EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Zřícení amerického nákladního letadla v Afghánistánu

 01. 05. 2013      kategorie: Události      2 komentáře

Včera proběhla médií zpráva o nehodě nákladního dopravního letadla společnosti National Air Cargo v Afghánistánu. Ač se okamžitě k „sestřelení" letadla přihlásil Talibán, z následujícího videa je jasně patrné, že letadlo nezasáhla raketa ani v něm neexplodovala bomba. RIP členové posádky...

Video: Nehoda dopravního letadla Boeing 747-400F / Military.com

Nešlo o vojenský letoun, ale o jedno z mnoha smluvních letadel, které přepravují náklad z a do hlavního amerického logistického centra na afghánské základně Bagram. Nehoda se stala v pondělí v 15:30 místního času. Podle informací ze stránek společnosti National Air Cargo havarovaným letounem byl dopravní Boeing 747-400F.

Psali jsme: Podporujeme naše vojáky novým motivem CZECH HEROES V

Letadlo se zřítilo chvíli po startu, když mířilo se svým nákladem do Dubaje ve Spojených Arabských emirátech. Na palubě byla pouze posádka a náklad – vozidla a „rutinní balíčky." Letoun byl při startu samozřejmě plně naložen palivem, takže důsledek pádu byl katastrofální. Žádný ze sedmi členů posádky nepřežil.

Zatím je záhadou proč k nehodě došlo, více napoví až informace z černé skříňky. Na videu jde však vidět, že letadlo zřejmě překročilo povolený úhel náběhu (stoupalo příliš prudce) nebo se z nějakého důvodu prudce nakolnilo na stranu. Výsledkem byla ztráta vztlaku na křídlech a následný pád z výšky cca 400 metrů.

„Bezpečnost je vždy prioritou National Airlines," řekl prezident National Airlines Glen Joerger. „Je to zničující ztráta pro naší rodinu. Budeme plně spolupracovat s úřady, abychom našli příčinu," dodává Joerger. „A co je nejdůležitější, naše myšlenky a modlitby jsou s členy posádky a jejich rodinami."

Psali jsme: SS Totenkopfring - Himmlerův prsten cti

Společnost National Air Cargo vznikla v roce 1990 a zabývá se globální dopravou rozměrných nákladů - d obchodních až po vojenské. Spojenecké zásobování v Afghánistánu je závislé právě na společnostech jako je National Air Cargo.

Zdroj: National Air Cargo, DefenseTech

 Autor: Jan Grohmann

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Helmut

11. 05. 2019

Když tam na letiště každých 3 minuty přistává jedno letadlo, tak se občas něco nemusí podařit

Americké letadlo se porouchalo při přistání
ULOMENÉ PŘEDNÍ KOLO
https://www.youtube.com/watch?v=O1uO-q6xTKw

hydroplán přistává na letišti
https://www.youtube.com/watch?v=-hDgtyIbD-M

přistání mimo letiště
https://www.youtube.com/watch?v=NRZZ9En13QU

kraxon

02. 05. 2013

R.I.P. posádce !

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací