolik pozornosti).

onodaFoto: Hiró Onoda (19. března 1922 – 16. ledna 2014) byl zpravodajský důstojník japonské císařské armády z období 2. světové války, který se skrýval ve filipínské džungli a kapituloval až v roce 1974. | imperialjapanesehistory / CC BY-NC-ND

Poručík Onoda a další tři vojáci pokračovali v partyzánské válce i po japonské kapitulaci. Několikrát sice objevili letáky psané v japonštině oznamující kapitulaci, považovali je však za americký padělek; pouze jeden voják ze skupiny jim uvěřil a v roce 1949 se vzdal. Ostatní tři nadále prováděli sabotáže a přepadali filipínská obydlí, přičemž dva z japonských vojáků byli zastřeleni filipínskou policií a naživu nakonec zůstal pouze Onoda.

Existence skupiny byla známá dokonce i v Japonsku a v roce 1974 se japonský dobrodruh Norio Suzuki rozhodl Onodu vypátrat a kontaktovat (jeho dalším cílem bylo vypátrat Yetiho). To se mu skutečně podařilo, ale Onoda se vzdal až svému bývalému veliteli, který osobně přicestoval na Filipíny, oblékl si svou starou uniformu a propustil Onodu ze služby. Během doby, kdy se skrývala v džungli, Onodova skupina zabila celkem asi třicet Filipínců, policistů i civilistů. Vzhledem k okolnostem mu ale prezident Ferdinand Marcos udělil milost.

Nyní na základě výše popsané události vychází v kinech film Onoda - 10 000 nocí v džungli a my se tak máme na co těšit. Na tvorbě filmu se podílela Francie, Německo, Belgie a Itálie. Hlavní roli hraje japonský herec Júja Endó. Níže se můžete podívat na oficiální trailer k filmu.

Video: Trailer k novému filmu Onoda - 10 000 nocí v džungli / YouTube

Zdroj: historynet.com

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY 600)

Komentáře

astor

10. 08. 2021

To by dneska nehrozilo. Náš profesionál by přestal fungovat přesně v tom okamžiku, kdy by zjistil, že mu na účet nepřišlo služné.

Czert

10. 08. 2021

Vanek
Ano za komaru se stavely mesta, prehrady, metro, ale je realita ze bez nich by se stavelo vice a lepe.
A ze nadavas na tunelovani po sametaku?
Kdo ze sou to ty nejvetsi tunelari? Neprekvapive temer vsechno komunisticke kadry, babis je dokonaly priklad.

karel3

10. 08. 2021

Martin Vaněk
Sám jsi saldo 1.5 biliónu. :slight_smile:
Svět se v roce 1989 točil na CNC strojích a v ČSSR točili všichni klikou jako za Bati ty saldo... :slight_smile:
V roce 1987 bylo Československo už tak chudé, že poprvé v historii muselo odmítnout povinnou dodávku sovětských zbraní, protože na ně nemělo peníze... časopis AR, "Radar, kníže temnot."
V roce 1988 za Husáka, začal největší útlum zbrojního průmyslu. Hromady tupého železa nikdo nechtěl. Na jakékoliv zboží se stály fronty. Ve 30 000 městě jsem po 6 měsicích čekání získal jediný barevný televizor Oravan 42cm úhlopúříčka, který do města přišel a to jenom díky protekci u vedoucí prodejny elektro..., stejně tak kolo Favorit...

Něco si přečti o "úspěších" socialismu, chytrolíne.
Debakl zbrojního průmyslu po 17.11.1989
https://www.valka.cz/15683-Debakl-zbrojniho-prumyslu-po-17-11-1989


Všechny "úspěchy" za posledních 30 let o kterých tady píšeš si zvolila zdejší většina ve svobodných volbách. Tak se přestaň trapně vymlouvat na jednotlivce. :slight_smile:
Dva nejvyšší představitelé ČR jsou přece ex-komouši, tak by to mělo podle tebe všechno klapat. Se Štěchem nedávno byli dokonce všichni tři nejvyšší představitelé státu ex-komouši... :slight_smile:

Kdyby byli komouši tak úspěšní, jak tady píšeš, tak by je lid dodnes miloval a nikdy by nechtěl, aby odešli z vlády. :slight_smile:
Za sebe ti mohu napsat jedno. Cokoliv jiného je pro mě rájem na zemi, než komunisticko-ruský koncentrák do roku 1989. Jestli se ti stýská po komunistickém blahobytu, tak pár zemí na světě ho ještě provozuje (Venezuela, Kuba, KLDR,..., můžeš se odstěhovat za lepším. Nikdo tě tady nedrží jako drželi komouši za třemi ploty z ostnatého drátu ... :slight_smile:

Škoda, že kapitalismus prodloužil délku dožití v ČR o 14 let, proti socialismu. Nemusel bych tě dnes ani číst ty komunistický věrozvěste... :slight_smile:

Martin Vaněk

09. 08. 2021

Karel 3 máte zrkeslené představy, které jsou způsobeny vymytím lebeční dutiny Chátrou 77. Přestěňte věřit pohádkám, zkuste se zamyslet: v roce 89´ jsne měli saldo cca 1,5 bilionu. Ti vaši "neschopní" komunisté za čtyřicet let postavili celá města, přehrady, nemocnice, školy , školky, jesle, metro, tramvajové i trolejbusové tratě, vlaky a autobuśy spojovaly ity nejodlehlejší části, dopravní infrastrukturu, měli jsme více méně soběstačný průmysl, zemědělství, stavěli jsme atomové elektrárny, a to i ve světě, naše auta, především ty nákladní měly zvuk dsaleko za hranicemi, dokonce jsme stavěli i lodě a měli námořní dopravu (než ji vytuneloval klaus s koženým, mj.)... A tak bychom mohli pokračovat. A nyní další fakta: po třiceti letech vlády sametové Chátry 77 a jejich zlodějských pohunků máme cca 4,5 bilionový dluh, tzn, že za třicet let tu projebala tato svoloč v čele s lháířem havlem skoro 6 BILIONŮ a výsledek? Zadlužená, zotročená a rozkradená země s dluhem, jehož úroky nesplatí ani vnuci našich vnuků, nic nám tu nepatří, polovinu naší vody si musíme kupovat u zahraničních "majitelů" za nekřesťanské ceny atd, atd... (ten výčet by byl dlouhý a bolestivý). Takže přestaňte plkat nesmysly, a zapněte mozek. zdroj: ČSÚ, MFČR, MPSV.

Tempest

09. 08. 2021

Hrdina. potřebobali bychom více takových. :thumbsup:

Mark

09. 08. 2021

Karel3 :thumbsup:

karel3

09. 08. 2021

Mark
"Možná si vzpomínáš,že na můj nick ,to už taky někdo zkoušel . Musí to být nešťastní a zoufalý lidé nebo jedinec ."
--------------------------------------------------
Máš 100% pravdu.
Myslím, že to tady provozuje jeden člověk. Evidentně bezradná veš v kožichu. :slight_smile:
Jeho rukopis je myslím lehce rozpoznatelný. Jsou to takové nicneříkající výkřiky do tmy.
Taky jsem to už zažil, ale netrvalo to dlouho, dva tři příspěvky.
V podstatě je jedno pod jakým jménem sem servíruješ fakta. Malá změna jména, číslovka, xxxx (skutečný) apod. malá úprava tě nemůže odradit. Nikdy tě přece nemůže předstihnout, jenom reagovat, nebo mlžit.
Spor s neználky, omezenci a bolševickými škůdci této země nikdy nekončí. Zlom vaz a drž se ! :thumbsup:

Mark

09. 08. 2021

Karel3

Možná si vzpomínáš,že na můj nick ,to už taky někdo zkoušel . Musí to být nešťastní a zoufalý lidé nebo jedinec .

Parabellum

09. 08. 2021

https://www.databazeknih.cz/knihy/moje-tricetileta-valka-79783

Parabellum

09. 08. 2021

O tomto vyšla v bývalém ČSSR kniha, kterou napsal sám Hiro Onoda - jmenuje se "Moje třicetiletá válka" Onodovi spolubojovníci se jmenovali tuším Šimada a Kozuka. Tu knihu jsem měl.

karel3

09. 08. 2021

OBOR
"Ale ale ale špíndíro Slovane Kadlíků..... zopakuj si přísáhu pokud si jí vůbec skládal, těžko říct třeba byli politruci jako ty protekční, tak jí skladat nemuseli."
----------------------------------------------------------------------------------
Jasně Slovane.
Nepsal jsi se minule jako OBOR ? Udržíš ještě svěrače, když neudržíš nick slovanská vokurko ? :smile: Pokud si vzpomínám, ROBO byl normální chlap.
Co jsi skládal v Sovětském svazu opravdu nevím Slovane, ale v ČSLA byla tato:
Vojenská přísaha § 2
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1978-122
S tím lhaním jste opravdu k smíchu ty indiáne z ruských stepí. :smile:

ROBO

09. 08. 2021

Ale ale ale špíndíro Slovane Kadlíků..... zopakuj si přísáhu pokud si jí vůbec skládal, těžko říct třeba byli politruci jako ty protekční, tak jí skladat nemuseli

MIlan Lukáš

09. 08. 2021

Jen se divím že nehraje hlavní roli nějaký Afričan ? Proč Japonec :-))

Czert

09. 08. 2021

Co
Ano zabijeni civilistu je ve valce zakazane, ale velmi velmi vyjimecne trestane.

A co se tyka onoho pribehu, jde videt kam az zaslepenost muze zajit.

Czert

09. 08. 2021

Karlik
A co to vedeni komunistckou stranou, to se nepocita?

karel3

09. 08. 2021

Pavel
"z toho by si měl vzít náš velkogenerál petr pavel příklad být věrný tomu komu přísahal a né převlíkat kabáty jako v plesové sezoně"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale běž, ty slovanský chytrolíne. :slight_smile:
Hned je vidět, že jsi nebyl na vojně za sociku, nebo nejsi dost inteligentní, aby sis pamatoval text přísahy, kterou tě učili ...
Pokud měl generál Pavel stejnou přísahu jako řadoví vojáci ČSLA, tak přísahal věrnost pracujícímu lidu, vedenému Komunistickou stranou Československa .... a pracujícímu lidu je věrný stále, nebo snad ne ?
Pracující lid sám Komunistickou stranu Československa svrhnul v listopadu 1989 pro bídu, totalitu a neschopnost. To bys jako starý komunistický ideový kádr a fanda mohl vědět. :slight_smile:
Inu, zdejší Slované v důchodu a jejich "znalosti". :smile:

Pavel

09. 08. 2021

z toho by si měl vzít náš velkogenerál petr pavel příklad být věrný tomu komu přísahal a né převlíkat kabáty jako v plesové sezoně

co

09. 08. 2021

Docela se divím, že byl omilostněn. Zabíjení civilistů, je i ve válce zakázené.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací