EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Válečný veterán z Iráku zachránil těžce raněnému psovi život

 12. 11. 2016      kategorie: Události      0 bez komentáře

Americký válečný veterán z Iráku Aaron Schneider během své jízdy po dálnici náhle uviděl těžce raněného bígla, kterého někdo před tím srazil a z místa nehody ujel. Schneider okamžitě zastavil své vozidlo u kraje a běžel přes 3 jízdní pruhy k protilehlé krajnici, kde pes bezvládně ležel.

pes_veteran_00
Foto: Veterán Aaron Schneider vedle zraněného psa

Pes byl při vědomí avšak v šoku, takže se zprvu choval ke svému zachránci agresivně. Po čase se však Aaronovi podařilo psa dostat do bezpečné vzdálenosti od dálnice, kde přes psa hodil bundu kvůli udržení tělesného tepla a zavolal policii, která mu sdělila, že na místo posílá veterináře. 

Psali jsme: Společnosti holdingu CSG provozují nejvyspělejší centrum pro výcvik pilotů vrtulníků ve střední Evropě

Po cca 3 hodinách strávených v dešti u psa (kdy si Aaron získal psovu důvěru a stačil ho pojmenovat Buster) veterináři stále nedorazili, a tak se veterán rozhodl jednat sám. Vytvořil provizorní nosítka a psa sám odvezl na veterinární kliniku.

pes_veteran_01
Foto: Těžce zraněný bígl v péči doktorů

Aaron sám o svém počínání řekl, že za svoji reakci vděčí své bývalé profesi combat lifesavera, kde viděl mnoho ztrát, proto se rozhodl, že to pes prostě zvládne.

Psali jsme: Osud německé druhoválečné ponorky U-534

Podle nemocničního hlášení měl bígl po nehodě několik zlomených žeber, natrhlou průdušnici a vnitřní krvácení, nicméně jeho stav se stabilizoval a pes se začal uzdravovat.

pes_veteran_02
Foto: Aaron při návštěvě svého nového kámoše

Celý příběh má však ještě šťastnější konec, kdy se Schneider rozhodl psa po propuštění z veteriny ponechat a vytvořit mu nový domov.

pes_veteran_03
Foto: Zprvu tragická událost vyústila v happy end a pes našel nový domov

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (1011)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací