EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Zpověď ženy vojáka: Hry s vojenskou tematikou mohou být pro děti docela fajn

 04. 01. 2015      kategorie: Spolek VLČÍ MÁKY      0 bez komentáře

„Pojďme si hrát na vojáky!" zní často z dětských úst. Dříve se děti po takové větě rozběhly do lesa, dnes usedají k počítačům. Někdo může namítnout, že počítačové hry s vojenskou tematikou mají na děti nepříznivý vliv, ale zdaleka nemusí. Ostatně čtěte dále a vyzkoušejte odkazy na konci článku.

detiFoto: „Pojďme si hrát na vojáky!" zní často z dětských úst

Samozřejmě nepropagujeme žádné „vyvražďovačky", ale strategické vojenské hry, které u dětí budují sounáležitost, týmovou spolupráci, konstruktivnost, kreativitu a zručnost. Existuje více druhů armádních her, z nichž každá má jinou úroveň překážek. Nebývají vytvořeny speciálně pro určité věkové kategorie, ale pro každého. Pro boj s nepřítelem se používají tanky, lodě, bojové letouny atd.

Psali jsme: Novinka v Army Friendly: sleva na domácí venkovní posilovnu a hrazdy od WORK4OUT

Příslušníci ozbrojených sil často seznamují svoje děti s vojenským světem, protože se naši potomci přirozeně zajímají o práci svých rodičů. A v tomto případě je tak již v raném věku podporován u dětí smysl pro hrdinství a vlastenectví. Počítačové hry v tom mohou být nápomocny podobně jako budování základny pro plastové vojáčky nebo stavění bunkru v lese.

Při hraní počítačových her s vojenskou tematikou děti zažívají dobrodružství. Musí vymyslet a použít správnou strategii při záchraně území nebo zkrátka překonat překážky. Trénují také soustředění a vytrvalost. Znovu je ale nutné zdůraznit, že u her takto zaměřených a přiměřených věku.

Počítačové hry děti prostě baví a vojenská tématika je láká, nemá tedy moc smysl je dětem zakazovat, protože zakázané ovoce stejně chutná nejlépe. Proto se zamyslete, než příště zakážete svému potomkovi podobnou hru hrát, a raději se podívejte, jaká hra to opravdu je, jestli pouhá „střílečka" nebo taková, která může podpořit zdravý rozvoj dítěte. Pěkné vojenské hry pro děti můžete nalézt například zde.

Psali jsme: Projekt ArmyHelp umí a je připraven pomoci dalším veteránům v nouzi

CENOVÉ BOMBY (570)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací