EXCALIBUR
CZUB
CZUB

V Argentině objeven tajný úkryt nacistů

 24. 03. 2015      kategorie: Vojenská historie      2 komentáře

V džungli na severu Argentiny narazili archeologové z univerzity v Buenos Aires a muzea Andrése Guacuraría na ruiny tří kamenných staveb, o kterých se domnívají, že jsou pozůstatkem úkrytu, kteří si zde nacisté vybudovali na již v průběhu války – v první polovině 40. let.

skrys_00
Foto: Pozůstatky nacistického úkrytu

Komplex se měl sestávat z obytné budovy, skladiště a tajné skrýše. Místo na území parku Teyú Cuaré bylo záměrně vybráno v nepřístupném terénu poblíž hranic Paraguaye, kam měla vést případná úniková cesta.

Psali jsme: Jak jsme našli milion říšských marek

skrys_01
Foto: Pozůstatky nacistického úkrytu

Vedoucí týmu archeologů Daniel Schavelzon říká, že v polovině 2. světové války měli nacisté podle všeho tajný projekt na vybudování skrýší v Argentině pro své nejvyšší velení v případě porážky Německa. Budovali je na nepřístupných místech v pouštích, horách, útesech nebo uprostřed džungle, jako v tomto případě.

skrys_03
Foto: V troskách našli archeologové nacistické mince

Psali jsme: Objevil jsem Hitlerovu sbírku - jsem na stopě jeho archivu

V troskách našli archeologové nacistické mince a porcelán. V oblasti se tradovalo, že se zde ukrýval osobní tajemník Adolfa Hitlera a vedoucí hlavní kanceláře NSDAP Martin Bormann, jehož pozůstatky však byly dlouho po válce nalezeny u berlínského vlakového nádraží Lehrter, či že zde pobývali další, vysoce postavení váleční zločinci.

skrys_02
Foto: Pozůstatky nacistického úkrytu

Tajné skrýše však nakonec nebyly zapotřebí – uprchlí nacisté získali pobyt v Argentině zcela legálně.

Za článek děkujeme našim kolegům z www.detektorweb.cz.

Zdroj: LosAndes

 Autor: Kassander

CENOVÉ BOMBY (1351)

Komentáře

Delta

31. 03. 2019

V Argentině našli sbírku nacistických artefaktů, část používal i Hitler
Patrně největší sbírku předmětů s nacistickou tématikou, která kdy byla objevena v Argentině, našla policie v bytě na severním předměstí Buenos Aires. Kolekce obsahující například bustu Adolfa Hitlera či umělecké předměty ozdobené hákovým křížem, mohla podle úřadů za války patřit vysoce postaveným nacistům. Mezi předměty byly i dětské hračky s nacistickými motivy, jejichž účelem bylo indoktrinovat malé děti.Policisté nyní řeší, jak se sbírka dostala do Argentiny. Nejpravděpodobnější je podle expertů varianta, že je s sebou na konci války či po ní přivezl některý z nacistických funkcionářů, kteří do Argentiny a některých dalších zemí Latinské Ameriky prchali před spravedlností. Mezi jinými v Buenos Aires žili například Adolf Eichmann či Josef Mengele.

Delta

15. 03. 2019

Z lícní strany mincí je dobré si všimnout na vyzažené písmenko, to určuje z které je mincovny a některé kousky jsou obzvláš%t zajímavé v dnešní numismatikově sbírce

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací