EXCALIBUR
CZUB - 4M
CZUB - KONFIG
CZUB - ESHOP

Zvýhodněné vozy pro veterány – po Británii i v ČR!

 20. 05. 2014      kategorie: Události      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Možná jste v lednu na iDnes postřehli, jak se v Británii na popud tamního premiéra domluvilo několik automobilek, že dají slevy vojákům, veteránům i civilním zaměstnancům armády. U naší vlády to prošlo bez povšimnutí, ale Spolek VLČÍ MÁKY se nápadu chopil.

Nebylo to ostatně tak složité, protože společnost OPEL v rámci svého Handycars programu mobility pro hendikepované už měla jasno, že chce podporovat i tuzemské válečné veterány. Jenže se marně snažila kontaktovat s někým z příslušného odboru ministerstva obrany.

opel_00
Foto: Opel Handycars program mobility pro hendikepované

„Ze slev a souvisejících služeb, které v programu poskytujeme, je zřejmé, že na takovém prodeji aut nevyděláváme. Patří to k sociální zodpovědnosti, které se v určitém směru věnuje každá velká firma. Chtěli jsme to jen konzultovat, propagovat a třeba slyšet od armády prosté 'díky', ale byli jsme jako vzduch. Pak přišly VLČÍ MÁKY a ukázalo se, že naše představy do sebe zapadají," vysvětluje posun v programu OPEL Handycars jeho manažer Antonín Pokorný.

Program se dotáhl do finální podoby, připravily se informační materiály, vyškolili regionální dealeři vozů a od konce dubna se jede naplno. Pokud se zákazník prokáže průkazem válečného veterána, má nárok na výraznou slevu z ceny vozu, zvýhodněný servis, financování a pojištění, záruku prodlouženou na 6 let a pro veterány s hendikepem je samozřejmostí úprava vozu.

opel_01
Foto: Opel Handycars program mobility pro hendikepované

Nezbývá než doufat, že se časem přidají další automobilky, nebo třeba i řetězce spotřebního zboží. Nejde ani tak o slevu, ačkoli u OPELu je výrazná, jako o to, že se někdo nebojí postavit se za naše hrdiny, kteří jsou společností spíše přehlíženi. Ostatně jak to řekl britský premiér Cameron: „Jde o způsob, jak říci 'děkuji' našim mužům a ženám, kteří pro nás dělali a dělají tak moc. Stejně tak jejich rodinám, které je podporují, zatímco oni slouží v operacích."

Jisté už je, že to bude pokračovat rozšířením programu OPEL „Dobrý vůz za dobrou službu" i na slovenské veterány, ale o tom příště. S prezentací programu mobility pro veterány včetně vozů se budete moci setkat například už tuto neděli ve Strakonicích na Dni s 25. protiletadlovým raketovým plukem (o akci zde).

Komentáře