EXCALIBUR
CZUB
CZUB

V Afghánistánu byl zraněn další český voják

 14. 07. 2014      kategorie: Události      3 komentáře

V Afghánistánu byl v noci na neděli zraněn při útoku na hlídku další český voják. Utrpěl středně těžká zranění. Hlídku zasáhla střelba z ručních a protitankových zbraní. Voják byl převezen do americké vojenské nemocnice v Bagrámu, kde byl operován a jeho stav je stabilizovaný. Informovala o tom mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Hlídka byla podle Růžičkové napadena o půlnoci afghánského času z ručních zbraní a RPG, tedy ručních protitankových zbraní. Útok se odehrál nedaleko základny Bagrám, kterou česká jednotka hlídá.

afgh
Foto: V Afghánistánu byl zraněn další český voják

Psali jsme: Kdy proměníme naše bezpečnostní deklarace v realitu?

Zraněn byl šestatřicetiletý desátník J.M., který obsluhuje střeleckou věž vozidla.

"Na místě mu byla okamžitě poskytnuta první pomoc. Následně byl transportován do americké vojenské nemocnice na základně Bagrám, kde se podrobil operaci. Jeho stav je stabilizovaný," dodala Růžičková. Rodina vojáka již byla informována.

Prezident Miloš Zeman v neděli v Lánech novinářům řekl, že jeho vzkaz české veřejnosti v souvislosti s nejnovějším útokem v Afghánistánu je stejný jako v případě předchozího neštěstí.

Psali jsme: Pentagon je znepokojen: 46 procent americké armády považuje Rusko za spojence

"Ten vzkaz je stále stejný. Uvědomte si, že v Afghánistánu - a nejenom tam - se bojuje za bezpečnost českých občanů, například za to, aby nám nikdo nevyhodil do povětří ať už Wilsonovo nádraží nebo Nuselský most nebo Václavské náměstí nebo cokoli jiného," prohlásil Zeman po setkání v lánském parku, na němž otevřel obnovený zámecký potok.

Zdroj: Novinky.cz

 Autor: Redakce

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Tugar747

14. 07. 2014

Aha tak to se týkalo toho pátého z minulého týdne.

Tugar747

14. 07. 2014

Hmm :-( tak to nedal.
Škoda ho a soustrast rodině a přátelům.

Tugar747

13. 07. 2014

Držim mu place ať to dá bez trvalých následků :-/

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací