EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Zřícení amerického nákladního letadla v Afghánistánu

 01. 05. 2013      kategorie: Události      1 komentář

Včera proběhla médií zpráva o nehodě nákladního dopravního letadla společnosti National Air Cargo v Afghánistánu. Ač se okamžitě k „sestřelení" letadla přihlásil Talibán, z následujícího videa je jasně patrné, že letadlo nezasáhla raketa ani v něm neexplodovala bomba. RIP členové posádky...

Video: Nehoda dopravního letadla Boeing 747-400F / Military.com

Nešlo o vojenský letoun, ale o jedno z mnoha smluvních letadel, které přepravují náklad z a do hlavního amerického logistického centra na afghánské základně Bagram. Nehoda se stala v pondělí v 15:30 místního času. Podle informací ze stránek společnosti National Air Cargo havarovaným letounem byl dopravní Boeing 747-400F.

Psali jsme: Slevový portál pro military nadšence je konečně zde! ,,ARMYAKCE"

Letadlo se zřítilo chvíli po startu, když mířilo se svým nákladem do Dubaje ve Spojených Arabských emirátech. Na palubě byla pouze posádka a náklad – vozidla a „rutinní balíčky." Letoun byl při startu samozřejmě plně naložen palivem, takže důsledek pádu byl katastrofální. Žádný ze sedmi členů posádky nepřežil.

Zatím je záhadou proč k nehodě došlo, více napoví až informace z černé skříňky. Na videu jde však vidět, že letadlo zřejmě překročilo povolený úhel náběhu (stoupalo příliš prudce) nebo se z nějakého důvodu prudce nakolnilo na stranu. Výsledkem byla ztráta vztlaku na křídlech a následný pád z výšky cca 400 metrů.

„Bezpečnost je vždy prioritou National Airlines," řekl prezident National Airlines Glen Joerger. „Je to zničující ztráta pro naší rodinu. Budeme plně spolupracovat s úřady, abychom našli příčinu," dodává Joerger. „A co je nejdůležitější, naše myšlenky a modlitby jsou s členy posádky a jejich rodinami."

Psali jsme: Střelecká výchova již odmala

Společnost National Air Cargo vznikla v roce 1990 a zabývá se globální dopravou rozměrných nákladů - d obchodních až po vojenské. Spojenecké zásobování v Afghánistánu je závislé právě na společnostech jako je National Air Cargo.

Zdroj: National Air Cargo, DefenseTech

 Autor: Jan Grohmann

CENOVÉ BOMBY (570)

Komentáře

kraxon

02. 05. 2013

R.I.P. posádce !

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací