EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Vojáci a policisté na společném cvičení na ochranu našich hranic

 30. 09. 2015      kategorie: Události      0 bez komentáře

500 policistů a 300 vojáků se dnes účastní jednodenního cvičení s cílem ochrany hranic ČR před migrací.

armady
Foto: Čeští vojáci, armáda - ilustrační foto / zdroj ČTK, autor Vostárek Josef

Úkolem cvičení je podle ní vyzkoušet ochranu hranice v případě zesílení migrační vlny. Cvičí se na hranici s Rakouskem, která je dlouhá více než 460 km a jsou na ní dvě desítky hraničních přechodů. Policisté a vojáci si vyzkouší, jestli jsou na případné znovuzavedení kontrol připraveni. "Mimo jiné budeme zkoušet i systém velení a spojení," poznamenal policejní prezident Tomáš Tuhý. Další jednání o cvičení podle něj budou pokračovat.

Psali jsme: Dnes je tomu přesně 6 let, co zahynul náš voják poručík i.m. Robert Vyroubal

Součástí bude také přesun vyčleněných sil a prostředků do určených prostorů a praktická součinnost při plnění úkolů k pokrytí státní hranice pod řízením Policie České republiky," dodal náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Ministr obrany Martin Stropnický již dříve řekl, že armáda by mohla nasadit techniku včetně vrtulníku, průzkumného letadla, vozidel Iveco s detekční technologií nebo noční vidění Klára.

Za prvních sedm měsíců letoška vzrostla migrace v Česku o více než 109 procent. Od ledna do srpna 2015 bylo na českém území zjištěno 6092 cizinců, což je o 3214 případů více než za shodné období loňského roku.

Zdroj: ČTK

Psali jsme: 11. listopad - Den válečných veteránů

 Autor: ČTK

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací