EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Útok mačetou ve Velké Británii v průměru každých 90 minut

 27. 04. 2018      kategorie: Události      0 bez komentáře

Fakt, že ve Velké Británii nesmíte na ulici nosit kapesní nůž, teleskopický obušek a dokonce ani pepřový sprej, je všeobecně známý. Někteří „gun-free" příznivci dokonce vyzývají občany k odevzdání jakýchkoliv ostrých nožů, pro bezpečnost státu.

obr_01a
Foto: Ve velké Británii spustili projekt nazvaný „Zachraňte život, vzdejte se nože"

Jeden útok každých 90 minut

Pravda je ovšem taková, že ve Velké Británii dochází v průměru každých 90 minut k útoku sečnou zbraní. Podle deníky Daily Mail dochází průměrně k patnácti útokům denně. Za pouhé tři roky vzrostl počet takovýchto útoků téměř pětinásobně. Většinou se tak dělo v hlavním městě Londýn.

Psali jsme: Pistole CZ 75 se dočkala luxusní limitované edice

Podle oficiálních statistik policie registrovala 928 útoků sečnou zbraní a to jen během listopadu a prosince 2017. Patrně se ovšem nejednalo jen o mačety, ale o všechny zbraně s ostřím. V Londýně se podobných útoku evidovalo 425, přičemž před třemi lety bylo zaznamenáno stejných trestních činů jen 100, ve stejném časovém rozmezí.

obr_02a
Foto: Policie registrovala 928 útoků sečnou zbraní a to jen během listopadu a prosince 2017

Nárůst kriminality

Letos v lednu Úřad národní statistiky (ONS) zveřejnil údaje, že od září 2016 do září 2017 policie zaznamenala dohromady 37 443 trestních činů spáchaných nožem nebo jiným nástrojem s ostří. To je nárůst zhruba o 21% oproti předchozímu roku. Celkově se jedná o nejvyšší počet útoků tohoto typu za posledních sedm let, kdy se útoky tímto způsobem sledují.

Psali jsme: ARMYWEB.cz se stal mediálním partnerem filmu EXPENDABLES 3

Nárůst kriminality a trestných činů spáchaných nožem vzrostl v Londýně o 38%. Celkově vzrostl počet násilných činů v celém Spojeném království o 20%, loupeží o 29% a sexuálních útoků o 23%.

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací