EXCALIBUR - 3.8.
Nejvýkonnější filtr, odstraní 99,9 % bakterií a cystNejvýkonnější filtr, odstraní 99,9 % bakterií a cyst
Opravdu profesionální batohy bez kompromisůOpravdu profesionální batohy bez kompromisů
KERBEROS - 2.2.

AirSoftový akce, který maj fakt koule, nebo konec MIL-SIM v ČR?

 26. 10. 2014      kategorie: Airsoftové akce      0 komentářů

V České republice v současné době probíhají Airsoftové akce různého charakteru.

Některé jsou malé, jen pro kamarádů někde za domem. Taková ta pláckovaná, jak se tomu s humorem říká, přátelský kolektiv a dobrá nálada bývají pravidlem. Pak jsou větší akce, organizované buď jednotlivci nebo týmy, a to napříč celou republikou, kde se sejde občas i několik set hráčů. Akce už mají i nějaký děj a scénář, většinou je to však rozdělení na ,,modré a červené''. Pak zde byly i různé ,,kampaně'', tedy akce, které probíhaly několikrát ročně a to i pár let za sebou. Ty se většinou vyznačovaly přísnou selekcí jednotek, které se na takovu akci dostaly jen na pozvání. Takové akce spadaly pod tvz. MILITARY akce nebo chceme-li MIL-SIM (military simulation). Předepsaná ústrojová kázeň, činnost velice podobná jako na skutečných vojenských cvičeních atd.

Vzhledem k tomu, že takové akce svojí náplní oslovily široké množství příznivců airsoftu, kteří bohužel nesplňovali předpoklady na takové akce jezdit, ať již to byla ústrojová kázeň, dostatečné zkušenosti a nebo jenom vlastní lenost a neochota celý víkend se válet ve vykopané díře a třeba si ani nevystřelit, začaly se tyto akce odvíjet komerčním duchem a otevírat se tak širší veřejnosti.

V důsledku toho zde vznikly akce, které se sice honosí tituly ,,MIL-SIM'', bohužel se v posledních letech spíše jedná o šikovný marketingový tah, kdy se stále zvyšující počty účastníků krutě podepisují na celkové úrovni zmíněných akcí. Smutným fenoménem takových ,,open'' akcí jsou alkohol a dokonce i lehké drogy (marihuana), což je spíše časovanou bombou pro AirSoft jako celek v České republice.

Pak zde můžeme zmínit různé ojedinělé akce, jako například před pár lety v Milovicích, kde se sešlo několik tisíc účastníků. Bohužel to byla spíš kropírna naprosto gigantických rozměrů a naprosto bez hlavy a paty, než nějaká promyšlená akce se scánářem a dějovou linií.

Proto se čím dál více příznivců pravého ,,MIL-SIM'' či MILITARY AirSoftu vydalo směrem vlastních akcí, kdy si jednotky či celá uskupení nebo aliance takové akce pořádají výhradně jen pro sebe. Za jakéhokoliv počasí, po celý rok (ano i v zimě, kdy údajně končí airsoftová sezóna), po celé České republice. NON-STOP několik dní v kuse, odkázani jen na sebe a na materiál, který si s sebou přinesou. To vše bez komerce, reklam sponzorů či dokonce OFF game zóny, kde si po pořádný válce dáte pivko a klobásku.

Tím by se vlastně dala rozdělit AirSoftová scéna v České republice.

Na příznivce skutečného ,,MIL-SIM'', tedy těch kterým nevadí ,,bejt mokrej celej víkend, dát si hnusný mréčko k obědu (MRE - americká bojová dávka potravin), bejt nevyspalej a klepat se zimou ve 4 ráno na hlídce...''

10514558_10203039379797832_1793700684590891524_n(1/E/ST2 a 2/B ST4) Kluci, který to berou hodně vážně

Dále na hráče, kteří to až tak ,,nežerou'', měřítkem MILITARY je pro ně fakt, že všichni okolo chodí v maskovaném oblečení (je jedno jakém) a spí se ve vojenském stanu. Jsou zde ale prvky velení, propracovaný scénář a mnoho herních dějů, což z celkového hlediska nedělá akci vůbec špatnou, jen záleží co tam přijede za hráče.

10410545_536784499763592_2393947581796953754_nPohodička u pivečka a párečku

Poslední skupinou, asi tou nejvíce spokojenou jsou rekreační hráči. Nic neřeší, žádné reálné předlohy výstroje, žádné nadupané zbraně s originálními doplňky, dokonce neřeší často ani ty maskáče. Prostě se po obědě seberou s kámošema z baráků a jdou si pifnout do lesíka. Standardem je manuální zbraň, plynovka je luxusem a kdo má AEG tak je za poloboha. Pohodově strávené odpoledne proloží pár historkami z jiných akcí, o tom jak Pepovi střílí zbraň s nabitou baterkou 150 metrů a Venca si udělal v garáži noční vidění, úplně to samé co nosí DEVGRU.

foto-10585-800Z ničeho si nedělají hlavu a AirSoft je prostě baví

Rozhodně nechceme tímto článkem lidi škatulkovat či dokonce hodnotit, zda je lepší jezdit to, či ono. Každý si najde to svoje, to co mu nejvíce vyhovuje. Přece jen je to jeho volný čas a peníze, které do toho chce investovat.

A protože tento článek nemá nikoho urazit ani pošpinit (ano to je důvod, proč zde nejsou uvedeny jmenovitě akce či konkrétní případy) a tak se podíváme na zahraniční AirSoftové akce, které podle mě mají fakt koule! Naprosto geniální kulisy, herní atmosféra dotvářená střelbou organizátorů slepými náboji a další.... To vše posouvá celý AirSoftový koníček na další level....

Je jen na Vás, kam sami sebe zařadíte. Každý nějak začínal a postupem času se vyvíjel, stejně jako AirSoftové akce u nás. Bohužel někdy k lepšímu a někdy k horšímu. 

AirSoftový akce, který maj fakt koule, nebo konec MIL-SIM v ČR? / YouTube

 autor: Hanz

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

AFG