EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Zpověď ženy vojáka: Hry s vojenskou tematikou mohou být pro děti docela fajn

 04. 01. 2015      kategorie: Spolek VLČÍ MÁKY      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

„Pojďme si hrát na vojáky!" zní často z dětských úst. Dříve se děti po takové větě rozběhly do lesa, dnes usedají k počítačům. Někdo může namítnout, že počítačové hry s vojenskou tematikou mají na děti nepříznivý vliv, ale zdaleka nemusí. Ostatně čtěte dále a vyzkoušejte odkazy na konci článku.

detiFoto: „Pojďme si hrát na vojáky!" zní často z dětských úst

Samozřejmě nepropagujeme žádné „vyvražďovačky", ale strategické vojenské hry, které u dětí budují sounáležitost, týmovou spolupráci, konstruktivnost, kreativitu a zručnost. Existuje více druhů armádních her, z nichž každá má jinou úroveň překážek. Nebývají vytvořeny speciálně pro určité věkové kategorie, ale pro každého. Pro boj s nepřítelem se používají tanky, lodě, bojové letouny atd.

Příslušníci ozbrojených sil často seznamují svoje děti s vojenským světem, protože se naši potomci přirozeně zajímají o práci svých rodičů. A v tomto případě je tak již v raném věku podporován u dětí smysl pro hrdinství a vlastenectví. Počítačové hry v tom mohou být nápomocny podobně jako budování základny pro plastové vojáčky nebo stavění bunkru v lese.

Při hraní počítačových her s vojenskou tematikou děti zažívají dobrodružství. Musí vymyslet a použít správnou strategii při záchraně území nebo zkrátka překonat překážky. Trénují také soustředění a vytrvalost. Znovu je ale nutné zdůraznit, že u her takto zaměřených a přiměřených věku.

Počítačové hry děti prostě baví a vojenská tématika je láká, nemá tedy moc smysl je dětem zakazovat, protože zakázané ovoce stejně chutná nejlépe. Proto se zamyslete, než příště zakážete svému potomkovi podobnou hru hrát, a raději se podívejte, jaká hra to opravdu je, jestli pouhá „střílečka" nebo taková, která může podpořit zdravý rozvoj dítěte. Pěkné vojenské hry pro děti můžete nalézt například zde.

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář